Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

AKTUALIZACJA ABW w domu Michała Wosia. Poseł wydał oświadczenie

Służby przeszukały dom Michała Wosia w powiecie raciborskim. Działania prowadzone są na polecenie Prokuratury Krajowej, której rzecznik Anna Adamiak w rozmowie z Nowinami potwierdza, że czynności trwają. 

ABW w domu Michała Wosia. Poseł wydał oświadczenie
Dziennikarz Nowin był na miejscu. Widział, jak funkcjonariusze opuszczają dom Michała Wosia. Działania zakończyły się około 11.30.

Patryk Jaki o "Bodnarowcach"

We wtorek (26.03.) rano Patryk Jaki, polityk Suwerennej Polski poinfomował w mediach społecznościowych o wejściu służb do domów czterech polityków, w tym posła Michała Wosia z naszego okręgu wyborczego.

- Dziś rano na polecenie neoprokuratorów Tuska i Bodnara, służby włamały się do domu Z. Ziobro. Wybijali szyby i niszczyli dom. (...) W tej samej sprawie rano Bodnarowcy weszli do domów posłów Wosia, Romanowskiego i Mateckiego.

Prokuratura Krajowa potwierdza, ale nie komentuje

Informację o prowadzeniu działań potwierdziła w rozmowie z Nowinami rzecznik Prokuratury Krajowej Anna Adamiak. Prokurator wyjaśniła jednak, że ze względu na to, że czynności są w trakcie, na razie sprawa nie będzie komentowana. Na 12.30 PK zapowiedziała briefing prasowy - relacja znajduje się w dalszej części tego artykułu.

Wcześniej Prokuratura Krajowa przekazała informację w serwisie X:

Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych miejscach na terenie kraju. Czynności nadal trwają. Ich celem jest zabezpieczanie dowodów, w tym między innymi dokumentacji dotyczącej FS.

ABW w akcji

Komunikat w tej sprawie wydała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

- We wtorek (26.03.) na terenie całego kraju funkcjonariusze realizują czynności zatrzymania osób oraz przeszukania kilkudziesięciu miejsc zamieszkania osób fizycznych i siedzib podmiotów gospodarczych.

Zatrzymano cztery osoby

W mediach ogólnopolskich pojawiają się nieoficjalne informacje dot. zatrzymania czterech osób, to 3 urzędników i beneficjent Funduszu.

- Osoby zatrzymane zostaną przekazane do dyspozycji Prokuratury, która będzie podejmować decyzje co do zastosowania ewentualnych środków zapobiegawczych - dodaje ABW.


AKTUALIZACJA, 26.03.2024 r., 12.51

Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości

- Śledztwo, które zostało wszczęte 19 lutego, bada nieprawidłowości w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Materiał dowodowy został zebrany dotąd w 99 tomach akt. - przekazał w czasie briefingu rzecznik Prokuratury Krajowej prokurator Przemysław Nowak.

Prokurator wyjaśnił, że w toku postępowania zachodziła konieczność uzyskania dodatkowego materiału, którego nie można uzyskać inaczej niż przez przeszukanie. Funkcjonariusze ABW dokonali przeszukań w 25 lokalizacjach i pomieszczeniach, w każdej tej czynności brał udział prokurator. Czynności były przeprowadzone w standardowym trybie procesowym, w obecności domownika lub osoby wskazanej.

- Przeszukania trwają, ich celem jest uzyskanie dodatkowego materiału dowodowego. Standardową rzeczą jest to, że osób, u których robi się przeszukanie, nie informuje się o tym wcześniej - dodał prokurator.

Prokurator potwierdził, że przeszukano m.in. dom posła Michała Wosia. W tym miejscu dodajmy, że poseł Michał Woś przez kilka lat nadzorował Fundusz Sprawiedliwości.

Zatrzymano cztery osoby

- Dziś zatrzymano 4 osoby: 3 urzędników z Ministerstwa Sprawiedliwości związanych z Funduszem Sprawiedliwości i jedną osobę, która jest beneficjentem Funduszu Sprawiedliwości. Te osoby będą doprowadzone do prokuratury, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty. O treści tych zarzutów poinformujemy prawdopodobnie jutro, żeby jako pierwsze dowiedziały się o nich osoby zatrzymane - przekazuje Prokuratura Krajowa i dodaje, że zatrzymani nie są politykami.

- To bardzo poważna sprawa o charakterze kryminalnym, ma charakter rozwojowy, nie wykluczamy dalszych zatrzymań

- podkreślił prokurator.

Co z immunitetem poselskim?

Politycy Suwerennej Polski podnoszą, że przeszukano miejsca zamieszkania posłów, choć są oni objęci immunitetem.

- Immunitet dotyczy osób, a nie pomieszczeń. Immunitet poselski nie chroni domu posła - jest przypisany osobie. Żadna z zatrzymanych osób nie była objęta immunitetem - podkreślono podczas briefingu prasowego Prokuratury Krajowej.


"Białoruskie standardy Bodnara i Tuska"

Próbowaliśmy skontaktować się z posłem Michałem Wosiem, jednak nie odebrał telefonu. W mediach społecznościowych opublikował dziś (o 10.28) znamienny wpis:

fot. FB Michał Woś

AKTUALIZACJA, 26.03.2024 r., 20.20

Wieczorem 26 marca poseł Michał Woś przesłał redakcji Nowin:

Oświadczenie  w związku z bezprawnymi działaniami Koalicji 13 grudnia, D. Tuska i A. Bodnara"

1. Dzisiejsze działania w moim domu, wykonane na zlecenie nielegalnie powołanej prokurator to pokazówka i prężenie muskuł przez D. Tuska wobec posła opozycji, które ma odwrócić uwagę od nieudolności PO w realizacji 100 „konkretów”.

2. Działania są celowo przeprowadzone chwilę przed wyborami samorządowymi, w których lokalny komitet - któremu patronuję - ma szansę na bardzo dobry wynik.

3. „Przeszukanie” dotyczyło dokumentów, które są w posiadaniu ministerstwa sprawiedliwości. Nie miałem i nie mam w domu żadnych dokumentów służbowych. W ramach przedmiotów mi odebranych prokuratura Bodnara odnosząc „wielki sukces” zabezpieczyła… nieużywany od lat stary laptop ze studiów.

4. Nie nadzoruję jakichkolwiek działań związanych z funduszem sprawiedliwość od 2018 r. Sprawa, która stała się pretekstem do dzisiejszych nielegalnych działań dotyczy dotacji z lat późniejszych – na organizację, która zgodnie z celami funduszu buduje ośrodek wsparcia dla pokrzywdzonych.

5. Za bezprawne działania i naruszenie immunitetu parlamentarnego winni odpowiedzą.

6. W wyborach samorządowych – bardzo każdego proszę – poprzyjcie świetnych kandydatów, niezależnie od działań rządu Tuska, który w ten sposób chce zniechęcić do głosowania na drużynę ludzi stąd, oddanych miastu i powiatowi.

7. Nie dam się zastraszyć. Nie pozwolę na zastraszanie mojej rodziny. Dalej z dumą będę reprezentował blisko 40 tysięcy osób, które oddały na mnie głos.

Ludzie

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

83 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gggggg (188.137. * .221) 26.03.2024 12:13
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Do celi razem z tym kozakiem że Syryni

~hahaha (5.173. * .197) 26.03.2024 12:12
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Michaś trzymaj się mebli żeby Cię nie ......

~jakkubabogu (46.204. * .74) 26.03.2024 12:09
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Jak weszliście o 6 rano do Barbary Blidy to mogło być?To nie było białoruskich standardów?