Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 lutego 2018

W lutym wystawiono 8 mandatów za smog

W lutym wystawiono 8 mandatów za smog
fot. pixabay

Straż Miejska w dalszym ciągu prowadzi kontrole przydomowych kotłowni. W miesiącu lutym mundurowi wystawili 8 mandatów za palenie niedozwolonymi materiałami.

Na terenie Jastrzębia-Zdroju działa Eko-Patrol. Tworzą go pracownicy Straży Miejskiej, dla których zadaniami priorytetowymi są zadania z zakresu szeroko rozumianego utrzymania czystości i porządku. Mocna stroną patrolu jest ciągła „obecność” w terenie, co  w sezonie grzewczym skutkuje licznymi kontrolami. Straż Miejska kontynuuje kontrole przydomowych palenisk mające na celu podniesienie świadomości właścicieli posesji oraz minimalizacje niebezpiecznych dla zdrowia pyłów zawieszonych przedostających się do powietrza za sprawą spalanych odpadów. W miesiącu lutym przeprowadzono 128 kontroli palenisk. W ośmiu przypadkach nałożone zostały mandaty karne, za spalanie niedozwolonych paliw.

- Bardzo duży nacisk kładziemy na działania ekologiczne, jest to nasz priorytet na najbliższe lata. Dane dotyczące kontroli palenisk wskazują, że coraz większa liczba mieszkańców ma świadomość tego, że spalanie odpadów jest szkodliwe - mówiła podczas konferencji prasowej prezydent Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Mamy tego dość! Trują nas codziennie!" "Mamy tego dość! Trują nas codziennie!"

Drzemka w miasteczku ruchu drogowego i mandat Drzemka w miasteczku ruchu drogowego i mandat

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
sylwka01.03.2018 18:59

czemu tylko 8 raz powinni jezdzic i karac na okrągło do znuidzenia moze by sie ludzie nauczyli

Józwa01.03.2018 13:56

Mnie męczy smog póżnym wieczorem...spalają co się da...to czuć,nie trzeba zaglądać z którego komina.Mowa o Bożej Górze Pr.

Do Nie za mało01.03.2018 7:39

1. Nie tylko tylu spalało tylko tylu udowodniono spalanie lub przyłapano na gorącym.
2. Tak - brązowy i czarny dym o niczym nie świadczy, zapach już może. Trzeba umieć jeszcze odróżnić zapach legalnego paliwa o niskiej jakości od zapachu spalania odpadów a to tylko pozornie jest takie proste.

Nie za mało?28.02.2018 22:30

Czy tylko tylu spalało jakieś trucizny? To my jesteśmy bardzo porządnym miastem, w którym mieszkają porządni ludzie.
"do mieszkaniec 6.58" Czyli brązowy lub czarny dym i zapach palonej gumy o niczym nie świadczy? Coś słaba argumentacja.

hmmm28.02.2018 19:32

Do lekarna--on nic nie załatwia za 50zl,z prostej przyczyny,że nie ma 50zł. :) ...auto ma,takie na pedały :)

lekarna28.02.2018 16:22

Teheran widać że przeglądy - o ile masz auto- załatwiasz w stacjach pana B za 50zł. Bo każdy analizator spalin wyłapie brak takiego ustrojstwa jak DPF czy katalizator. A to przy przeglądzie jest robione zawsze.No chyba że za 50zł.

Do mieszkaniec z 6.5828.02.2018 15:00

Za co te mandaty byś nakładał, bo dymi się z komina ? Przeczytaj może komentarz K3. To może coś ogarniesz. Dym nawet intensywny nie świadczy o spalaniu śmieci czy mułu. I odwrotnie jego brak nie świadczy, że wszystko jest w porządku. Na kolor i intensywność dymu ma wpływ tyle czynników, że nie możesz bez badania stwierdzić co jest palone. Pomawianie zaś ludzi, którzy nie popełniają czynu zabronionego choćby jak to przedstawia K3 nieudolnie paląc węglem jest nie tylko nieetyczne ale też karalne.

Pokaż wszystkie opinie (15)