Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wielkanocne zwyczaje Polaków. Jak świętujemy?

Podtrzymywanie świątecznych zwyczajów utrzymuje się wśród Polaków na stabilnym poziomie. Szczegółowe badania przeprowadził CBOS.

Wielkanocne zwyczaje Polaków. Jak świętujemy?ilustracyjne, freepik
Tradycja malowania pisanek cieszy się najmniejszą popularnością wg danych z CBOS.

Niemal dziewięciu na dziesięciu badanych deklaruje, że w ich rodzinach praktykuje się dzielenie się z najbliższymi święconym jajkiem (89%) oraz święcenie pokarmów w Wielką Sobotę (86%), a około dwie trzecie obchodzi w rodzinie śmigusa-dyngusa, czyli tzw. lany poniedziałek (69%) i zachowuje zwyczaj malowania pisanek (66%). Połowa lub nieco mniej niż połowa Polaków osobiście praktykuje religijne zwyczaje, takie jak spowiedź wielkanocna czy udział w kościelnych obchodach Triduum Paschalnego.

Szczegółowe dane przygotowe przez CBOS prezentują się następująco:

źr. CBOS

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Senior (85.202. * .83) 02.04.2024 12:54

01.04.2024 Ale ulga. …Czytam w Internecie : Czeka nas zakaz płacenia gotówką? Na zakupach będzie nowy limit płatności. Plany wskazują, że wspomniany limit zostanie ustalony na 10 tys.
Przeraziłem się strasznie , jakby tak jeszcze kilka miesięcy porządził Kaczyński to tyle właśnie by jajko na święta kosztowało. och ulżyło.