Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pościg ulicami Jastrzębia-Zdroju. Kierujący zamienił się miejscem ze znajomym. Skończyło się kolizją

Pomimo wydanego przez policjantów ruchu drogowego polecenia, kierujący pojazdem nie zatrzymał się do kontroli, przyspieszył i zaczął uciekać jedną z głównych ulic miasta.

Pościg ulicami Jastrzębia-Zdroju. Kierujący zamienił się miejscem ze znajomym. Skończyło się kolizjąKPP Wodzisław Śląski
26-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego stanie przed sądem, grozi mu do pięciu lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzaenia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (10.06.) o 14:00 na alei Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Mundurowi, widząc kierującego, kóry na skrzyżowaniu z pasa służącego do lewoskrętu, zmienia decyzję i nie stosując się do przepisów ruchu drogowego, przejeżdża dwa pasy ruchu i skręca w prawo w ulicę Warszawską. Policjanci natychmiast ruszyli za pojazdem.

Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył i rozpoczął niebezpieczną ucieczkę pojazdem. Stróże prawa rozpoczęli pościg za kierującym, który stwarzał zagrożenie, wyprzedzając inne pojazdy na ulicy Warszawskiej w miejscu niedozwolonym.

- W pewnym momencie kierowca gwałtownie zahamował i skręcając w lewo w ulicę Jeziorańskiego, zmusił innych kierowców do gwałtownego hamowania, zajeżdżając im drogę. Następnie wjeżdżając w ulicę Solidarności, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w pojazd Ford Fiesta - przedstawia szczegóły st. asp. Halina Semik, oficer prasowa jastrzębskiej komendy.

W trakcie wyjaśniania okoliczności sprawy okazało się, że kierowca w trakcie ucieczki przesiadł się na miejsce pasażera, ponieważ posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 21-latek, który uderzył w forda, został ukarany za spowodowanie zdarzenia drogowego mandatem karnym w wysokości 5000 złotych oraz 10 punktów karnych.

26-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu, za złamanie zakazów sądowych oraz szereg wykroczeń. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

KMP Jastrzębie-Zdrój

KMP Jastrzębie-Zdrój

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Psychiatra (80.238. * .112) 13.06.2024 16:10

PRONTO AMIGO ! R.

~Nsnsns (87.239. * .206) 11.06.2024 16:22

Stary TDI

~Carbona (89.64. * .208) 11.06.2024 13:33

A mówią że w Jastrzębiu się nic nie dzieje ….

~Yhyhyy (37.30. * .181) 11.06.2024 12:55

W tym wypadku powinni mu skonfiskować również samochod i przekazać na rzecz Ukrainie.