Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
26 stycznia 2018

Drogówka wystawi wam mandat - możecie zapłacić kartą

Drogówka wystawi wam mandat - możecie zapłacić kartą
fot. Marek Krupa/ KGP

Zdarza się, że patrol ruchu drogowego wypisuje mandaty za wykroczenie na drodze. Kierowca może wówczas od razu zapłacić gotówką lub wziąć mandat kredytowy. Pojawi się również trzecia możliwość - karę uiścić można za pomocą karty bankomatowej lub telefonu. 

Już w przyszłym miesiącu kierowcy, którzy zmuszeni będą zapłacić mandat nie będą mieć problemu z brakiem gotówki. Wystarczy karta bankomatowa lub telefon. Takie rozwiązanie zostaje wprowadzone w całym kraju, także w Jastrzębiu.

- W lutym na wyposażeniu jastrzębskiej drogówki będą przenośne terminale akceptowania płatności kartami oraz aplikacjami płatniczymi, np. BLIK-iem. Wówczas możliwe będzie bezgotówkowe płacenie mandatów. Takie rozwiązanie to duże ułatwienie dla kierowców oraz policjantów - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Oczywiście mandat nadal będzie można opłacić przelewem lub wpłatą gotówkową na poczcie. Obcokrajowcy muszą za swoje przewinienia drogowe płacić na miejscu gotówką, ale także kartą.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Policja apeluje o ostrożność na drogach Uwaga! Policja apeluje o ostrożność na drogach

Cmentarze pod policyjnym nadzorem Cmentarze pod policyjnym nadzorem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
mokry Marian28.01.2018 13:45

Chetnie bym sie zblizył :-)

Hmmm28.01.2018 13:33

Przecież nie można zapłacić gotówką u policjanta jeżeli jest się obywatelem polskim tylko kredytowy. Obcokrajowcy musieli zapłacić na miejscu lub transport do najbliższego bankomatu.

Mieszkaniec Gagarina bloki socjalne27.01.2018 20:48

U nasz czynsze można dopracować to może i mandat można wkrótce będzie?

gf27.01.2018 19:10

No to teraz posypia sie mandaty za byle przwinienie, trzeba wyprobowac nowy sprzet za kase podatnika

Agnieszka 155 kg27.01.2018 15:15

Natura wchodzi w role kosztem odpracowania mandatu ?

szybak27.01.2018 12:34

Szczerze mówiąc to strasznie długo nie dostawałem i nie płaciłem mandatów (ach ten pomocny yanosik) i byłem przekonany, że jużod dawna można było płacić kartą, że w dzisiejszych czasach to po prostu taki standard

Przemek26.01.2018 21:20

A czy można płacić w Bitcoinach ?

Pokaż wszystkie opinie (20)