Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 26°19°
26 stycznia 2018

Drogówka wystawi wam mandat - możecie zapłacić kartą

Drogówka wystawi wam mandat - możecie zapłacić kartą
fot. Marek Krupa/ KGP

Zdarza się, że patrol ruchu drogowego wypisuje mandaty za wykroczenie na drodze. Kierowca może wówczas od razu zapłacić gotówką lub wziąć mandat kredytowy. Pojawi się również trzecia możliwość - karę uiścić można za pomocą karty bankomatowej lub telefonu. 

Już w przyszłym miesiącu kierowcy, którzy zmuszeni będą zapłacić mandat nie będą mieć problemu z brakiem gotówki. Wystarczy karta bankomatowa lub telefon. Takie rozwiązanie zostaje wprowadzone w całym kraju, także w Jastrzębiu.

- W lutym na wyposażeniu jastrzębskiej drogówki będą przenośne terminale akceptowania płatności kartami oraz aplikacjami płatniczymi, np. BLIK-iem. Wówczas możliwe będzie bezgotówkowe płacenie mandatów. Takie rozwiązanie to duże ułatwienie dla kierowców oraz policjantów - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Oczywiście mandat nadal będzie można opłacić przelewem lub wpłatą gotówkową na poczcie. Obcokrajowcy muszą za swoje przewinienia drogowe płacić na miejscu gotówką, ale także kartą.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W weekend wzmożone kontrole policji W weekend wzmożone kontrole policji

Uwaga! Dzisiaj policjanci pilnują przejść dla pieszych Uwaga! Dzisiaj policjanci pilnują przejść dla pieszych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
mokry Marian28.01.2018 13:45

Chetnie bym sie zblizył :-)

Hmmm28.01.2018 13:33

Przecież nie można zapłacić gotówką u policjanta jeżeli jest się obywatelem polskim tylko kredytowy. Obcokrajowcy musieli zapłacić na miejscu lub transport do najbliższego bankomatu.

Mieszkaniec Gagarina bloki socjalne27.01.2018 20:48

U nasz czynsze można dopracować to może i mandat można wkrótce będzie?

gf27.01.2018 19:10

No to teraz posypia sie mandaty za byle przwinienie, trzeba wyprobowac nowy sprzet za kase podatnika

Agnieszka 155 kg27.01.2018 15:15

Natura wchodzi w role kosztem odpracowania mandatu ?

szybak27.01.2018 12:34

Szczerze mówiąc to strasznie długo nie dostawałem i nie płaciłem mandatów (ach ten pomocny yanosik) i byłem przekonany, że jużod dawna można było płacić kartą, że w dzisiejszych czasach to po prostu taki standard

Przemek26.01.2018 21:20

A czy można płacić w Bitcoinach ?

Pokaż wszystkie opinie (20)