Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie żyje 28-latek z Jastrzębia-Zdroju skatowany przez 16-latków

Ciężko ranny 28-latek z Jastrzębia-Zdroju zmarł dziś (12.06.) w szpitalu. Za jego śmierć odpowie trzech nastolatków, którzy brutalnie pobili mężczyznę.

Nie żyje 28-latek z Jastrzębia-Zdroju skatowany przez 16-latkówilustracyjne, freepik
28-letni jastrzębianin został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym. W środę w nocy odszedł.

Nastolatkowie śmiertelnie pobili Marcina z Jastrzębia

Do tragicznej w skutkach, brutalnej napaści doszło w ubiegłą niedzielę (9.06.) podczas imprezy plenerowej zorganizowanej przy ulicy Zaruskiego, w rejonie stadionu, na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu. Około 22:00 policjanci zostali wezwani z powodu pobicia mężczyzny. Sytuacja była dramatyczna.

- Przybyli na miejsce mundurowi zastali nieprzytomnego 28-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju z obrażeniami ciała. Mężczyzna w stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala, a policjanci podjęli natychmiastowe działania, by ustalić okoliczności tego zdarzenia i zatrzymać sprawców - informuje sosnowiecka komenda policji.

Trzech 16-latków, mieszkańców Sosnowca, którzy brutalnie zaatakowali mężczyznę, zostało zatrzymanych kolejnego dnia (10.06.), trafili do policyjnej izby dziecka. We wtorek (11.06.) w IV Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Sosnowcu odbyło się posiedzenie z udziałem prokuratora dotyczące zastosowania środków tymczasowych wobec zatrzymanych nieletnich.

Decyzją Sądu, zostali umieszczeni w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Niestety, obrażenia jakich doznał jastrzębianin były na tyle poważne, że mężczyzna zmarł w szpitalu. Sprawcy odpowiedzą za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Był kopany po głowie i całym ciele

Z uwagi na wiek osób zatrzymanych, czynności z ich udziałem wykonywane będą przez Sąd Rejonowy w Sosnowcu Wydział IV Rodzinny i Nieletnich, który będzie też prowadził postępowanie w tej sprawie. Zostały tam przekazane zgromadzone do tej pory materiały.

- W toku dotychczasowego śledztwa, Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Północ oraz Policja, wykonywała czynności, mające na celu zabezpieczenie materiału dowodowego, w tym m.in. zabezpieczono zapis z monitoringu, wykonano oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchiwano pierwszych ustalonych świadków - przekazuje Dorota Pelon, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

W sprawie pojawiają się liczne nieoficjalne informacje. Wynika z nich m.in., że 28-latek miał zareagować, kiedy grupa nastolatków zaczepiała innych uczestników imprezy. Wtedy 16-latkowie skierowali agresję na niego, był kopany po głowie i całym ciele. Czy ktoś próbował przerwać ten bestialski atak? Czy interweniowała ochrona imprezy? Na te pytania na razie nie ma oficjalnych odpowiedzi.

Klub żegna swojego zawodnika

28-latek był piłkarzem, grał amatorsko w klubie KS Spójnia Landek, który dziś poinformował o odejściu Marcina. - Odpoczywaj w pokoju wiecznym Miziol - na zawsze pozostaniesz w naszych sercach - brzmią słowa pogrążonych w żałobie kolegów jastrzębianina.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jurij (85.202. * .230) 15.06.2024 13:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Musiał powiedzieć że jest ze Śląska a sosnowiczanie Ślązaków nie nawidzą.

~Maruda (78.31. * .47) 14.06.2024 12:32
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Bezpieczeństwo imprez masowych się kłania.

~Maruda (78.31. * .47) 14.06.2024 12:30
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W radio mówili o nich chłopcy...
A to zwyrodnialcy.

~Zyta (109.43. * .23) 13.06.2024 13:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A gdzue facjatymordercow, chcemy wiedziec kogo unikac

~Katolik666 (185.135. * .174) 13.06.2024 11:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ci trzej zwyrodnialcy potrafili bić i kopać jak dorośli - potrafili zabić dorosłego człowieka!!! Dlaczego są traktowani jak dzieci??? Dlaczego zajmuje się nimi sąd rodzinny??? Dlaczego zostali umieszczeni w schronisku dla nieletnich??? Chcieli zachowywać się jak dorośli - to niech zostaną potraktowani jak dorośli: bezwzględne więzienie do czasu wydania wyroku a później dożywocie a w ostateczności 25 lat!!!

~Jdjdjd (46.204. * .52) 13.06.2024 07:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Powinnini odpowiadac jako dorośli.

~ZmotoryzowanyPatrol (46.112. * .177) 12.06.2024 20:04
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

"Nastolatkowie" powinni odpowiadać za nie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym ale za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem (bo tak można nazwać kopanie po głowie) - jeszcze trzech na jednego, świadkowie - za nieudzielenie pomocy. Z jednej strony dla nich powinno być dożywocie (a nie kilka lat), choć lepsza byłaby kara śmierci, a tak my - podatnicy będziemy utrzymywać pasożytów w dobrym hotelu zwanym więzieniem do końca ich dni. Gdzie była ochrona (pod sceną i na bramkach wejściowych), czy była tam SM czy policja? Może warto rozważyć publiczną chłostę - tak ze 100 batów...

~Hardy@12 (89.64. * .153) 12.06.2024 19:29
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

"Wychowanie " beż stresowe ,cackanie się z młodymi bandytami oni na tej imprezie nie nauczyli się kopać człowieka robili to z pewnością wcześniej posiedzą do 21 lat i wolność a powinni dostać po 25 lat