Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mamy prognozę pogody na niedzielne wybory [PROGNOZA POGODY]

Po ciepłych świętach zdecydowana zmiana warunków pogodowych. Jaką synoptycy zapowiadają pogodę z kolei na nadchodzące wybory samorządowe, które odbędą się już 7 kwietnia? Mamy odpowiedź.

Mamy prognozę pogody na niedzielne wybory [PROGNOZA POGODY]Justyna Koniszewska
W niedzielę podczas wyborów samorządowych w całym kraju ma być pogodnie i ciepło.

Początkowo aurę kształtować będzie zatoka niżowa związana z niżem przemieszczającym się znad Bałtyku w kierunku Rosji. Napłynie chłodne powietrze polane morskie, a wraz z nim miejscami wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Ochłodzenie tylko przejściowe. Już w czwartek zacznie napływać do Polski zdecydowanie cieplejsze powietrze. Najcieplej będzie w niedzielę, na przeważającym obszarze kraju temperatura powyżej 20°C, miejscami nawet powyżej 25°C.

Dziś (2.04) zachmurzenie umiarkowane lub duże. Miejscami opady deszczu. Prognozowana suma opadów na we wschodniej połowie kraju i południu miejscami do 15 mm, na południowym wschodzie do 30 mm. Lokalnie burze. W górach deszcz ze śniegiem, a wysoko w Tatrach śnieg i możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 11°C do 15°C, chłodniej będzie nad morzem i w rejonach podgórskich, około 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich.

Jutro (3.04) w całym kraju okresami będą występować przelotne opady deszczu, w pasie Pojezierzy również krupy śnieżnej lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 7°C na północy kraju, na pozostałym obszarze od 10°C do 14°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, stopniowo słabnący, zachodni i północno-zachodni.

W czwartek miejscami przelotne opady deszczu. Rano miejscami, głównie na północy kraju, przymrozki. W ciągu dnia już cieplej. Temperatura maksymalna od 11°C do 16°C, na Dolnym Śląsku około 18°C, chłodniej jedynie na krańcach północnych, od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W piątek opady deszczu już tylko okresami na północy i w centrum. Na południu pogodnie. Temperatura maksymalna na północy od 13°C do 17°C, na pozostałym obszarze od 18°C do 22°C, chłodniej nad samym morzem, około 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni.

W sobotę przelotny deszcz wystąpi tylko na północy, poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna od 9°C do 13°C na północnym wschodzie, około 17°C w centrum, do 21°C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, w porywach do 65 km/h, zachodni.

W niedzielę w całym kraju pogodnie i ciepło. Temperatura maksymalna od 20°C do 25°C, na Dolnym Śląsku 27°C, chłodniej nad morzem, około 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~AdamAdaśko (5.173. * .227) 03.04.2024 13:35

Do To SEM Ja. W obronie polskich dzieci należy głosować i tu się zgadzam. Nie można głosować na komuchów z pisu którzy przymykali oko na przypadki pedofilii w KK. Prawo ma być równe wobec wszystkich.

~ontario (46.204. * .70) 03.04.2024 08:15

Pilnować wyborów żeby znowu PO nie oszukiwała chodzi o zamknięcie lokali o prawidłowej godzinie i nie częstowanie pizzą za głosowanie .

~To_sem_ja (37.248. * .3) 02.04.2024 21:11

Najważniejsze jest, aby zagłosować w obronie polskich dzieci. To nasz moralny obowiązek. Mam nadzieję, że wielu ludzi, którzy dali się nabrać ryżemu i czerwonym, przejrzało na oczy lub przynajmniej zostanie w domu... Bo wybór jest fatalny.

~TAJEMNICZY_ (83.26. * .55) 02.04.2024 18:13

Ja pójdę zagłosować nawet gdy będzie brzydka pogoda.

zxc 02.04.2024 14:15
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

W Wodzisławiu Śląskim i powiecie wodzisławskim, zapowiadają, że będzie to dzień pod znakiem WODZISŁAW 2.0 i POWIAT 2.0 Przynajmniej takie widziałem prognozy ;)