Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kajaki i nurkowanie w szkolnym basenie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czy można wyobrazić sobie kajaki albo nurkowanie w akwalungu na basenie i to podczas lekcji wychowania fizycznego? W Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego jest to możliwe i  właśnie tam młodzież może korzystać z nietypowych zajęć, rozwijających wiele nowych pasji.

Kajaki i nurkowanie w szkolnym basenie  [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jastrzębska młodzież z grupy Live it Easy zachęca rówieśników do ciekawego spędzania czasu, odkrywania nowych pasji i zainteresowań. W ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii zorganizowali zimą pokaz łyżwiarstwa na lodowisku, teraz przyszedł czas na basen. Jako że liderka grupy Julia Pietranik jest uczennicą Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, to nic dziwnego, że młodzież z tej szkoły chętnie bierze udział w różnorodnych przedsięwzięciach.

J.Pietranik_o_projekcie.mp3

- Tym razem postawiliśmy na kajaki i nurkowanie w akwalungu na basenie „Laguna”, na którym mamy zajęcia z wychowania fizycznego. Z propozycją współpracy zwróciliśmy się do Szkółki Pływania Pietrzyk o przeprowadzenie zajęć na kajakach. Podobną propozycję złożyliśmy szkole nurkowania Dive Passion i w obydwu przypadkach otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź. Podczas zajęć młodzież podeszła do wszystkiego z dużym zaangażowaniem i widać było, że sprawiło im to wiele frajdy. Być może odkryli swoją nową pasję - mówiła Julia Pietranik, uczennica „Korfantego”.

Nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Nr 2 podkreślają, że uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach, które są różnorodne i stawiają na ciekawe aktywności. Tradycją szkoły stały się spływy kajakowe Szotkówką czy Rudą. Są też zainteresowani na rajdy rowerowe po Żelaznym Szlaku Rowerowym.

O.Bielawski_oprojekcie.mp3

- Dla mnie takie zajęcia to przysłowiowa bomba. Wprawdzie kajakiem już pływałem i wiem sporo na ten temat, ale nurkowanie w akwalungu to dla mnie nowość. Pierwszy raz doświadczyłem tego typu aktywności i jestem pod wrażeniem. Polecam każdemu - mówił Oliwier Bielawski, uczeń „Korfantego”.

Trener ze szkółki pływania także był pod wrażeniem zaangażowania młodych ludzi.

- Widać było, że sprawia im to frajdę. Chętnie wzięli udział w zajęciach. Bawili się, byli otwarci na nową aktywność i przyjmowali wskazówki. Kajaki na basenie są dobrym wstępem do spływów kajakowych po Szotkówce, a później większych rzekach - mówił Damian Pietrzyk.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~menel (89.64. * .185) 09.04.2024 15:16

aqua park Anny Hetman ??

121210416 09.04.2024 12:03

Zasługa Pana Urgoła?