Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
14 marca 2018

Duży pies biegał po placu zabaw. Właściciel dostał mandat

Duży pies biegał po placu zabaw. Właściciel dostał mandat
fot. pixabay

Kolejne zdarzenie z serii – pies bez odpowiedniego nadzoru. Tym razem zwierzę biegało po placu zabaw stwarzając zagrożenie dla przebywających tam dzieci. Zostało złapane i odwiezione do schroniska.

W  niedzielne popołudnie, patrol straży miejskiej udał się na oś. Przyjaźń, gdzie według relacji zgłaszającego miał biegać bez opieki duży pies. Po przybyciu na miejsce mundurowi stwierdzili, iż po placu zabaw na którym znajdowały się dzieci wraz z opiekunami biegał owczarek niemiecki bez smyczy i kagańca.

- Ze względu na bezpośrednie zagrożenie oraz na fakt, iż  nikt z wystraszonych świadków nie potrafił wskazać właściciela, pies został złapany przez strażników a następnie odtransportowany do schroniska dla zwierząt. Po chwili w schronisku pojawił się również właściciel czworonoga, który chciał odebrać  swojego psa. Z uwagi na popełnione wykroczenie został mu zaproponowany mandat karny, co mocno zdziwiło mężczyznę. Jak tłumaczył, „przecież nikogo nie pogryzł”. Ostatecznie postanowił skorzystać z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, dlatego też w tej sprawie zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego - informuje Andrzej Salamon, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Odbierz psa w sobotę ze schroniska Odbierz psa w sobotę ze schroniska

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
zyta19.03.2018 18:08

Jako osoba samotna, posiadaczka psa ze schroniska kolejnego i tylko małe gabaryty żal mi dużych psów w blokach, ciągle na uwięzi i w kagańcu zazwyczaj na krótkiej smyczy czy właściciel takiego psa pomyślał że też by mógł być tak traktowany? a widząc malamuty i syberian haski na osiedlu to już brak empatii i rozumu. To że duże psy są widać po kupach na chodnikach, KARAĆ mandatami.

Gość14.03.2018 22:13

Na Katowickiej palant łazi z maltańczykiem i szczuje na dzieci. Zwracanie uwagi powoduje szyderczy śmiech z aparatem na zębach.

Brawo dla straży14.03.2018 20:12

Kretynów z groźnymi psami bez smyczy i kagańca w tym mieście nie brakuje!! karać i to ostro za taką bezmyślność!! Mandat 3000 i się nauczą!

do: do Hmm... 14.03.2018 18:22

Kto prócz właściciela wie, że pies jest posłuszny?
Za nie sprzątnięcie po swym psie należy karać: Grzywna od 500zł lub zjedzenie, tego co zrobił pies.

Janusz14.03.2018 13:30

@Do gość 10:41, Jestem "ZA" !!!

Ewka4514.03.2018 12:16

W niedzielę...i wszystko jasne.
Jakby była handlowa to pan byłby w galerii a pies w budzie.

Do Gość Dziś o 10:4114.03.2018 11:34

Słuszna uwaga. Może faktycznie każdy właściciel psa, który nie sprzątnie kupy swego psa powinien być zmuszony do jej zjedzenia.

Pokaż wszystkie opinie (20)