Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Surowe kary, łącznie z grzywną do 30 tys. złotych, grożą zatrzymanym w Jastrzębiu-Zdroju

Tylko wczoraj troje kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę auta pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami lub sądowego zakazu. Jastrzębska policja przypomina, że grożą za to surowe konsekwencje.

Surowe kary, łącznie z grzywną do 30 tys. złotych, grożą zatrzymanym w Jastrzębiu-ZdrojuPolicja, poglądowe
Wszystkie trzy sprawy trafią do sądu.

Za jazdę bez uprawnień grożą grzywny nawet do 30 000 złotych. Sąd orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów dla tych, którzy lekceważą przepisy. Za niestosowanie się do zakazu, grozi kara pozbawienia wolności.

W poniedziałek policjanci z Jastrzębia zatrzymali trzy osoby, które prowadził pomimo braku uprawnień. O 17:00 na ulicy Stodoły wpadł 20-letni Włoch. Młody mężczyzna mieszka w Jastrzębiu-Zdroju i już po raz drugi w tym roku pozwolił sobie na jazdę samochodem bez prawa jazdy.

Kilka godzin później na ulicy Pszczyńskiej kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Mężczyzna nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązującego do maja 2026 roku.

O północy na ulicy Pszczyńskiej mundurowi zatrzymali do kontroli Alfę Romeo. Oprócz braku uprawnień do kierowania pojazdami mężczyzna popełnił również inne wykroczenie. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych. Za to przewinienie na mieszkańca Jastrzębia-Zdroju policjanci nałożyli mandat karny oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Wszystkie te sprawy znajdą swój finał w sądzie.

Policja przypomina:

Art. 94. Kodeksu Wykroczeń - Prowadzenie pojazdu bez uprawnienia

  • § 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.
  • § 1a. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze nagany albo karze grzywny do 1500 złotych.
  • § 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.
  • § 3. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów

Art. 244. Kodeksu Karnego - Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, zajmowania stanowiska lub wykonywania zawodu, lub pracy w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego, a także w spółkach prawa handlowego, w których Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego posiadają bezpośrednio, lub pośrednio przez inne podmioty co najmniej 10% akcji, lub udziałów, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową, przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu zbliżania się do określonych osób lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu, zakazu posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt, albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].