Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°19°
13 kwietnia 2018

Będą podwyżki w JSW? Związkowcy chcą spotkania z ministrem

Będą podwyżki w JSW? Związkowcy chcą spotkania z ministrem
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związki zawodowe protestują przeciwko zróżnicowaniu płacowemu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Domagają się wyrównania wynagrodzeń do najwyższych stawek na danym stanowisku w spółce. W tej sprawie rozpoczęto spór zbiorowy z zarządem.

- Od 2014 roku w JSW nie było żadnych uregulowań płacowych. Powiem więcej, dzięki ofiarności pracowników udało się uratować spółkę przed upadłością. My, jako związki zawodowe domagamy się uregulowań takich, aby górnik w ścianie czy na innym stanowisku nie zarabiał mniej, od tego samego pracownika na innej kopalni. W efekcie oznacza to podwyżkę płac. W tej sprawie wszczęto spór zbiorowy z zarządem JSW. Oczekujemy spotkania ministrem - mówi Paweł Kołodziej, przewodniczący Federacji Związku Zawodowego Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Związkowcy podkreślają, że nie może być tak, że inne spółki górnicze, które są w gorszej sytuacji, niż JSW zapewniają swoim pracownikom podwyżkę wynagrodzeń, a ich spółka nie.

- Kondycja naszej firmy na chwilę obecną jest dobra. Sytuacja JSW pozwala na to, aby rozmawiać o podwyżce wynagrodzeń i o to się zwróciliśmy, rozpoczynając spór zbiorowy - uzasadnia Paweł Kołodziej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie

Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (60)
...teraz Ja! ;)11.06.2018 15:58

Kopalnie dobrze stoją ale nic się nie inwestuje w urządzenia i ludzi - brak motywacji ! Tak to już jest w zasranej polsce ! Same k...y i złodzieje ! ;)

janosik17.04.2018 23:17

firma upadała ? tylko dzięki poprzedniej koalicji rządzącej która sprzedała jsw kopalnię szczygłowice , czicie jaki przekręt przekazali jednej spółce kopalnie do innej spółki i kazali za to zapłacić przekręt dekady mało tego cała kasa poszła do warszawy a wy piszecie że dorzucacie się do górnictwa nawet 1zł nieposzedł do jsw Państwo nie może dotować spółki giełdowej powiem inaczej miliardy złoty wpadają z podatków kopalni i firm pracujących dla JSW do budżetu Państwa a nawet 1zł odwrotnie

Gość17.04.2018 14:40

Większość komentarzy zawistnych to piszą sami górnicy. Wracałem ostatnio po szychcie autobusem obok siedział górnik - znam go z widzenia w robocie. Typowy król węgla, oczy na transwestytę. Gadał z kumplem i się naśmiewali. W pewnym momencie wpadł na pomysł że sobie co nieco napisze na "ryli" no i zaczęło się kilka głupich komentarzy na różnych postach.
Pamiętajcie najgorszy jest ten co sra we własnym gnieździe.

Aga17.04.2018 9:49

do zenek

Mało wiesz. Jestem żoną górnika i normalnie pracuję więc odczep się od nas a przyczep się swojej baby.

zenek17.04.2018 7:47

a jak firma bedzie padć to znowu cały kraj się dorzuci aby zony gorników nie musiały nic robić

xxx16.04.2018 12:15

Węgiel płacą 27 kwietnia.

Ryl 16.04.2018 11:20

Kiedy placa wegiel i premia ponoc po 7 tys

Pokaż wszystkie opinie (60)