Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zgodnie z instrukcją wrzuciła plik pieniędzy do kosza. Policja opublikowała nagranie z interwencji [WIDEO]

Oszuści, tak długo jak będzie im się to opłacało, nie zrezygnują ze swojej metody. Wciąż jest skuteczna. Zmanipulowani przez nich ludzie, wprawieni w stan dużego rozemocjonowania, tracą oszczędności życia i zostają z niczym.

Zgodnie z instrukcją wrzuciła plik pieniędzy do kosza. Policja opublikowała nagranie z interwencji [WIDEO]Śląska Policja, screen z nagrania
Policjanci z katowickiego oddziału prewencji uratowali oszczędności 77-letniej kobiety. Widząc jej nietypowe zachowanie na ulicy, natychmiast zwrócili na nią uwagę.

Przerażona seniorka nie pomyślała, że to oszustwo

77-latka z Katowic miała sporo szczęścia, policjanci zauważyli, jak kobieta wyrzuciła do kosza na śmieci plik pieniędzy. Nagranie z interwencji opublikowała Śląska Policja.

- Policjanci, jadąc ulicą Mikołowską, zwrócili uwagę na pewną starszą kobietę rozmawiającą przez telefon. Wyglądała na bardzo roztrzęsioną, przejętą i zdenerwowaną. W tym samym momencie mundurowi zauważyli, jak wyjmuje z torebki grube pliki, wyglądające na banknoty i po owinięciu ich w kartkę papieru, wrzuca do kosza na śmieci - relacjonuje biuro prasowe komendy wojewódzkiej.

Po zatrzymaniu radiowozu, policjanci natychmiast podbiegli do kobiety, która zapytała, czy to właśnie oni mieli zgłosić się po pieniądze.

Mieli mieć podrobiony dowód kobiety

Okazało się, że kilka godzin wcześniej zadzwoniła do niej kobieta, która przedstawiła się jako policjantka rozpracowująca grupę oszustów okradających starsze osoby. Stwierdziła, że w trakcie nalotu na kryjówkę przestępców znaleziony został podrobiony dowód osobisty 77-latki i dlatego jej oszczędności są teraz zagrożone. Aby je ustrzec i pomóc policji, miała ona wypłacić maksymalnie możliwą kwotę z banku. Cały czas instruowana przez oszustkę, ostatecznie wypłaciła ze swojego konta 50 tys. złotych.

Ostatnim poleceniem fałszywej policjantki było wrzucenie gotówki do kosza, co zauważyli właśnie przejeżdżający obok policjanci i przechodzień, który również zatrzymał się i chciał zapytać starszej kobiety co się stało. Kobieta była jednak tak zmanipulowana, że dopiero widok umundurowanych policjantów przekonał ją, że cały czas rozmawiała z telefonicznym oszustem.

Zapamiętaj i przekaż swoim bliskim

Uwaga! Oszuści najczęściej pod legendą tajnej akcji policyjnej wyłudzają oszczędności życia starszych osób. Należy jednak pamiętać, że policjanci w żadnym wypadku nie proszą o przekazanie pieniędzy, czy o ich przelanie na jakiekolwiek konto. Gdy ktoś do nas w tym celu zadzwoni, zanim cokolwiek zrobimy, skontaktujmy się z rodziną lub policją, by zweryfikować te informacje. Wcześniej należy rozłączyć połączenie z oszustem, naciskając czerwona słuchawkę i dopiero, gdy w słuchawce usłyszymy sygnał wybierania numeru możemy mieć pewność, że łączymy się z numerem alarmowym.

Obejrzyj i posłuchaj jak działają oszuści… Nie daj się oszukać! Ostrzeż swoich bliskich, poinformuj znajomych!

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Turrek (57.128. * .34) 04.06.2024 13:58

~anonimous (188.137. * .95)
No co ty? Jeszcze by się okazało że po pieniądze przyszedł policjant np z Gliwic.

~op (91.192. * .86) 04.06.2024 12:30

Pepe-najsmutniejsze jest to,ze wsrod nas zyja ludzie ktorzy wszystko co zarobili przehulali i nie maja nic

~anonimous (188.137. * .95) 04.06.2024 12:25

A nie powinni poczekać aż ktoś się pojawi po pieniądze i spałować go tak pałami żeby przez 2 tygodnie nie usiadł na dupie, a później dopiero normalnie dołek sąd i więzienie

~do_nizej (188.137. * .26) 04.06.2024 11:56

Ile ma oszczędności nie wiadomo. W tekście jest wyraźnie napisane, że pobrała z banku maksymalną możliwą kwotę, czyli 50 tysięcy.

~PePe (188.137. * .1) 04.06.2024 11:46

Najsmutniejsze na tym filmie jest to, że kobieta całe życie pracowała z mężem i całe jej oszczędności życia to 50tyś. Co to jest? nawet dobrego auta za to nie kupisz. Jak żyć?

~JAGNA (79.184. * .48) 04.06.2024 11:38

Ludzie uswiadamiajcie swoich rodziców i dziadków. TO POKOLENIE jest bardzo ufne .ZLODZIEJ NA TAKICH LUDZI CZYHA.

~fanklubprezesa (46.223. * .163) 04.06.2024 11:03

Rzekomo mieli mieć podrobiony dowód kobiety

~Jdjdjdjd (46.204. * .177) 04.06.2024 11:01

Ja rozumiem że jeszcze 77 latka nabierze się na takie coś ale dziwi mnie jak 30 albo 40 latek da się wkręcić.