Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 stycznia 2018

Jest pomysł na rodzinny park rozrywki w Jastrzębiu

Jest pomysł na rodzinny park rozrywki w Jastrzębiu
fot. pixabay

Nowy Rok często skłania do kreślenia wizji i planów, także tych związanych z rozwojem miasta. Jednym z nich jest utworzenie rodzinnego parku rozrywki na terenie nieużywanego boiska sportowego, znajdującego się w sąsiedztwie byłej kopalni Jas-Mos. 

Jeszcze w latach 90. Boisko sportowe znajdujące się w sąsiedztwie likwidowanej kopalni tętniło życiem. Organizowano tam mecze, festyny, trenowała drużyna baseball’a. Jakub Gruszka ze Stowarzyszenia Jastrzębie-Zdrój Miasto Sukcesu uważa, że boisko można wykorzystać, jako teren, na którym znajdowałby się park rozrywki.

- Naszpikowany atrakcjami dla mieszkańców w różnym wieku, koniecznie wyposażony w solidny, profesjonalny skatepark, kort do gry w padla (połączenie squasha i tenisa - ta gra niebawem dzięki atrakcyjnej formie oraz mocnej promocji zdobędzie serca Polaków) oraz tor dla rolkarzy obiekt stałby się wizytówką Jastrzębia. Na jego terenie w przyszłości można by również organizować cykliczny festiwal muzyczny, który również uatrakcyjniłby nasze miasto. Koszt budowy przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej nie musiałby być najwyższy, a zyski wizerunkowe oraz pobudzenie małego biznesu, znajdującego się w sąsiedztwie obiektu, nieocenione - argumentuje Jakub Gruszka.

Dodatkowym argumentem za budową parku rozrywki właśnie na nieużywanym boisku jest dobre skomunikowanie z resztą miasta z uwagi na znajdującą się tam pętlę autobusową. Miejsce dla samochodów zapewniłby duży parking.

Czy tego typu plany są jedynie marzeniami, mrzonkami, a może śmiałymi wizjami, które powinno się choćby spróbować realizować? Pewnie każdy z czytelników ma swoje zdanie na ten temat. Warto jednak mieć wyobrażenie tego, co mieszkańcy chcą widzieć w swoim mieście.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Duże siły policyjne na meczu - video Duże siły policyjne na meczu - video

Otwierają tor rolkowy Otwierają tor rolkowy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Ja11.02.2018 9:33

Chyba najlepsza lokalizacja to teren po"DIAMENCIE"

szczepionkowy faszyzm06.01.2018 15:33

Adam napisał, co się z tym stanie.... Na tym osiedlu mieszka dużo.... jednostek, które szybko zdewastują każdy park...
Skate park już jest, aż taki tam tłok? A wokół niego młodzież jara wszystko, co da się palić i pije...

Zamiast tego lepiej odnowić boisko (mniejsze) pod kątem gier zespołowych (z bramkami i koszami "idiotoodpornymi"), zbudować bieżnię i boisko do plażówki (coś w stylu tego przy zs nr 1).

Krzysiek "ROLKA"06.01.2018 10:02

Jastrzębie jak zwykle na samym końcu!!!, wszystkie miasta dookoła mają trasy dla rolkarzy (mowa o trasach asfaltowych NIE z kostki brukowej!!!) co niektórym wystarczy 50 cali i pilot ja wolę pojeździć z rodziną na rolkach, na chwilę obecną w Żorach I Chorzowie bo u nas na chwilę obecną to bida z nędzą!!!

Do Jakuba Gruszki03.01.2018 20:09

Czy Pan sobie zdaje sprawę jak to cholernie estetikę całego osiedla zniszczy? Tam pracował architekt...

Adam03.01.2018 19:41

Na przyjazni przeciez to rozwala haha

Farmer03.01.2018 15:40

Wiadomo że PiS zablokuje ten projekt także lepiej nawet nie robić sobie nadziei....

Maniek03.01.2018 9:42

Obiecujecie ludziom gruszki na wierzbie żeby zdobyć zaufanie.1) Miał powstać rynek w Jastrzębiu Zdroju niedaleko parku Zdrojowego .2) W zeszłym roku dowiedzieliśmy się o budowie Parku wypoczynkowego przy ul.Cieszyńskiej dawny OWN .3)A teraz rodzi się nowy pomysł na park rozrywki. Skończcie składać ludziom obietnice tylko zacznijcie coś realizować. Szanowna pani prezydent miasta naszego też obiecywała, przez wasze obietnice doprowadzacie do wyludnienia młodego pokolenia w Jastrzębiu Zdroju. A pan panie Gruszka prubuje na siłę odmłodzić emerytowe osiedle w Zdroju takim nie trafionym pomysłem, ktury spowoduje bezsensowne wyrzucenie pieniędzy tylko poto aby gołębie miały gdzie Srać.

Pokaż wszystkie opinie (35)