Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°16°
13 kwietnia 2018

Kayah i Bregović wystąpią podczas Dni Jastrzębia-Zdroju

Kayah i Bregović wystąpią podczas Dni Jastrzębia-Zdroju
fot. materiały prasowe

Znani wszystkim doskonale, artyści Kayah i Goran Bregović wystąpią wspólnie podczas tegorocznych Dni Jastrzębia-Zdroju, które odbędą się w czerwcu. Będzie można usłyszeć ich na Stadionie Miejskim.

Kayah - swój debiutancki utwór, „Córeczko”, wydała w 1988 roku, a przełomowym momentem w jej karierze było wydanie pierwszego autorskiego albumu zatytułowanego Kamień z 1995 roku. Największą popularność przyniosły wokalistce utwory „Testosteron”, „Fleciki”, „Supermenka”, „Na językach” oraz „Śpij kochanie, śpij” i „Prawy do lewego”, promujące album studyjny Kayah i Bregović, nagrany z Goranem Bregoviciem w 1999 roku. Jej ostatni solowy album studyjny, Transoriental Orchestra, został wydany w listopadzie 2013 roku.

Goran Bregović W latach 70. i 80. XX wieku był liderem popularnego jugosłowiańskiego zespołu rockowego Bijelo dugme. Współpracował m.in. z reżyserem Emirem Kusturicą, tworząc ścieżkę dźwiękową do filmów Arizona Dream, Czas Cyganów, czy Underground. Współpracował także z Patrice’em Chereau, pisząc muzykę do filmu Królowa Margot. Pracował także nad muzyką dla potrzeb teatru, m.in. do sztuki multimedialnej pt. Silence of the Balkans. Do udziału w nagraniach zapraszał wielu znanych wokalistów, takich jak Cesária Évora, Iggy Pop, Sezen Aksu, Jorgos Dalaras, Ofra Haza, Scott Walker. W Polsce nagrywał płyty z Kayah i Krzysztofem Krawczykiem. Był też autorem muzyki do polskiego filmu „Operacja Samum” oraz kilkudziesięciu innych filmów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tłumy na stadionie w drugim dniu Dni Jastrzębia 2019 Tłumy na stadionie w drugim dniu Dni Jastrzębia 2019

Do wylosowania rejs pod żaglami Do wylosowania rejs pod żaglami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Teodor14.06.2018 9:18

Byłem, widziałem, słyszałem, bardzo dziękuję.

Gornik14.06.2018 8:21

Plugawe radio,jesteś naprawdę z pis.

mieszkanka08.06.2018 20:05

Czytając opinie stwierdzam że naszym mieszkańcom pasowałoby krowy wygonić na pastwisko niż uczestniczyć w imprezach urządzanych przez miasto

szczepionkowy faszyzm18.04.2018 23:17

Wiem, że mnie tam nie będzie, ale mam nadzieję, że ta "gwiazdeczka dawidowa" nie będzie lokalnej "tłuszczy" katować piosenkami po hebrajsku...

do Gość15.04.2018 22:04

Może Ty zaśpiewasz jak tak Tobie nic nigdzie nie pasuje .

Samanta z Borynio15.04.2018 22:02

A jo by chciała co by zaśpiewoł Elwis

plugawe Radio15.04.2018 14:37

Czy Kayah będzie się angażowała w działania POlityczne na rzecz Schetyno-kopaczów POdczas Dni Jastrzębia? Bo ostatnio ,bardziej woli bawić się w POlityka platfusów niż w śpiewanie.

Pokaż wszystkie opinie (24)