Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Noc Muzeów w galerii, czyli myszy i Reksio [ZDJĘCIA]

Jastrzębie-Zdrój już po raz kolejny włącza się w Noc Muzeów. Z tej okazji galeria „Epicentrum” zaprosiła na wieczór pełen atrakcji. Była wystawa, której myślą przewodnią stały się uczucia. Zaprezentowano ekspozycję pt. „Mysi świat”. Dla dzieci przygotowano pokaz filmów ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Noc Muzeów w galerii, czyli myszy i Reksio [ZDJĘCIA]
Filcowe figurki wzbudzały zainteresowanie. Fot. KaBa

Wieczór w galerii „Epicentrum”, czyli myszy i Reksio

Wyjątkowy, piątkowy wieczór w Galerii Sztuki Epicentrum Miejskiego Ośrodka Kultury zaczął się od wernisażu zatytułowanego „Co robią uczucia”. O tej wyjątkowej wystawie mówiła Katarzyna Gardecka, podkreślając, że na początku była książka autorstwa Tiny Oziewicz z pięknymi ilustracjami Aleksandry Zając. Wybrane rysunki można oglądać w galerii. Warto na wystawę wybrać się z dziećmi, gdyż jest ona dobrą inspiracją do wartościowej rozmowy.

Kolejną odsłoną wieczoru w galerii były prace Stefanii Lachowicz, która stworzyła cykl filcowych figurek i lalek pod nazwą „Mysi świat”. Zachwycają one kunsztem i perfekcyjnym wykonaniem.  Ze zrozumiałych względów szczególnie interesowały się nią dzieci, ale nie tylko. Również dorośli byli pod wrażeniem wyobraźni i pomysłowości jastrzębianki, która je stworzyła.

Stefania Lachowicz stworzyła cykl figurek filcowych. Fot. KaBa

W spotkaniu ze sztuką w różnych jej emanacjach brały udział także dzieci. Dla nich przygotowano strefę zabaw, przy współpracy z salą zabaw „Wesołkowo”. Najmłodsi obejrzeli bajki ich dziadków i rodziców, czyli „Przygody Bolka i Lolka” oraz serię z sympatycznym psem Reksiem.  Nie zabrakło chętnych na animacje dla dzieci, malowanie twarzy, układanie dużych klocków, czy kolorowanie rysunków.

Jastrzębska galeria „Epicentrum” tętniła życiem i w piątek, 17 maja, połączyła pokolenia. Zaprezentowano sztukę w rozmaitych odsłonach, będącą efektem twórczego poszukiwania człowieka, jego wrażliwości i umiejętności.

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~lipa (103.25. * .34) 18.05.2024 21:45

Ale Noc Muzeow jest dzien pozniej.
Co z kosztujacym mieszkancow 20 tys. zlotych dziennie Karbonarium?
t