Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mydło, ręcznik, papier toaletowy w szkolnej toalecie

Ostatnio Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało rozporządzenie o nowych podstawach programowych, ale nie tylko. Drugim rozporządzeniem jest to, dotyczące szkolnego BHP. W szkolnej toalecie mają obowiązkowo znajdować się: mydło, papier toaletowy, ręcznik lub suszarka do rąk. 

Mydło, ręcznik, papier toaletowy w szkolnej toalecie
Mydło, ręcznik i papier toaletowy - mają obowiązek znaleźć się w szkolnej toalecie. Fot. pixabay

Minister Edukacji Narodowej Barbara Nowacka wydała rozporządzenie, na mocy którego w szkolnych toaletach obowiązkowo mają znajdować się: mydło do rąk, papier toaletowy, ręczniki papierowe lub suszarki do rąk.

Co skłoniło ministerstwo do tak wyraźnego stwierdzenia, co ma się znajdować w szkolnej toalecie?

MEN wskazał, że powodem nowelizacji rozporządzenia w sprawie szkolnych zasad BHP był „Raport o stanie sanitarnym kraju”, sporządzony przez Główny Inspektorat Sanitarny (2023). Badano m.in. zaplecze sanitarne placówek dla dzieci i młodzieży oraz warunki do utrzymania higieny osobistej.

- W związku z uchybieniami dotyczącymi niezapewnienia właściwego stanu sanitarno-higienicznego toalet, w tym sprawności technicznej armatury oraz wyposażenia w środki higieniczne, organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w 2022 r. wydały 568 decyzji administracyjnych (w 2021 r. – 291). W porównaniu z 2021 r. więcej placówek wykazało brak wyposażenia w środki higieny osobistej, np. brakowało papieru toaletowego, mydła w płynie w dozownikach, ręczników papierowych do suszenia rąk - uzasadnia minister.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Meeelka (85.202. * .237) 05.07.2024 13:11

Takie rzeczy to podstawa i zawsze powinny być a nie tylko wtedy jak jakieś zebranie itp. Pamiętam sama zawsze ze swoimi chusteczkami do łazienki chodziłam. Teraz do szkoły juz nie chodzę ale np w torebce noszę gruszkę biobidet i w razie potrzeby mogę się podmyć jak jestem poza domem spoko sprawa

~DonRudySprzedawxzykPutina (83.238. * .223) 03.07.2024 17:27
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~RyżyNiemieckiPachołek (157.25. * .15) 03.07.2024 15:06
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Rolkapapierudlapatusow (188.146. * .64) 03.07.2024 11:43
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do niżdemograficzny- dokładnie prawda. Utrzymywanie sztuczne stanowisk nauczycieli.
Inna sprawa to mydła lądują w muszlach klozetowych a papier toaletowy jest obsikiwany. Taka to patologiczna kultura wyniesiona z domów i bloków patologii.

~nizdemograficzny (46.204. * .88) 03.07.2024 10:35
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Po co w takim Pszowie aż 4 podstawówki?W szkołach jest jedna/dwie klasy.Po co utrzymywać tyle szkół?Dwie do likwidacji,zostawić sp3 i sp4 a dwie pozostałe do likwidacji,tylko z korzyścią dla dzieci.Problem rzekomego braku nauczycieli rozwiązany,4 szkoły na tak małe miasto to przesada

~byłyNauczycielWfu (188.147. * .82) 03.07.2024 10:00
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wprowadzić szkoły zdalne w chmurze prowadzone przez sztuczną inteligencję tak będzie najefektywniej i najtaniej tylko do egzaminów zostawić jeden budynek a resztę szkół zrównać z ziemią w ich miejsce nasadzić drzew owocowych a nauczycieli przekwalifikować i tak ciągle mają jakieś ale .

~Pył (89.25. * .86) 03.07.2024 07:53
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

jako niedawny uczeń dementuję... toaleta w szkole nie służy do załatwiania potrzeb fizjologicznych...
jest to miejsce spotkań uczniów bez nadzoru kamer czy samych nauczycieli :D

~Sławoj (176.2. * .128) 03.07.2024 06:47
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~RomanMundurek (188.147. * .120) 03.07.2024 06:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wymienione rzeczy od dawna były w szkole ale tylko i niestety w łazience nauczycieli bo w polskiej szkole nie uczniowie są najważniejsi lecz nauczyciele ot taki psikus na światową skalę.