Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
11 października 2017

Jastrzębianka nauczycielem roku 2017

Jastrzębianka nauczycielem roku 2017
fot. Marta Florkiewicz-Borkowska / Facebook.com

Jastrzębianka Marta Florkiewicz-Borkowska została nauczycielem roku 2017 w plebiscycie zorganizowanym przez czasopismo Głos Nauczycielski.

Pani Marta Florkiewicz-Borkowska mieszka w Jastrzębiu, ale uczy w Gimnazjum nr 3, obecnie Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach.  Kandydatów do tego prestiżowego konkursu mogli zgłaszać uczniowie, rodzice uczniów, szkoły, dyrektorzy szkół, a także sami zainteresowani.

Jury nominowało do konkursu trzynaście osób, wśród których wyłoniło zwycięzcę. Oceniając kandydatów kierowano się takimi przesłankami, jak zaangażowanie nauczyciela w wykonywany zawód, relacje z uczniami i rodzicami, pomysłowość i innowacje pedagogiczne, których autorem był nauczyciel oraz sukcesy odnoszone przez jego uczniów.

W tegorocznym konkursie zwyciężczynią okazała się pani Marta Florkiewicz-Borkowska, germanistka ucząca w Gimnazjum nr 3, obecnie Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach.

Prof. Stefan M. Kwiatkowski, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i od pierwszej edycji przewodniczący Jury Konkursu, zwrócił uwagę na niezwykle bogate wnioski, jakie w tym roku wpłynęły do Konkursu.

 - Pokazują one obraz życia wspaniałych ludzi.  Nauczyciele to zawód specjalny, zawód zaufania społecznego. Tu jesteśmy przywódcami, uczniowie biorą z nas przykład - mówił przewodniczący jury prof. Kwiatkowski, podczas uroczystej gali wręczenia wyróżnień, która miała miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie we wtorek. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie zakaz strajku dla nauczycieli? Będzie zakaz strajku dla nauczycieli?

Kto był sprawcą fałszywych alarmów? Kto był sprawcą fałszywych alarmów?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
brawo12.10.2017 16:46

kolejny nauczyciel z jastrzębia doceniony w ostatnich latach!!!

anka12.10.2017 12:38

Sukces ma wielu ojców! Za dwa dni ukaże się artykuł, że wodzisławianka jest laureatem, bo może pani Marta byla tam na zakupach:)

Nenia12.10.2017 11:30

Brawo, gratulacje !!!

Gość12.10.2017 8:13

Chociaz raz cos pozytywnego w tym miescie

Uczennica11.10.2017 23:19

Miałam okazję poznać Panią Martę, uczyła mnie. Jak najbardziej zasługuje na ten tytuł, najszczersze gratulacje :)

Prawdomowny11.10.2017 22:23

Człowiek z pasja. Gratulowac.

Gość11.10.2017 20:40

GRATULACJE!!!

Szkoda państwo włodarze że ta Pani musi uczyć w innej gminie a nie w naszym mieście.

Pokaż wszystkie opinie (13)