Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rolnicy ze śmierdzącym prezentem dla posłów z Jastrzębia. Zastali tylko Grzegorza Matusiaka

Podobnie jak w Rybniku, tak i w Jastrzębiu-Zdroju do biur poselskich zawitali w czwartek 4 kwietnia przedstawiciele rolników, którzy nadal protestują przeciw Zielonemu Ładowi.

Rolnicy ze śmierdzącym prezentem dla posłów z Jastrzębia. Zastali tylko Grzegorza Matusiaka
Rolnicy odwiedzili biura parlamentarzystów z regionu w czwartek 4 kwietnia.

Rolnicy ze śmierdzącym prezentem dla posłów z Jastrzębia. Zastali tylko Grzegorza Matusiaka

W Rybniku rolnikom nie udało się dotrzeć do biura posła Romana Fritza z Konfederacji Korony Polskiej, natomiast po kontakcie telefonicznym z dyrektorem biura posła Alanem Szatyło, do spotkania doszło w Jastrzębiu-Zdroju. - Poseł przebywa obecnie na zasłużonym urlopie, jednak stoi murem za rolnikami i na pewno spotka się z panami w przyszłym tygodniu - mówił Alan Szatyło, dyrektor biura Romana Fritza, przyjmując "prezent" od rolników dla posła. W estetycznym zawiniątku znalazły się m.in.  gnojówkę, świński obornik i puszeczkę zielonej farby - Aby posłowie mogli pomalować sobie coś w biurze na zielono i wybić sobie z głowy ten Zielony Ład - mówił lider protestu Grzegorz Wolny.  

Rolnicy z regionu z dyrektorem biura posła Romana Fritza - Alanem Szatyło

Rolnicy odwiedzili także biuro posła Krzysztofa Gadowskiego, gdzie zastali samego dyrektora biura - Jacka Majewskiego. Ten poinformował, że poseł uczestnicy w posiedzeniu komisji w Warszawie, ale na pewno spotka się z rolnikami niebawem. Uczestnicy spotkania podkreślili, że zależy im na spotkaniach do 15 kwietnia, bo jeśli rozmowy do tego dnia nie przyniosą rezultatu, od 16 kwietnia ponownie zaostrzą swoje protesty. W biurze posła Gadowskiego rolnicy także zostawili śmierdzący "upominek".

Rolnicy w biurze posła Krzysztofa Gadowskiego z dyrektorem biura Jackiem Majewskim

Jako ostatnie rolnicy odwiedzili biuro posła Grzegorza Matusiaka, który okazał się jednym z dwójki parlamentarzystów, z którymi udało się porozmawiać rolnikom w tym dniu. Drugą była posłanka Gabriela Lenartowicz w Raciborzu. Rolnicy w rozmowach z posłami podnieśli argumenty przeciw tzw. Zielonemu Ładowi oraz napływowi produktów rolnych z Ukrainy, a także procederowi oznaczania produktów spoza UE jako produktów polskich. 

- Widzimy dzisiaj duże zagrożenie ze strony tzw. Zielonego Ładu europejskiego, który przede wszystkim będzie ograniczał polskie rolnictwo, a trzeba powiedzieć, że nasze rolnictwo to tradycja, godność. Uważam, że trzeba się wstawiać za rolnikami - zapewnił poseł Grzegorz Matusiak

W rozmowie z rolnikami podkreślił swoje zaangażowanie oraz zapowiedział działania: złożenie interpelacji, działania na rzecz rolników w social mediach, a także, jeśli będzie to możliwe, zaproszenie rolników do sejmu. 

Poseł Grzegorz Matusiak przyjął

Zobacz także:

Rolnicy chcieli spotkać się z europosłem Kohutem, ale jego biuro w Rybniku zostało zlikwidowane. Co wskórali u posłów Piechy, Krząkały i Fritza?

Ludzie

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~hahaha (37.30. * .38) 06.04.2024 13:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

za 750 mld , sprzedali Polske a teraz glupa walą ,

~ZielonoWam (37.30. * .38) 06.04.2024 13:09

i wszystko wiadome ,szukajcie w internecie "Sukces na szczycie Rady Europejskiej – wynegocjowaliśmy ponad 750 mld zł z budżetu unijnego i Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy
21.07.2020

~Drs (83.26. * .101) 05.04.2024 20:00
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jeżeli to prawda , to się coś rolnikom pomyliło ponieważ Konfederacja a szczególnie Korona z Grzegorzem Braunem wspiera rolnikow od samego początku

~PePe (188.137. * .1) 05.04.2024 11:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Balcerowicz musi odejść!!

~RudyPies (89.64. * .225) 04.04.2024 22:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Anna Hetman musi odejść!
Audyt po wyborczy w UM

~To_sem_ja (37.248. * .6) 04.04.2024 22:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Chodziło o rolników...

~To_sem_ja (37.248. * .6) 04.04.2024 22:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Oczywiście górnicy mają rację i każdy normalny i rozsądny człowiek ich popiera.
Tylko na śmietnik historii należało by wyrzucić wszystkich, którzy wpychali nas do kołchozu ue i wykonują dyrektywy ojro-faszyzmu.
Jeśli wprowadzą "zielony (nie)ład", nie będzie już naszej żywności, tylko gmo i robale...
A do tego ekopodatki za oddychanie, bo przecież wytwarzamy co2...
Już teraz należało by zrobić polexit, ale ilość ogłupienia medialnego jest nafal porażający...

121210416 04.04.2024 19:41
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Rolnicy i górnicy to dwie grupy ,ktorym nic nigdy nie pasuje. Łapy ciagle wyciągnięte i dawaj dawaj,dawajcie.Jesli jest jakiś sprzeciw to w ruch idą opony ,gnój ,Wszystko brać i brać bo tylko im się należy. ROLNICY NAJWIECEJ KORZYSTAJA Z UNI EUROPEJSKIEJ.Skonczyc z kursem niech płacą jak każdy pracownik składki ZUS i podatki.PiS zrobił bałagan a teraz Judasze protestują.

~Jastrzębianin (185.135. * .45) 04.04.2024 18:04
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Pisowcy przyzwyczajeni do gówna kto na nich jeszcze głosuje?

~osiemgwiazdek (114.111. * .78) 04.04.2024 16:44
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Ruskie onuce.
To oczywiste, ze kolaboruja w piss.

~Notomamyjaja (5.173. * .114) 04.04.2024 15:50
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

G. Matusiak... Jaja jakieś? Obrońca, tak jak "bronił" projektu w obronie życia nie narodzonych, gdzie pod obywatelskim projektem podpisało się ok. 830 tysięcy Polaków? Jako przewodniczący sejmowej podkomisji nie zwołał ani jednego jej posiedzenia?!
Ten sam G. Matusiak co gwarę śląską uznał za język regionalny, dając wyraz w swoim głosowaniu?
Obronił KWK Krupiński?

~konsument1 (188.137. * .95) 04.04.2024 15:38
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

W ramach działań związanych z ograniczeniem zmian klimatycznych ważna jest realizacja założenia Europejskiego Zielonego Ładu - "Od Pola Do stołu". Cel związany jest ze zmniejszeniem chemicznych pestycydów, nawozów o 50% do 2030 - i przed tym tak naprawdę się bronią

~Soil (46.204. * .31) 04.04.2024 15:13
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Matusiak obrońca rolników. Koń by się uśmiał. A kto podpisał pakt klimatyczny. PiS, wtedy siedzieliście cicho. Jesteście zwykłymi zadymiarzami, którzy chcą zdestabilizować Polskę. Czuć na kilometr ruskimi onucami. Może pochwalcie się społeczeństwu ile do was dopłaca. Dopłaty do ZUS. Płacicie na KRUS 160 zł kwartalnie. Gdzie każdy z nas płaci kilka tysięcy kwartalnie !!!! Nie płacie podatków dochodowych, gdzie każdy z nas płaci ich od kilkunastu do kilkudziesięciu rocznie. Macie dopłaty do paliwa, preferencyjne kredyty że stała stopą, odszkodowania jak jest klęska urodzaju i nie urodzaju, dopłaty z UE do każdego hektara. Jak się wam tak źle, to możecie jak każdy przedsiębiorca prowadzić działalność.