W Jastrzębiu-Zdroju pojawiły się tablice monitorujące jakość powietrza. Gdzie można je zobaczyć?
Trzy ogródki działkowe wyposażono w tablice, które wyświetlają aktualny stan jakości powietrza, możliwy do śledzenia na bieżąco także w aplikacji mobilnej.
Na terenie ogrodów działkowych "Malwa", "Słoneczniki" i "Nowalijka" zamontowano tablice informacyjne, które wyświetlają poziom PM 10, PM 2,5 oraz dodatkowe parametry, takie jak ciśnienie i temperatura. Wszystkie te dane można na bieżąco śledzić także przez aplikację mobilną "SYNGEOS", zsynchronizowaną z systemem czujników w tablicach LED. Urządzenia zostały sfinansowane z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza, pod nazwą "Inicjatywa Antysmogowa".
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój informuje, że straż miejska podjęła kampanię informacyjną skierowaną do użytkowników i właścicieli Rodzinnych Ogródków Działkowych. Celem kampanii, jak podkreślają urzędnicy, jest edukacja i zwiększenie świadomości ekologicznej w zakresie ograniczeń dotyczących korzystania z instalacji i urządzeń grzewczych na paliwa stałe.
- Dzięki akcji Straży Miejskiej można uzyskać praktyczne wskazówki dotyczące minimalizacji emisji szkodliwych substancji. Jej założeniem jest dzielenie się doświadczeniami związanymi z ekologicznymi praktykami ogrzewania i zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska, aby zwiększyć świadomość problemu zanieczyszczeń i zachęcić do działań mających na celu ich redukcję - napisano w urzędniczym komunikacie.
Podsumowaniem kampanii była prelekcja przeprowadzona 18 października przez przedstawiciela straży miejskiej na terenie ROD "Barbórka". W spotkaniu wzięło udział 15 przedstawicieli Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Jastrzębia-Zdroju, którzy otrzymali wskazówki dotyczące minimalizacji emisji szkodliwych substancji. Omówiono również zasady gospodarowania odpadami stałymi i ciekłymi na terenach ogródków. Każdy uczestnik otrzymał pakiet ulotek na temat segregacji odpadów, bioodpadów i kompostowania.
To jest jakas kpina.
Owe tablice powinny pojawic sie tam, gdzie przebywaja ludzie.
Też sprawdzaliśmy czujniki w polsce - są dostępne w mobywatelu, wtedy paliła się galeria handlowa w Warszawie - jakoś powietrza bardzo dobra podczas pożaru oraz po a kłęby czarnego dymu były.
Jak się paliły chemikalia w siemianowicach Śląskich nad całą polska jakość powietrza była bardzo dobra więc pytanie czy te z
Czujniki coś pokazują?
To jeszcze poprosimy o informację ile ten projekt kosztował i która kolesiowska firma go wdrożyła ;)
O 20 lat za późno ,może dzisiaj już by nie było tego syfu i smrodu pokopalnianego
Po co dzisiaj jak ludzi pozmieniali piece i za chwilę pozamykają kopalnie.
KOlejny lewacki idiotyzm,który niczego nie wnosi....!!