Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
13 października 2017

Jest ustawa o deputacie. JSW w pełnej gotowości

Jest ustawa o deputacie. JSW w pełnej gotowości

W czwartek, w godzinach wieczornych Sejm RP uchwalił Ustawę o rekompensacie z tytułu utraconego deputatu węglowego dla emerytów.  Teraz ustawa trafi do Senatu, a później na biurko Prezydenta. 

Niespodzianki nie było i Sejm RP przyjął Ustawę o rekompensacie z tytułu utraconego przez emerytów deputatu węglowego. Podczas prac w Sejmie do ustawy wprowadzono zmianę polegającą na wydłużeniu terminu składania wniosków z 10 do 21 dni tak, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym ubieganie się o to świadczenie. Posłowie zdecdowali, że emeryci nie mają prawa wyboru pomiędzy jednorazową wypłatą, a dodatkiem, który jest przesyłany przez ZUS wraz z emeryturą, jak to się dzieje w przypadku byłych kolejarzy. 

Jastrzębska Spółka Węglowa za pośrednictwem, której będzie wypłacane to świadczenie jest w pełnej gotowości do obsłużenia ok. 35 tys. uprawnionych.

- Jak tylko ustawa przejdzie cały proces legislacyjny i stanie się obowiązującym prawem zaczniemy przyjmować wnioski osób zainteresowanych, a następnie przeprowadzimy ich weryfikację. W tej sprawie pracownicy naszej firmy wzięli udział w odpowiednich szkoleniach. Wcześniej, na stronach spółki będą znajdowały się odpowiednie druki, które będzie można pobrać i po ich wypełnieniu złożyć, jako  wniosek. Dokumenty będą składane, jak to było praktykowane, w kopalniach, z których pracownik odszedł na emeryturę -  mówiła Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowy JSW. 

Pracownicy zlikwidowanych kopalń, jak na przykład "Jas-MoS" swoje wnioski składają w Spółce Restrukturyzacji Kopalń. 

Deputat węglowy: Komu, kiedy, na jakich zasadach

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (71)
jan07.11.2017 9:13

Od polowy 2014 bylem na swiadczeniach rehabilitacyjnych a od polowy 2015 na rencie do tej pory.Czy tez moge sie ubiegac o rekompensate?.na swiadczeniach mialem dodatek do wegla

do Wasabi17.10.2017 7:58

Ozon jest prezesem zarządu , a nie rady nadzorczej coś ci się pomyliło misiu

Wasabi17.10.2017 7:52

Zgodnie z nową ustawą o zasadach zarządzania mieniem państwowym, kandydat na członka rady nadzorczej spółki z udziałem Skarbu Państwa musi mieć ( zdać) egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych.
W związku z tym mam pytanie, czy takie egzaminy posiadają nasi "misiewicze' w JSW i spółkach córkach?
Panie OZON do dzieła..... bo jak Pan nie zrobi z tym porządek to ktoś inny zrobi ale już bez Pana udziału.

Robol16.10.2017 13:16

Place na troje dzieci alimenty to jestem ograbiony to mi duzo trza kapuchy sylwester za pasem andrzejk szalec sie chce w rura naloc

konrad16.10.2017 12:47

Wypłacą 10 listopada a potem 4 grudnia i 10 grudnia starczy ci na święta nie narzekaj.

Robol16.10.2017 8:39

To beda bogate teraz swieta pol swinkia wyroby tez beda parowki martadela kicha a cwaniaczek tyz

...........16.10.2017 8:29

Podobno każdemu na święta mają dać po pół świni , a komu nie będzie się podobać to dostanie jeszcze po ryju.

Pokaż wszystkie opinie (71)