Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
4 stycznia 2018

Miasto Jastrzębie-Zdrój zwraca pieniądze

Miasto Jastrzębie-Zdrój zwraca pieniądze
fot. JastrzebieOnline.pl

Mieszkańcy mogą ubiegać się w magistracie o częściowy zwrot kosztów na inwestycje z zakresu ochrony środowiska. Wystarczy spełnić określone warunki i wypisać wniosek. 

W Urzędzie Miasta przyjmowane są wnioski w sprawie częściowego zwrotu kosztów poniesionych na inwestycje  z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które będą realizowane na terenie Jastrzębia-Zdroju w 2018 roku. Żeby uzyskać dotację trzeba przed realizacją przedsięwzięcia złożyć pisemny wniosek, w celu zawarcia z miastem umowy dotacyjnej.

Formularze wniosków można pobrać osobiście w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa (pok. 509, bud A, V piętro.  Wnioski rozpatrywane będą w kolejności złożenia, do wyczerpania się w ciągu roku środków finansowych przeznaczonych w budżecie miasta na te cele.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami przyznawania dotacji celowych, osoby ubiegające się o częściowy zwrot kosztów poniesionych na:

budowę przyłączy kanalizacji sanitarnej do budynków mieszkalnych lub/i gospodarczych niezwiązanych z działalnością gospodarczą,

budowę przydomowej oczyszczalni ścieków,

zakup i montaż w budynkach mieszkalnych urządzeń grzewczych, takich jak: kotły c.o. opalane gazem, olejem opałowym lub zasilane energią elektryczną, ogrzewanie elektryczne (podłogowe, ścienne, piece akumulacyjne), niskoemisyjne kotły na paliwo stałe (węgiel, biomasa),

podłączenie budynku mieszkalnego do miejskiej sieci centralnego ogrzewania,

zakup i montaż w budynkach mieszkalnych urządzeń do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych (kolektory słoneczne, pompy ciepła, wentylacja mechaniczna z zastosowaniem rekuperatora, ogniwa fotowoltaiczne),

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rząd zmniejszył dotacje dla województwa śląskiego Rząd zmniejszył dotacje dla województwa śląskiego

Miasto porządkuje tereny inwestycyjne Miasto porządkuje tereny inwestycyjne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość04.01.2018 23:40

Przyjmowanie wniosków , rozpatrywanie , potem realizacja do 2024 roku lub dłużej i tak będzie wyglądało cackanie i bawienie się w ochronę środowiska a smog dalej będzie nas truł i zabijał , bo u nas na wszystko jest czas .

Gość04.01.2018 23:27

Z jakiej racji dawać dotację do kotłów c.o. Ten co wybudował sobie dom to do niego należą koszta związane z utrzymaniem domu , nikt nikogo nie zmuszał do budowy domu .

Leszek04.01.2018 17:45

Do Zefir.
Ja mam z firmy Daikin jest super.Polecam.

Zefir04.01.2018 14:11

Leszek 9.30 a daje cos ten oczyszczacz bo tez chce kupic.

Radio Teheran04.01.2018 14:04

"sumienie nie pozwala"

Czy chodzi o bylego prezydenta, co po "upadku" komuny zostal prezesem banku a ziec wsparty bankowymi tanimi pieniedzmi tescia zalozyl firme montujaca kotly znanej marki?

Gość04.01.2018 13:53

W taki sposób nie wygramy ze smogiem. Mało kasy w puli i mało dla mieszkańca.

Montażysta pieców CO04.01.2018 13:07

A będzie tak jak ostatnio jak kasy braknie? Pula zamknięta ale dla swoich dalej czynna.
Szkoda że mi sumienie nie pozwala z nazwiska pisać dla kogo była kasa po zamknięciu funduszu w 2017.

Pokaż wszystkie opinie (8)