Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
11 października 2017

Jastrzębianka nauczycielem roku 2017

Jastrzębianka nauczycielem roku 2017
fot. Marta Florkiewicz-Borkowska / Facebook.com

Jastrzębianka Marta Florkiewicz-Borkowska została nauczycielem roku 2017 w plebiscycie zorganizowanym przez czasopismo Głos Nauczycielski.

Pani Marta Florkiewicz-Borkowska mieszka w Jastrzębiu, ale uczy w Gimnazjum nr 3, obecnie Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach.  Kandydatów do tego prestiżowego konkursu mogli zgłaszać uczniowie, rodzice uczniów, szkoły, dyrektorzy szkół, a także sami zainteresowani.

Jury nominowało do konkursu trzynaście osób, wśród których wyłoniło zwycięzcę. Oceniając kandydatów kierowano się takimi przesłankami, jak zaangażowanie nauczyciela w wykonywany zawód, relacje z uczniami i rodzicami, pomysłowość i innowacje pedagogiczne, których autorem był nauczyciel oraz sukcesy odnoszone przez jego uczniów.

W tegorocznym konkursie zwyciężczynią okazała się pani Marta Florkiewicz-Borkowska, germanistka ucząca w Gimnazjum nr 3, obecnie Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach.

Prof. Stefan M. Kwiatkowski, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i od pierwszej edycji przewodniczący Jury Konkursu, zwrócił uwagę na niezwykle bogate wnioski, jakie w tym roku wpłynęły do Konkursu.

 - Pokazują one obraz życia wspaniałych ludzi.  Nauczyciele to zawód specjalny, zawód zaufania społecznego. Tu jesteśmy przywódcami, uczniowie biorą z nas przykład - mówił przewodniczący jury prof. Kwiatkowski, podczas uroczystej gali wręczenia wyróżnień, która miała miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie we wtorek. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Marzą o tym, aby zostać policjantem (video) Marzą o tym, aby zostać policjantem (video)

Jastrzębska nauczycielka najlepsza Jastrzębska nauczycielka najlepsza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
brawo12.10.2017 16:46

kolejny nauczyciel z jastrzębia doceniony w ostatnich latach!!!

anka12.10.2017 12:38

Sukces ma wielu ojców! Za dwa dni ukaże się artykuł, że wodzisławianka jest laureatem, bo może pani Marta byla tam na zakupach:)

Nenia12.10.2017 11:30

Brawo, gratulacje !!!

Gość12.10.2017 8:13

Chociaz raz cos pozytywnego w tym miescie

Uczennica11.10.2017 23:19

Miałam okazję poznać Panią Martę, uczyła mnie. Jak najbardziej zasługuje na ten tytuł, najszczersze gratulacje :)

Prawdomowny11.10.2017 22:23

Człowiek z pasja. Gratulowac.

Gość11.10.2017 20:40

GRATULACJE!!!

Szkoda państwo włodarze że ta Pani musi uczyć w innej gminie a nie w naszym mieście.

Pokaż wszystkie opinie (13)