Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Miała być szybka inwestycja, jest duża strata. Jastrzębianka oszukana na 83 tysiące złotych

Nie wierz w szybkie zyski, zwłaszcza nieznajomym z internetu. Zanim powierzysz komukolwiek swoje pieniądze, dokładnie i szczegółówo sprawdź wszystkie informacje w niezależnym źródle. Pamiętaj, że oszuści nie mają skrupułów.

Miała być szybka inwestycja, jest duża strata. Jastrzębianka oszukana na 83 tysiące złotychilustracyjne, freepik
Przestępcy wykorzystają każdą możliwość, by osiągnąć swój cel. Stosują najróżniejsze sztuczki i metody, by wyciągnąć od swojej ofiary jak najwięcej danych i pieniędzy.

Zysk był, ale dla oszustów

Chciała pomnożyć swoje oszczędności, a straciła 83 tysiące złotych. Nie wiadomo, czy kwota nie byłaby wyższa, gdyby bank nie zablokował kolejnej transakcji. O szczegółach tej sprawy informuje jastrzębska policja. Mieszkanka miasta zauważyła z internecie ofertę inwestycyjną z kuszącą obietnicą szybkiego i wysokiego zwrotu.

- Po kliknięciu w reklamę i wpisaniu danych, z kobietą skontaktował się rzekomy konsultant, który nakłonił ją do założenia konta na podanej przez niego stronie. Fałszywy doradca finansowy przeprowadził poszkodowaną przez cały proces zakładania wirtualnego portfela inwestycyjnego i następnie przez około miesiąc nakłaniał kobietę do dalszych inwestycji - przekazuje st. asp. Halina Semik, oficer prasowa miejscowej komendy.

Mężczyzna przedstawiał zainteresowanej inwestycją kobiecie sfabrykowane tabelki i wykresy z zyskami z inwestycji. Nie wszystko jednak szło tak idealnie. Gdy na koncie pojawiła się informacja o stracie, doradca polecił jej, że zabezpieczenie zainwestowanej już kwoty jest dokonanie wpłaty zabezpieczającej w wysokości 43 000 złotych. Jastrzębianka postąpiła zgodnie z instrukcją.

Bank zablokował kolejne zlecenie

Wciąż jednak nie podejrzewała, że jej pieniądze trafiają po prostu do przestępców. Dlatego zamierzała zainwestować więcej pieniędzy. Przy kolejnej próbie przelania 20 tysięcy dolarów, bank zablokował przelew.

- Wtedy kobieta zrozumiała, że została oszukana. Niestety, w ten sposób przestępcy wyłudzili od kobiety 83 000 złotych. Sprawą zajmują się już policjanci - dodaje rzecznik st. asp. H. Semik.

Najważniejsza przy tego typu oszustwach jest jednak profilaktyka i przestrzeganie osób najbliższych. Fałszywe inwestycje to obecnie jedne z częściej występujących ataków, które wymierzone są w osoby korzystające z usług oferowanych na rynku finansowym. Przestępstwo to polega na nakłonieniu ofiary za pomocą technik manipulacji do inwestycji, która w rzeczywistości jest fałszywa.

Wszystkie chwyty dozwolone

Przestępcy wykorzystają każdą możliwość, by osiągnąć swój cel. Stosują najróżniejsze sztuczki i metody, by wyciągnąć od swojej ofiary jak najwięcej danych i pieniędzy. Aby uwiarygodnić swoje działania, bardzo często wykorzystują wizerunki znanych polityków, biznesmenów czy sportowców. Bezprawnie posługują się nazwami popularnych firm.

Gwarancja bardzo wysokich zysków bez ryzyka utraty środków finansowych przy minimalnym nakładzie pracy i zaangażowaniu dla wielu wydaje się idealną okazją do zarobienia dodatkowych pieniędzy.

- Ofiary orientują się, że zostały oszukane, kiedy chcą wypłacić rzekome zyski. Niejednokrotnie otrzymują wtedy polecenia o konieczności dalszych wpłat - wyjaśnia oficer prasowa jastrzębskiej komendy.

Jeżeli doszło do utraty środków finansowych, należy niezwłocznie skontaktować się ze swoim bankiem i zablokować dostęp do konta oraz zmienić hasło dostępowe. Należy także udać się do najbliższej jednostki Policji i zgłosić zdarzenie.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Iro (37.248. * .154) 21.06.2024 09:56

Zajmuje się policja.Koń by się uśmiał nie piszę o Giertychu. Już teraz wiem że sprawa zostanie umorzona a sprawcy bezkarni.Jak okradli by ważnego polityka a to co innego .

~Ziut (87.239. * .210) 21.06.2024 01:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

To nie przestępcy wyłudzili od niej 83 tysiące złotych, to ona sama - zaślepiona własną pazernością - przelała im te pieniądze. Nikt jej do tego nie zmuszał, nie szantażował, więc do kogo baba ma teraz pretensje?

~Arcziii (46.134. * .191) 20.06.2024 11:35
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie przelewam nawet złotówki bez sprawdzenia, komu robię przelew, a żeby przelać niemal 100tyś zł w ciemno, to już trzeba być skrajną amebą intelektualną i nie, wiek nie jest tu tłumaczeniem. Widocznie za dużo miała pieniędzy. W takich przypadkach nawet nie powinno być wszczynane dochodzenie. Z miejsca umorzenie, żeby nie marnować pieniędzy podatników.

~Hsjdjxdh (46.204. * .66) 19.06.2024 19:19
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ciekawe co robi policja aby złapać tych obszczymorkow ? Oni tylko potrafią ostrzegać ale chodzi o to by ich złapać, często po głosie (do mnie tez dzwonili) słychać jak by to byli nasi bracia za wschodniej granicy. Ehhh

~Bokek (178.43. * .122) 19.06.2024 12:15
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tyle się o tym mówi wiecznie pokazuja to w tv internet a ludzie Dalej dają się naciągać

~Xdxdxd (46.204. * .150) 19.06.2024 08:15

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem xdxdxd

~TuskRównaSięDrożyzna (46.204. * .103) 18.06.2024 19:45
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem