Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czerpali zyski z prostytucji prawie 70 kobiet. Odpowiedzą też za lichwę

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wpadli na trop osób zajmujących się ułatwianiem, organizowaniem i czerpaniem korzyści z uprawiania prostytucji oraz z nielegalnej lichwy. Śledczy zatrzymali do sprawy dwie kobiety oraz mężczyznę, którzy działali na terenie kilku województw.

Czerpali zyski z prostytucji prawie 70 kobiet. Odpowiedzą też za lichwęPolicja
Przestępcze działanie polegało między innymi na przyjmowaniu pieniędzy od kobiet za ułatwianie prostytucji i udostępnianie lokali. Przestępcy czerpali zyski z prostytucji blisko 70 kobiet.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach od stycznia 2024 roku rozpracowywali proceder czerpania zysków z uprawiania prostytucji oraz z nielegalnej lichwy. Śledczy zatrzymali do sprawy dwie kobiety oraz mężczyznę, którzy działali na terenie województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego i podkarpackiego.

Kryminalni ustalili, że mieszkańcy województwa dolnośląskiego - 55-latek wraz z 38-letnią partnerką oraz 26-letnia mieszkanka województwa podkarpackiego, zajmowali się prowadzeniem co najmniej 11 mieszkań, które były wykorzystywane do świadczenia usług seksualnych.

Dodatkowo, sprawcy wykorzystywali niejednokrotnie krytyczną sytuację życiową pokrzywdzonych i udzielali im lichwiarskich pożyczek na ponad 300% odsetki, natomiast tygodniowe kary za zwłokę wynosiły 1,5 tysiąca złotych.

Zebrany materiał dowodowy doprowadził do zatrzymania 3 podejrzanych i przeprowadzenia kilkunastu przeszukań, podczas których zabezpieczono między innymi 57 tysięcy złotych, sprzęt elektroniczny oraz telefony komórkowe. Cała trójka zatrzymanych usłyszała zarzuty karne, za które grozi kilkuletni pobyt w więzieniu. Podejrzany mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez katowicki sąd, natomiast kobiety objęte zostały wolnościowymi środami zapobiegawczymi.

Prowadzone postępowanie ma charakter rozwojowy, ponieważ kryminalni między innymi nadal poszukują świadków oraz osób pokrzywdzonych przestępstwem lichwy, jak również weryfikują informacje prowadzące do innych osób, które mogły czerpać korzyści majątkowe z prostytucji.

Postępowanie prowadzone przez kryminalnych jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Katowice-Południe.

fot. Policja

fot. Policja

fot. Policja

źr. Policja, o. sqx

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TAJEMNICZY_ (83.26. * .79) 11.07.2024 10:22

W Polsce ciężko jest prowadzić działalność gospodarczą.

~Zgrabna (74.119. * .86) 11.07.2024 09:12

Ja słyszałam że oni, ci przestępcy znaczy się, też dorabiał na boku i dawali za pieniądze i to facetom.

~10101010 (87.239. * .206) 10.07.2024 21:23

A co się stało z Night clubem z harcerskiej (pasaż 24h) i jego 60 letnimi Czeszkami? Plajt? Czy cbsp ? Pamiętam taka młoda blondynkę miala z 18 lat i wiecznie kaszlała ale była ladnie ubrana.

~Belzeboob (93.179. * .78) 10.07.2024 15:40

Jak się dajesz nabrać na lichwę to czemu masz pretensje do Państwa???
To raczej ty podpisywałaś umowę a nie Państwo

~Obywatelka26 (91.204. * .100) 10.07.2024 15:28

Kiedy policja i inne służby wezmą się "firmy pożyczkowe"? Obchodzą lichwę dziesiątkami dodatków (za dokumenty, za przyjazd, za odjazd, ubezpieczenie zdrowotne - które nic nie zapewnia, itp). Oficjalnie mają maksymalne RRSO aby nie przekroczyć ustawy antylichwiarskiej a w rzeczywistości odsetki roczne dochodzą do 1000 procent (!). I tu państwo absolutnie nic nie robi.