„100 lat” dla Laury Grzyb w „Korfantym” [WIDEO]
Laura Grzyb, najlepsza polska pięściarka zawodowa, gościła w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. W poniedziałek obchodziła swoje urodziny i uczniowie zaśpiewali jej tradycyjne „100 lat”. Spotkanie z młodzieżą odbyło się w ramach współpracy placówki ze stowarzyszeniem „Jastrzębski Sport”.
„Jastrzębski Sport” współpracuje z „Korfantym”
Stowarzyszenie „Jastrzębski Sport”, choć jest stosunkowo młode, już może poszczycić się efektami swojej działalności. Organizacja promuje jastrzębski sport i to nie tylko jego dzień dzisiejszy, ale również historię. Przypomina postacie dawnych mistrzów, ich osiągnięcia oraz drogi życiowe.
- W działalności wspiera nas młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Wraz z uczniami z klasy fotograficznej zorganizowaliśmy wystawę pt. „Gwiazdy Jastrzębskiego Sportu”. Młodzież angażuje się również w spisywanie wywiadów i pomoc przy wykonywaniu zdjęć z imprez sportowych, jakie odbywają się w naszym mieście. Jestem pod wrażeniem zapału i zaangażowania młodych ludzi - mówił Adam Cieślak, prezes stowarzyszenia „Jastrzębski Sport”.
Naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Ewa Gutowska, która przyjęła zaproszenie na spotkanie w szkole, pozytywnie oceniła współpracę młodzieży ze stowarzyszeniem
Event z Laurą Grzyb w roli głównej
W poniedziałek, 29 kwietnia, w „Korfantym” odbyło się spotkanie uczniów ze znaną sportsmenką Laurą Grzyb. Zostało zorganizowane z inicjatywy stowarzyszenia „Jastrzębski Sport”.
- Sport jest dla mnie całym życiem. Jest uzależniający i wciągający. Zachęcam was do odnajdywania swojej pasji. Jeśli tylko chcecie coś zrobić, na pewno jest to możliwe. Zapraszam was wszystkich, abyście otwierali swoje głowy i szukali swojego miejsca na świecie. Nie pozwólcie sobie wmówić, że macie jakieś ograniczenia - mówiła Laura Grzyb.
Jako że sportsmenka obchodziła rocznicę swoich urodzin, dyrektor Ewa Mentel wręczyła jej, w imieniu społeczności szkolnej, bukiet kwiatów i życzyła powodzenia w życiu sportowym oraz osobistym. Młodzież dołączyła się, śpiewając tradycyjne „100 lat”.
Mistrz boksu z Auschwitz-Birkenau
Drugą odsłoną spotkania była opowieść o Tadeuszu Pietrzykowskim - legendarnym mistrzu boksu z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Postać przybliżył Tomasz Sowa.
- Można powiedzieć, że boks uratował mu życie. Dzięki niemu przeżył, ale też podnosił na duchu i dawał nadzieje współwięźniom. Przekonywał, że wszystko jest możliwe. Mimo że był osadzony w tych nieludzkich warunkach, wzbudzał podziw, którym darzyli go nawet Niemcy - mówił Tomasz Sowa.
Stowarzyszenie zapowiada kolejne projekty realizowane we współpracy z „Korfantym”.
Foto. Patrycja Maszynkiewicz oraz Oliwia Netkowska