Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

16-latka z Jastrzębia zatrzymana z narkotykami

Kierowca i pasażerka zatrzymani podczas jednej kontroli drogowej. Przy 39-latku i jadącej z nim nieletniej, znaleziono narkotyki.

16-latka z Jastrzębia zatrzymana z narkotykami Policja, poglądowe
Sąd wobec nieletniej może zastosować różnego rodzaju kary, m.in. zobowiązać do określonego zachowania czy ustanowić nadzór kuratora.

Wczoraj w nocy jastrzębscy wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. W pojeździe znajdowały się cztery osoby. W trakcie kontroli mundurowi zauważyli, że dwie z nich są bardzo podenerwowane, co - jak się później okazało - nie było przypadkowe.

- 16-letnia pasażerka oraz 39-letni kierujący posiadali przy sobie środki narkotyczne. Mężczyzna został zatrzymany, a dziewczyna oddana pod opiekę rodziców - wyjaśnia okoliczności sprawy st. asp. Halina Semik, rzecznik miejscowej komendy.

Policja przypomina także, że za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i taki właśnie zarzut usłyszał 39-latek. Nieletnia odpowie z kolei przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, który zadecyduje o jej dalszym losie. Wobec niej sąd może zastosować kary m.in. zobowiązać do określonego zachowania, ustanowić nadzór kuratora, orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym albo zastosować inne środki zastrzeżone w ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, jak również przewidziane w Kodeksie Rodzinnym i opiekuńczym.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, o. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].