Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tragiczny początek wakacji na śląskich drogach. W tydzień zginęło 9 osób [ZDJĘCIA]

Seria tragicznych zdarzeń na śląskich drogach. Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg o rozważne, odpowiedzialne zachowanie!

Tragiczny początek wakacji na śląskich drogach. W tydzień zginęło 9 osób [ZDJĘCIA]Śląska Policja
Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego – to od naszego zachowania na drogach zależy życie oraz zdrowie nasze, naszych bliskich oraz pozostałych uczestników ruchu.

Czasem chwila nieuwagi i dekoncentracji, innym razem zbytnia pewość siebie, nierozważna decyzja wystarczą, by doszło do niebezpiecznych zdarzeń. Na Śląsku w zaledwie tydzień zginęło 9 osób.

- Te zatrważające dane wskazują, że pomimo wakacji w życiu każdego człowieka nie powinno być momentu, w którym zapomina o bezpieczeństwie swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego - podkreślają mundurowi.

W środę w Lublińcu doszło do potrącenia pieszego przez 64-letniego kierującego samochodem ciężarowym. Podczas cofania, najechał on na 66-letniego pieszego, w wyniku czego mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Częstochowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 10.00 w miejscowości Lipicze. Z nieustalonych dotąd przyczyn 39-letni kierujący samochodem marki Mitsubishi Outlander, na prostym odcinku drogi jadąc w kierunku Kłomnic, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Niestety kierujący pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu, natomiast jego pasażer - 45-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Przedwczoraj natomiast do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 58-letni rowerzysta, doszło w Tychach.

Pszczyńscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 50-letni rowerzysta. 21-latek odpowie również za ucieczkę z miejsca zdarzenia i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na ulicy Pszczyńskiej z ulicą Kraszewskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Po potrąceniu, w wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł w szpitalu. Więcej: Śmiertelne potrącenie pieszego w Jastrzębiu-Zdroju

W Opatowie w powiecie kłobuckim, w wyniku zderzenia osobowego volkswagena z ciężarowym iveco, zginął 58-letni kierowca osobówki.

Zawierciańscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Łazach. 45-letni motocyklista zderzył się z samochodem. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, mężczyzny nie udało się uratować.

Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty, który miał miejsce przy ulicy Grota-Roweckiego i Okólnej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem Renault wjeżdżając na skrzyżowanie, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem Honda. W wyniku poniesionych obrażeń motocyklista zmarł w szpitalu tego samego dnia.

Natomiast w Gliwicach doszło do wypadku z udziałem motoroweru oraz dwóch samochodów osobowych. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący motorowerem, jadąc z pasażerem, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego uderzył w niego. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Niestety, w wyniku zdarzenia śmierć poniósł 16-letni pasażer motoroweru. Kierujący motorowerem 49-latek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Od początku wakacji na śląskich drogach doszło do 54 wypadków na wskutek czego zginęło 9 osób. 2 rowerzystów, 2 pieszych, 2 motocyklistów, 1 pasażer motoroweru oraz 2 kierowców samochodów. Ranne w tych zdarzeniach zostały 62 osoby, natomiast do kolizji doszło aż 1315 razy.

Te liczby wskazują, na to, że musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Każda chwila zmniejszonej uwagi, rozkojarzenie, stres, alkohol czy substancje zabronione to właśnie czynniki, które przyczyniają się do tragedii.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~aaaaaa (31.61. * .108) 07.07.2024 22:35

Polskie bydło drogowe nie ma wakacji... nigdy!

~AnulkaiUlka (103.75. * .143) 04.07.2024 18:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A co w tym dziwnego? Policja prócz apeli nie robi nic! Apelujcie dalej! Na pewno będzie bezpieczniej. W całej Europie nie ma takiej dziczy na drogach jak w tym uśmiechniętym kraju