Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
19 grudnia 2017

Pediatrzy nie chcą dyżurować w święta

Pediatrzy nie chcą dyżurować w święta
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Zaniepokojone mamy najmłodszych jastrzębian twierdzą, że ich dzieci są pozbawione opieki medycznej w nocy oraz weekendy i święta.  W tej sprawie zostało skierowane pismo do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 z prośbą o wyjaśnienia. 

Rodzice dzieci wskazują, że od 1 października podmiotem świadczącym usługi nocnej i świątecznej opieki medycznej jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Jednak ich niepokój budzi niewystarczająca opieka nad dziećmi.

- Niestety, nas rodziców, dochodzą niepokojące informacje, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci. Podczas weekendowej opieki nie ma na dyżurach pediatrów, a co za tym idzie nie ma możliwości, w miejscu zamieszkania, uzyskania opieki zdrowotnej. Rodzice z dziećmi są odsyłani do pobliskich miast, a to dla rodziców i dziecka dodatkowa komplikacja. Jest to niewyobrażalna sytuacja i żądamy jej wyjaśnienia: Jak to jest możliwe, że istoty najbardziej bezbronne, jakimi są nasze dzieci, nie mają zapewnionej podstawowej pomocy zdrowotnej? - napisali m.in. rodzice dzieci w piśmie skierowanym do dyrekcji WSS 2. 

- Taka sytuacja zdarza się w wielu szpitalach, że nie ma zapewnionego lekarza-pediatry w nocy lub w czasie świąt. Nie jesteśmy w stanie przekonać pediatrów, żeby pracowali na dyżurach, szczególnie w święta. Nie możemy kogoś zmusić do pracy. Dyrekcja szpitala podejmuje starania, żeby takiego lekarza zapewnić. Jeśli chodzi o sytuację, kiedy jest nagłe zagrożenie zdrowia i życia dziecka, funkcjonuje izba przyjęć jastrzębskiego szpitala dziecięcego - mówi Grażyna Kuczera, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Piłkarze GieKSy w szpitalu Piłkarze GieKSy w szpitalu

Jak trafić na pogotowie? Uwaga! Zmiany Jak trafić na pogotowie? Uwaga! Zmiany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Do matka dziecka20.12.2017 18:16

Tak dwa piętra wyżej jest lekarz ale tam gdzie są przyjęcia to nie było nikogo kto by zbadał mindziecko i odesłani nas do Wodzisławia a ci z góry nie chodzą badac dzieci

Do matka dziecka20.12.2017 18:14

Uwierz mi że nie ma skoro jest lekarz niech mi ktoś go przyjdzie pokazać bo ja odesłana zostałam do Wodzisławia z dzieckiem!

DO Matkadziecka Dziś o 11:2920.12.2017 12:31

Proste tam patolog jest szefem a zastępca salowa.

Matkadziecka20.12.2017 11:29

Nie rozumie dwa pietra wyzej jest oddzial pediatryczny na którym musi byc dyzurujacy lekarz.

Do zombi 20.12.2017 10:24

Powiedz mi dobra jest w Wodzisławiu Lekarz ale nie ma oddziału dziecięcego, ryzykował byś jazdę z.miejsca zamieszkania z miesięcznym dzieckiem które ma gorączkę z niewiadomego powodu która u tak małego dziecka może zagrażać zdrowiu lub życiu i wymaga natychmiastowej hospitalizacji. Być może po drodze dziecko mogło by skonac w moich ramionach gdybym jechała na wodzislaw a z Wodzisławia na Jastrzębie jak wariatka w środku nocy. Kto by wtedy za to był odpowiedzialny. Postaw się na miejscu tej matki!

szczepionkowy faszyzm20.12.2017 0:17

Zombi, miałeś szczęście. Moje doświadczenia z lekarzami są fatalne... Normalnie jak wg starej zasady "czy się stoi, czy się leży..."
Pacjent powinien mieć swoją "kartę" (zwrot z nfz itd.) w ręce, za którą by szły pieniądze. Gdyby tak było, to każdy pacjent byłby w każdym szpitalu witany i traktowany jak vip.
A tak trzeba liczyć na cud, bo ogromna większość lekarzy to konowały.

Do Kpina 19.12.2017 22:20

No wlasnie dlatego nie ma pediatrow, bo wola w Biedrze pracowac :-)

Pokaż wszystkie opinie (25)