Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

10. jubileuszowy festiwal JAZZtrzębie wystartował

W industrialnych wnętrzach Łaźni Moszczenica zainaugurowano festiwal JAZZtrzębie. Tym razem to wyjątkowa impreza, bo wystartowała po raz 10. Pierwszemu recitalowi towarzyszyła wystawa Anety i Macieja Kaników przestawiająca muzyków, którzy na przestrzeni 9 lat zagrali przed publicznością.

10. jubileuszowy festiwal JAZZtrzębie wystartował
Przemysław Strączek, dyrektor festiwalu, zachęca na koncerty. Fot. KaBa

Konferencja prasowa inaugurująca festiwal JZAAtrzębie odbyła się w surowych wnętrzach Łaźni Moszczenica. Dyrektor artystyczny Przemysław Strączek zaprosił wszystkich na koncerty, które zaplanowane są w dniach 16 kwietnia do 19 maja.

W ramach festiwalu zorganizowane zostaną koncerty wybitnych i uznanych wykonawców z Polski i zagranicy m.in. z Łotwy, Holandii, Szkocji i Francji. Wystąpią: Adam Pierończyk, Paul Towndrow Trio, Ella Zirina Trio, Know Material, Raphaelle Brochet, Przemysław Strączek Quartet, Maciej Kitajewski Trio, Pillars of Creation.

Koncert w Planetarium Śląskim 

- Po raz pierwszy zrealizowane zostanie wydarzenie w partnerstwie artystycznym z Planetarium Śląskim w Chorzowie, w którym odbędzie się jeden z koncertów oraz festiwalem jazzowym w Glasgow – Jazz At The Merchants House. Można zobaczyć też wystawę fotografii autorstwa Anety i Macieja Kaników pod nazwą „JAZZ – trzębie w Powiększeniu”, czyli zdjęcia w wielkim formacie z poprzednich edycji festiwalu. Naszymi partnerami w 2024 roku są Państwowa Szkoła Muzyczna w Jastrzębiu-Zdroju, Instytut Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica, Carbonarium. Festiwal jest współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Jastrzębie-Zdrój. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Kreatywności Artystycznej – Jazzu Trzeba - mówił Przemysław Strączek.

Muzyka i fotografia, czyli sztuka w dwóch odmianach 

We wtorek odbył się pierwszy z zaplanowanych koncertów. Przed publicznością w Łaźni Moszczenica wystąpił Adam Pierończyk, grający na saksofonie. Wcześniej jednak publiczność mogła zobaczyć fotografie autorstwa Anety i Macieja Kaników pt. „Jazz-trzębie w Powiększeniu”. Fotografie prezentują muzyków, którzy pojawili się w poprzednich 9 edycjach festiwalu. Zdjęcia zostały dopasowane do przestrzeni Carbonarium tak, aby można było przybliżyć nastroje i emocje towarzyszące podczas koncertów.

Program festiwalu JAZZtrzębie

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ankA_pisankA (80.188. * .23) 18.04.2024 09:21

Nareszcie.
Górnicy zawsze żądni kultury czekali na ten festiwal z utęsknieniem.
Nawet na rokrocznych Gwarkach piwnych wszyscy gornicy słuchają tylko i wyłącznie dżezu.