Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

31-latka musi zapłacić 10 policjantom po 500 złotych

Chociaż to sprawa z województwa opolskiego, piszemy, by zwrócić uwagę, że w sieci nikt nie jest anonimowy, a odpowiedzialność za obraźliwe komentarze może słono kosztować.

31-latka musi zapłacić 10 policjantom po 500 złotychpolicja
O tym, że w Internecie nie jest się anonimowym i umieszczanie obraźliwych komentarzy względem funkcjonariuszy publicznych nie pozostaje bezkarne, przekonała się 31-letnia mieszkanka Opoczna.

Sąd w Strzelcach Opolskich wydał właśnie wyrok skazujący w sprawie znieważenia policjantów z tamtejszej komendy. Kobieta, za obraźliwe wpisy pod zdjęciami policjantów, musi zapłacić każdemu z funkcjonariuszy zadośćuczynienie oraz ich przeprosić.

- Zasłonięci ekranem monitora hejterzy nie mogą czuć się bezkarnie. Każda publikacja w sieci zostawia ślad. Coraz częściej też możemy się spotkać ze zjawiskiem wylewania hejtu na funkcjonariuszy publicznych - komentuje sprawę policja.

12 września 2022 roku strzelecka policja opublikowała post dotyczący prowadzonych działań "Trzeźwy poranek". Pojawiło się pod nim zdjęcie z wizerunkiem dziesięciu policjantów wydziału ruchu drogowego. Tego samego dnia osoba obserwująca profil umieściła komentarz, który naruszał godność osobistą funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy strzeleckiej policji ustalili, że autorem tego komentarza jest 31-letnia mieszkanka Opoczna, która została pociągnięta do odpowiedzialności. Kobiecie przedstawiono zarzut znieważenia mundurowych. Podczas przesłuchania podejrzana tłumaczyła, że w jej mniemaniu był to normalny komentarz, który został nieprawidłowo odebrany.

- W tej sprawie Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich orzekł w ubiegłym tygodniu wyrok. 31-latka  każdemu ze znieważonych przez nią policjantów musi zapłacić 500 złotych nawiązki, a więc łącznie wyniesie ją to 5000 złotych. Nadto musi ponieść koszty sądowe oraz na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich mają pojawić się jej przeprosiny wobec znieważonych przez nią policjantów ruchu drogowego - informuje strzelecka komenda.

- Ku przestrodze dla innych internautów — tego typu zachowania są niedopuszczalne. Dlatego będziemy stanowczo reagowali i wyciągali konsekwencje wobec osób, które swoim postępowaniem lub słowem godzą w policyjny mundur. Niewielu internautów zdaje sobie sprawę z faktu, że pisząc obraźliwe teksty popełniają przestępstwo - podkreśla policja.

Prawo stanowi, że kto znieważa funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Pod tym zdjęciem kobieta umieściła obraźliwy komentarz.

źr. Policja, o. sqx

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~fdsfsd (86.41. * .126) 25.04.2024 20:24

hehe no i kolejny i tak mozna zmieniac i zmieniac.

~nghjghj (94.103. * .90) 25.04.2024 20:22

nie ma najmniejszych szans aby ja w ten sposob namierzyli, kolejny ip z tora

~fdsfdsd (45.141. * .56) 25.04.2024 20:16

1 adres IP z tora 30 sekund roboty jedyniue dluzej trzeba weryfikowac obrazki zajmuje wewryfikacja okolo 90 sekund i mamy inny adres IP

~fdsfdsdf (89.70. * .28) 25.04.2024 20:09

Gdyby była mądrzeja napisałą by komentarz przez toora, vpn buahah, naprawdę mądra.

~Bladupacar (91.90. * .185) 25.04.2024 15:16
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~SJZ (89.72. * .110) 25.04.2024 14:32
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tego zdjęcia nie było w pierwotnej publikacji.

~wydwajtamnadole (91.225. * .180) 25.04.2024 14:19
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Przecież w zdjęciu pod tekstem jest ten komentarz... Ludzie złoci, czytajcie, sprawdzajcie, a potem komentujcie

~gbwsefmkq (77.222. * .232) 25.04.2024 12:14

@SJZ sprawdź na FB jednostki :)

~SJZ (89.72. * .110) 25.04.2024 10:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Brakuje kluczowej informacji jak brzmiał ten rzekomo obraźliwy komentarz.
Ciężko ocenić zasadność i prawdziwość jeśli informacja jest nieweryfikowalna.
Równie dobrze można by stwierdzić teraz, że jest to wyssane z palca albo sąd "przyklepał wyrok" bez stosownego materiału dowodowego...