Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prokurator na tropie tajemnic [WIDEO]

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich był doskonałą okazją, aby spotkać się z pisarzem i porozmawiać o tym, jaki jest sposób na stworzenie bestsellera. Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju zaprosiła w swoje progi Macieja Siembiedę znanego z thrillerów historycznych.

Prokurator na tropie tajemnic [WIDEO]
Maciej Siembieda barwnie opowiadał o swoich książkach. Fot. KaBa

Maciej Siembieda to autor książek powstałych na bazie zagadek historycznych, porywających fabuł i nagłych zwrotów akcji. Czytelnicy doskonale znają stworzonego przez niego bohatera - prokuratora Instytutu Pamięci Narodowej Jakuba Kanię, eksperta od śledztw historycznych.

Spotkanie z autorem prowadziła Agnieszka Witczak, której udało się skłonić go do zdradzenia tajników swojego pisarstwa.

- Najbardziej lubię zbierać materiały do swoich powieści. Chodzi o dobrze udokumentowane historie i zagadki z nimi związane. Dopiero wówczas, mając taki surowy materiał, mogę przystąpić do snucia opowieści. W moich książkach fikcja występuje równolegle z faktami, nigdy jednak ich nie przesłania - mówił Maciej Siembieda.

Maciej Siembieda zachęcił podczas spotkania do poznania jednej z tajemnic Góry Świętej Anny.

- Niewiele osób wie, że oprócz znanego sanktuarium znajdował się tam obóz koncentracyjny. Został zniszczony przez Niemców w 1943 roku. Miejsce to kryło olbrzymią tajemnicę.  Dzisiaj pozostały po nim tylko ruiny, znajdujące się naprzeciwko Muzeum Czynu Powstańczego. Jeśli chcecie państwo dowiedzieć się, co się tam działo sięgnijcie po książkę pt. „Miejsce i imię” - zachęcał autor.  Zainteresowanym można podpowiedzieć, że będzie to historia z brylantami w tle.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
121210416 24.04.2024 15:51

Dlaczego tu sie wyżalasz idź gdzie trzeba Zgłoś ,jest tyle
organizacji.

~nauczycielskieEldorado (46.204. * .38) 24.04.2024 08:02

Dlaczego w wielu Jastrzebskich szkołach podstawowych dochodzi do przemocy psychicznej na dzieciach ?Wystarczy że któreś dziecko zamruga oczami i nie spodoba się to władczyni to od razu kartkówka lub pytanko wszystko w atmosferze zemsty ,pogardy i poczucia wyższości .Potem się dziwią że tyle dzieci popełnia próby lub skuteczne samobójstwo .Jakies organizacje powinny przyjmować zgłoszenia o takich nauczycielach takie zachowania z średniowiecza powinny być ujawnia i napiętnowane !