Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie z "Sobieskiego" z projektem "Pomóż! Uratuj psiaka" promują pierwszą pomoc dla czworonogów

"Pomóż! Uratuj Psiaka" to nazwa projektu, poprzez który uczniowje Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju promują temat ratowania życia psów, szczególnie w sytuacjach wymagających pierwszej pomocy.

Uczniowie z "Sobieskiego" z projektem "Pomóż! Uratuj psiaka" promują pierwszą pomoc dla czworonogówmat. prasowe
Inicjatorzy projektu wraz z uczestnikami warsztatów.

Uczniowie z "Sobieskiego" z projektem "Pomóż! Uratuj psiaka" promują pierwszą pomoc dla czworonogów

W ramach Olimpiady "Zwolnieni z Teorii" rodzeństwo Emilia, Maja i Juliusz Szweda wraz z opiekunami naukowymi: panią Barbarą Popek i Agnieszką Wereszczak, zdecydowało się na realizację inicjatywy mającej na celu edukację społeczeństwa w zakresie udzielania pomocy psom.

- Ankiety przeprowadzone wśród społeczności lokalnej potwierdziły alarmujący brak wiedzy na temat pierwszej pomocy dla psów. Wyniki pokazały, że ponad 90% badanych nie zna podstawowych zasad pierwszej pomocy dla zwierząt, a blisko 95% nie czułoby się pewnie w udzieleniu pomocy psu w sytuacji kryzysowej - wylicza Emilia Szweda, uczennica ZS6. 

Projekt, który stworzyła młodzież, skupia się na organizacji warsztatów, podczas których uczestnicy mają okazję nauczyć się podstawowych technik udzielania pomocy psom w różnych sytuacjach. Warsztaty obejmują tematykę taką jak udzielanie pierwszej pomocy w przypadku wypadków złamań, oparzeń czy też podtopień. Uczestnicy mają także okazję poznać zasady postępowania w sytuacjach kryzysowych, które mogą być kluczowe dla ratowania życia psa oraz zawiadamiania odpowiednich służb na miejsce zdarzenia.

- Projekt nie tylko skupia się na edukacji, ale również stara się przyczynić do poprawy egzystencji zwierząt poprzez organizację zbiórek żywności, które są przekazywane na rzecz schronisk czy organizacji zajmujących się pomocą zwierzętom. Warto zaznaczyć, że projekt "Pomóż! Uratuj Psiaka" wyróżnia się także dbałością o dostępność dla osób niepełnosprawnych, w tym osób niesłyszących. Poprzez tłumaczenie warsztatów na Polski Język Migowy tworzone jest środowisko przyjazne dla wszystkich, co pokazuje zaangażowanie projektu w szerokie spektrum społeczne - zapewniają inicjatorzy projektu "Pomóż! Uratuj psiaka"

Chociaż projekt dopiero rozpoczyna swoją działalność, to już cieszy się dużym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej. Ludzie chętnie angażują się w warsztaty, a także wspierają inicjatywę poprzez przekazywanie darów, które są niezbędne dla psów przebywających w schroniskach. Warsztaty w ramach inicjatywy przeprowadzono już m.in. w OSP Jankowice w powiecie pszczyńskim, OSP Krzyżowice oraz w samym Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju. Przy okazji warsztatów, inicjatorzy projektu prowadzą zbiórkę darów dla zwierzaków ze Schroniska dla zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju. 

Zapraszamy do udziału w projekcie "Pomóż! Uratuj Psiaka", kontaktu i wsparcia, aby wspólnie uczestniczyć w tworzeniu lepszej przyszłości dla psów i podnosić świadomość społeczną na temat ich potrzeb.

Możecie ich znaleźć na Facebooku Pomóż! Uratuj psiaka.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To_sem_ja (31.0. * .23) 14.04.2024 07:42

Otwórz i utrzymuj.
Albo idź przeszkolić "pracowników" carbonarium - pensje już pobierają ("inwestycja"), to mogą coś pożytecznego zrobić dla właścicieli psów...

~Dziwny2024 (87.239. * .254) 12.04.2024 23:53

Najbliższa klinika dla zwierząt otwarta 24h jest w Katowicac - Silesia, trzeba mieć samochod aby tam dojechać, kiedyś gliwice dzialalmy 24h ale to było kiedyś, w większych miastach jest pogotowie wetyranyjne u nas nie ma nic.