Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

AKTUALIZACJA ABW w domu Michała Wosia. Poseł wydał oświadczenie

Służby przeszukały dom Michała Wosia w powiecie raciborskim. Działania prowadzone są na polecenie Prokuratury Krajowej, której rzecznik Anna Adamiak w rozmowie z Nowinami potwierdza, że czynności trwają. 

ABW w domu Michała Wosia. Poseł wydał oświadczenie
Dziennikarz Nowin był na miejscu. Widział, jak funkcjonariusze opuszczają dom Michała Wosia. Działania zakończyły się około 11.30.

Patryk Jaki o "Bodnarowcach"

We wtorek (26.03.) rano Patryk Jaki, polityk Suwerennej Polski poinfomował w mediach społecznościowych o wejściu służb do domów czterech polityków, w tym posła Michała Wosia z naszego okręgu wyborczego.

- Dziś rano na polecenie neoprokuratorów Tuska i Bodnara, służby włamały się do domu Z. Ziobro. Wybijali szyby i niszczyli dom. (...) W tej samej sprawie rano Bodnarowcy weszli do domów posłów Wosia, Romanowskiego i Mateckiego.

Prokuratura Krajowa potwierdza, ale nie komentuje

Informację o prowadzeniu działań potwierdziła w rozmowie z Nowinami rzecznik Prokuratury Krajowej Anna Adamiak. Prokurator wyjaśniła jednak, że ze względu na to, że czynności są w trakcie, na razie sprawa nie będzie komentowana. Na 12.30 PK zapowiedziała briefing prasowy - relacja znajduje się w dalszej części tego artykułu.

Wcześniej Prokuratura Krajowa przekazała informację w serwisie X:

Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych miejscach na terenie kraju. Czynności nadal trwają. Ich celem jest zabezpieczanie dowodów, w tym między innymi dokumentacji dotyczącej FS.

ABW w akcji

Komunikat w tej sprawie wydała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

- We wtorek (26.03.) na terenie całego kraju funkcjonariusze realizują czynności zatrzymania osób oraz przeszukania kilkudziesięciu miejsc zamieszkania osób fizycznych i siedzib podmiotów gospodarczych.

Zatrzymano cztery osoby

W mediach ogólnopolskich pojawiają się nieoficjalne informacje dot. zatrzymania czterech osób, to 3 urzędników i beneficjent Funduszu.

- Osoby zatrzymane zostaną przekazane do dyspozycji Prokuratury, która będzie podejmować decyzje co do zastosowania ewentualnych środków zapobiegawczych - dodaje ABW.


AKTUALIZACJA, 26.03.2024 r., 12.51

Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości

- Śledztwo, które zostało wszczęte 19 lutego, bada nieprawidłowości w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Materiał dowodowy został zebrany dotąd w 99 tomach akt. - przekazał w czasie briefingu rzecznik Prokuratury Krajowej prokurator Przemysław Nowak.

Prokurator wyjaśnił, że w toku postępowania zachodziła konieczność uzyskania dodatkowego materiału, którego nie można uzyskać inaczej niż przez przeszukanie. Funkcjonariusze ABW dokonali przeszukań w 25 lokalizacjach i pomieszczeniach, w każdej tej czynności brał udział prokurator. Czynności były przeprowadzone w standardowym trybie procesowym, w obecności domownika lub osoby wskazanej.

- Przeszukania trwają, ich celem jest uzyskanie dodatkowego materiału dowodowego. Standardową rzeczą jest to, że osób, u których robi się przeszukanie, nie informuje się o tym wcześniej - dodał prokurator.

Prokurator potwierdził, że przeszukano m.in. dom posła Michała Wosia. W tym miejscu dodajmy, że poseł Michał Woś przez kilka lat nadzorował Fundusz Sprawiedliwości.

Zatrzymano cztery osoby

- Dziś zatrzymano 4 osoby: 3 urzędników z Ministerstwa Sprawiedliwości związanych z Funduszem Sprawiedliwości i jedną osobę, która jest beneficjentem Funduszu Sprawiedliwości. Te osoby będą doprowadzone do prokuratury, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty. O treści tych zarzutów poinformujemy prawdopodobnie jutro, żeby jako pierwsze dowiedziały się o nich osoby zatrzymane - przekazuje Prokuratura Krajowa i dodaje, że zatrzymani nie są politykami.

- To bardzo poważna sprawa o charakterze kryminalnym, ma charakter rozwojowy, nie wykluczamy dalszych zatrzymań

- podkreślił prokurator.

Co z immunitetem poselskim?

Politycy Suwerennej Polski podnoszą, że przeszukano miejsca zamieszkania posłów, choć są oni objęci immunitetem.

- Immunitet dotyczy osób, a nie pomieszczeń. Immunitet poselski nie chroni domu posła - jest przypisany osobie. Żadna z zatrzymanych osób nie była objęta immunitetem - podkreślono podczas briefingu prasowego Prokuratury Krajowej.


"Białoruskie standardy Bodnara i Tuska"

Próbowaliśmy skontaktować się z posłem Michałem Wosiem, jednak nie odebrał telefonu. W mediach społecznościowych opublikował dziś (o 10.28) znamienny wpis:

fot. FB Michał Woś

AKTUALIZACJA, 26.03.2024 r., 20.20

Wieczorem 26 marca poseł Michał Woś przesłał redakcji Nowin:

Oświadczenie  w związku z bezprawnymi działaniami Koalicji 13 grudnia, D. Tuska i A. Bodnara"

1. Dzisiejsze działania w moim domu, wykonane na zlecenie nielegalnie powołanej prokurator to pokazówka i prężenie muskuł przez D. Tuska wobec posła opozycji, które ma odwrócić uwagę od nieudolności PO w realizacji 100 „konkretów”.

2. Działania są celowo przeprowadzone chwilę przed wyborami samorządowymi, w których lokalny komitet - któremu patronuję - ma szansę na bardzo dobry wynik.

3. „Przeszukanie” dotyczyło dokumentów, które są w posiadaniu ministerstwa sprawiedliwości. Nie miałem i nie mam w domu żadnych dokumentów służbowych. W ramach przedmiotów mi odebranych prokuratura Bodnara odnosząc „wielki sukces” zabezpieczyła… nieużywany od lat stary laptop ze studiów.

4. Nie nadzoruję jakichkolwiek działań związanych z funduszem sprawiedliwość od 2018 r. Sprawa, która stała się pretekstem do dzisiejszych nielegalnych działań dotyczy dotacji z lat późniejszych – na organizację, która zgodnie z celami funduszu buduje ośrodek wsparcia dla pokrzywdzonych.

5. Za bezprawne działania i naruszenie immunitetu parlamentarnego winni odpowiedzą.

6. W wyborach samorządowych – bardzo każdego proszę – poprzyjcie świetnych kandydatów, niezależnie od działań rządu Tuska, który w ten sposób chce zniechęcić do głosowania na drużynę ludzi stąd, oddanych miastu i powiatowi.

7. Nie dam się zastraszyć. Nie pozwolę na zastraszanie mojej rodziny. Dalej z dumą będę reprezentował blisko 40 tysięcy osób, które oddały na mnie głos.

Ludzie

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

83 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do_nizej (93.179. * .78) 26.03.2024 22:47
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

strasznie bredzisz

~Moravik2 (5.173. * .106) 26.03.2024 22:31
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Raciborska Platforma zaciera ręce bo myślą, że tym lipnym przeszukaniem znokautowali Wosia. Jak bardzo się mylą przekonają się 7 kwietnia. Zobaczycie. Ten synek nimi pozamiata tak jak pozamiatał jesienią, gdzie Gabi przegrała z nim w jej własnej gminie.

~bobo1 (5.173. * .35) 26.03.2024 22:27
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Co wy chcecie przecież bodnar pochodzi z Ukrainy nawet nazwisko zbliżone do pewnych ludzi dlaczego stosuje takie same metody jak jego poprzednicy z polakami

~Maxxkonn (77.222. * .93) 26.03.2024 22:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Michał Ty zamiast się użalać to wesprzyj chorego kolege

~Jann (77.222. * .93) 26.03.2024 22:14
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Ponoć Michała kolega dostał cudownego uzdrowienia :). Hehe

~Do_objektywny (108.181. * .42) 26.03.2024 21:39
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

I co objektywny dalej będziesz na pis głosował???
Ile jeszcze musi się wydarzyć abyś wreszcie przejrzał na oczy???

~Jemioła (146.70. * .58) 26.03.2024 21:31
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~nie_dla_matołów (185.135. * .153) 26.03.2024 21:25
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A kiedy ABW u Matusiaka?

~NIGDY_WIECEJ_PIS (89.238. * .214) 26.03.2024 21:24
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

"W wyborach samorządowych – bardzo każdego proszę – poprzyjcie świetnych kandydatów...."

Nie ma sprawy panie woś, zagłosuję na świetnych kandydatów ale w pis-ie ich po prostu nie ma!!!

~jarekkaczy (176.106. * .32) 26.03.2024 21:14
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Super, jaka super wiadomość, nigdy więcej Wosia i jego spółki!!!!!

~okoniem123 (80.49. * .65) 26.03.2024 20:46
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~okoniem123 (80.49. * .65) 26.03.2024 20:42
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Trzymaj się Michał. Strażacy nie darują im tego. Wracamy do komuny

~Aston23 (46.204. * .129) 26.03.2024 20:34
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Tusk kiedyś wyrywał dziennikarzom laptopy potem buchnął 300 mld zł z OFE a teraz przeszukuje domy obywateli

~agent007 (146.70. * .62) 26.03.2024 20:31
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Dom Ziobry tez przeszukano.
Az ten ozdrowial nagle.
:-)

~agent007 (146.70. * .94) 26.03.2024 20:28
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Ryl (46.134. * .187) 26.03.2024 20:03
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Wszystkim klakierom Chyżego Rója przypominam o immunitecie poselskim i o o opinii z 15 lipca 2014 roku, w której profesorowie Marek Chmaj i Ryszard Piotrowski dla Biura Analiz Sejmowych przekazali, że "przeszukanie pomieszczeń zajmowanych przez parlamentarzystę bez uprzedniej zgody właściwej izby na uchylenie immunitetu jest niedopuszczalne i stanowi naruszenie art. 105 ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej".

~bobo1 (94.254. * .57) 26.03.2024 20:00
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Jeżeli pisiory tak robili to tylko gdy w domu był właściciel ci już zrobili przestępstwo włamując się do pustego domu zaraz się okaże że podrzucili mnóstwo papierów haków na właściciela bo nikt ich nie pilnowal

~ObserwatorX (195.238. * .214) 26.03.2024 19:44
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Michał Michał trzymaj się. Michał Michał trzymaj się Michał Michał trzymaj się. Michał Michał Trzymaj się. XD.

~PreczzPIS (31.30. * .5) 26.03.2024 19:35
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Nikt nie jest bezkarny. Nawet zarozumiały i pyskaty polityk po uderzeniu sodówki. Czym dłużej PiS nie rządzi tym częściej dowiadujemy się o różnych szwindlach.

~Normalny1 (91.204. * .132) 26.03.2024 18:02
oceniono 3 razy
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Ociczanin (5.184. * .86) 26.03.2024 17:50
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Turek (46.204. * .129) 26.03.2024 16:18
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .203) 26.03.2024 16:18
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Jaka Białoruś??? Do Białorusi to nam bardzo daleko - ale to co robił pis to była Białoruś, Korea Północna i Wenezuela w jednym. Dopiero teraz nastały czasy prawa i sprawiedliwości - i to tej prawdziwej - a za te wszystkie przekręty, afery, marnowanie publicznych pieniędzy, chybione inwestycje trzeba w końcu odpowiedzieć. Teraz niech pisowcy poczują się tak, jak oni wchodzili, przeszukiwali, aresztowali przeciwników politycznych - tylko że wtedy nie mieli podstaw. A teraz wielkie halo - jak oni łamali prawo, konstytucję to było okej, ale jak teraz stosuje się prawo do nich - to wielki płacz i lament.

~Agent007 (146.70. * .94) 26.03.2024 16:08
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Objektywny 26.03.2024 15:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Piszesz że jeszcze do nich nie dotarło ? Dotrze po wyborach do Wszystkich !!!!!!!!....... Szkoda tylko że o wiele ,wiele ,wiele ,wiele ,wiele za późno!!!!!!!!....

~patataj (83.22. * .230) 26.03.2024 15:04
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~CentroprawicowyLiberał (88.128. * .129) 26.03.2024 14:58
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

W końcu zajęli się tym patologicznym Funduszem Sprawiedliwości, już NIK miał wobec niego szereg zarzutów. Wydawali pieniądze jak chcieli, posługując sie najbardziej bezczelnymi uzasadnieniami....

~Dramta (5.173. * .11) 26.03.2024 14:44
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Białoruś

~Ema (87.207. * .86) 26.03.2024 14:34
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Jeśli to się wszystko potwierdzi to będzie grubo i Michał Woś trafi do aresztu, gdzie już przebywa jego serdeczny przyjaciel Adam Gawęda. Niemniej jest nadzieja, że obu panów prezydent Andrzej Duda ułaskawi, tak by mogli startować chociaż w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

~Wald (193.43. * .140) 26.03.2024 13:26

A Ci co robią dworzec i mieszkania na zakładzie karnym to family czy zbieżność nazwisk ?
Patrz zarząd

~Ojejujeju (5.173. * .160) 26.03.2024 13:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Prezydentowi Polowemu też podebrali wizualizację mostu i używali jak swojej. Pycha i buta.

~DyzmaNikodem (188.146. * .157) 26.03.2024 13:05
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Mógł tam pan Michał Fita podjechać, kawę podać panom policjantom

Oberwator_R 26.03.2024 13:03
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Mafijne państwo platforma budowała już za poprzednich rządów. Teraz tylko jest utrwalanie trójkąta władzy : polityka-biznes-sądownictwo. Smutne i przerażające jest to że niektórzy się z takich akcji cieszą. Nie zdają sobie sprawy że dzisiaj mieszkanie Wosia a jutro Iksińskiego. A wtedy, w państwie policyjnym już żadne protesty nie pomogą. Wesołych Świąt.

~Prosto (89.171. * .51) 26.03.2024 13:02
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Fita pewnie już siedzi w pampersie. Miało się skończyć tylko na upadku wiaty, a tu promotor zamiast kaszlu wpadł w gruźlicę...

~DoWidzeniaPanu (138.199. * .150) 26.03.2024 12:58
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Woś tańczył i dobrze się bawił wydając kasę z funduszu na prawo i lewo. Teraz poniesie konsekwencje.

~takpytam (37.30. * .178) 26.03.2024 12:53
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Za czasów PiS był reżim????? Naprawdę?????

~PT (31.11. * .205) 26.03.2024 12:49
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Robi nam się mafijne państwo, niestety. Dostali liścia od rosyjskiego ambasadora, to trzeba rzucić coś, żeby ludzie mieli o czym rozmawiać. Z rzekomej afery pegasusa zrobiła się komedia, gdzie sam Bodnar mówi, że z pegasusem działano w oparciu o dokumentację. Z setek tysięcy rzekomo przehandlowanych wiz obecnie rządzący po cichu zeszli na kilkaset (a i to nie takie pewne). Przejęcie mediów łamaniem prawa i utworzenie szczelnej bańki medialnej, w skutek czego Polacy z mediów głównego nurtu wielu rzeczy już się nie dowiedzą i muszą szukać prawdy w internecie. Pacyfikowanie rolników, którzy walczą o polski interes. W przeszłości ładowanie z broni do górników. Wbrew woli obywatela pakt migracyjny. Nierealizacja obietnic wyborczych (8 na 100 spełnionych?). Ustawy załatwiają uchwałami. Zagrywki z wyrzucaniem posłów i podważaniem uprawnień prezydenta (ambasadorowie, prawo łaski). To są wschodnie standardy. Zamordyzm nie mający wiele wspólnego z demokracją. Demolowanie domu Ziobry, który zmaga się z ciężką chorobą to już jest zwykłe sku***syństwo. Można było to rozwiązać w cywilizowany sposób, ale wolą robić przedstawienie dla ciemnej masy. Hołownia ma coś do powiedzenia? Tak strasznie obornik przed domem przeżywał, że to tak nie po ludzku. Nie rozumiem tylko radości niektórych Polaków, bo już niedługo poczują po portfelach co popierają. A jak będą się sprzeciwiać, to dostaną gazem i pałą. Może wtedy części społ. otworzą się oczy. To już było w poprzedniej kadencji. Dodajmy blokowanie inwestycji, rozszczelnianie VATu, podporządkowywanie nas sądowniczo unii europejskiej. Jeszcze Polak zapłacze i to już niedługo. Niech się śmieje, póki może.

~wtf (216.183. * .83) 26.03.2024 12:47
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Woś znów coś ciula...

~Roboll (37.47. * .207) 26.03.2024 12:29
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Szkoda ze tak nie rozliczali poprzednich rzadow tuska,gdzie sobie premie w milionach przyznawali,za stadion narodowy w wawie ktory jeszcze nie byl gotowy,szczyt bezczelnosci,wy myslicie ze KO jest uczciwa oczy sie wam otworza za 4 lata a i pewnie usuna komentarz

~Night_stalker (5.173. * .31) 26.03.2024 12:16
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Ciekawe jak się będzie wił Pan redaktor Naszego Raciborza żeby o tym nie napisać. Za dużo złych rzeczy się klei do Michałów. Ciekawe kiedy służby pojadą na Ocice.