Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zaproponował łapówkę policjantom jastrzębskiej drogówki. Odpowie za korupcję

Policjanci ruchu drogowego jastrzębskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Mężczyzna nie miał zapiętych pasów oraz włączonych świateł. W trakcie wykonywania czynności przez zaproponował mundurowym łapówkę.

Zaproponował łapówkę policjantom jastrzębskiej drogówki. Odpowie za korupcjępolicja, ilustracyjne
Mężczyzna usłyszał już zarzuty korupcyjne i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Kierowca opla zatrzymanego do kontroli na początku tygodnia nie miał zapiętych pasów, ani włączonych świateł. Po sprawdzeniu w bazie okazało się również, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali mężczyznę 7 punktami karnymi i 200-złotowym mandatem. 42-latek został również pouczony o prawie do odmowy jego przyjęcia. I chociaż początkowo zgodził się z decyzją mundurowych, chwilę później  zmienił zdanie.

- 42-latek postanowił inaczej "załatwić" sprawę i zaproponował "polubowne rozwiązanie zaistniałej sytuacji". Obiecywał policjantom po 200 złotych dla każdego. Stróże prawa pouczyli mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, że to, co próbuje uczynić, jest korupcją, a tym samym poważnym przestępstwem - wyjaśnia st. asp. Halina Semik, oficer prasowa miejscowej komendy.

Podczas kolejnej próby przekonania mundurowych do przyjęcia łapówki, policjanci poinformowali kierowcę, że zostaje zatrzymany pod zarzutem popełnienia przestępstwa. O całej sytuacji mundurowi natychmiast powiadomili oficera dyżurnego jednostki.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty korupcyjne i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za przestępstwo to grozić mu może nawet do 10 lat więzienia.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, o. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jagna (79.184. * .48) 15.04.2024 10:01

Takich durni karać.