Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
13 kwietnia 2018

Kayah i Bregović wystąpią podczas Dni Jastrzębia-Zdroju

Kayah i Bregović wystąpią podczas Dni Jastrzębia-Zdroju
fot. materiały prasowe

Znani wszystkim doskonale, artyści Kayah i Goran Bregović wystąpią wspólnie podczas tegorocznych Dni Jastrzębia-Zdroju, które odbędą się w czerwcu. Będzie można usłyszeć ich na Stadionie Miejskim.

Kayah - swój debiutancki utwór, „Córeczko”, wydała w 1988 roku, a przełomowym momentem w jej karierze było wydanie pierwszego autorskiego albumu zatytułowanego Kamień z 1995 roku. Największą popularność przyniosły wokalistce utwory „Testosteron”, „Fleciki”, „Supermenka”, „Na językach” oraz „Śpij kochanie, śpij” i „Prawy do lewego”, promujące album studyjny Kayah i Bregović, nagrany z Goranem Bregoviciem w 1999 roku. Jej ostatni solowy album studyjny, Transoriental Orchestra, został wydany w listopadzie 2013 roku.

Goran Bregović W latach 70. i 80. XX wieku był liderem popularnego jugosłowiańskiego zespołu rockowego Bijelo dugme. Współpracował m.in. z reżyserem Emirem Kusturicą, tworząc ścieżkę dźwiękową do filmów Arizona Dream, Czas Cyganów, czy Underground. Współpracował także z Patrice’em Chereau, pisząc muzykę do filmu Królowa Margot. Pracował także nad muzyką dla potrzeb teatru, m.in. do sztuki multimedialnej pt. Silence of the Balkans. Do udziału w nagraniach zapraszał wielu znanych wokalistów, takich jak Cesária Évora, Iggy Pop, Sezen Aksu, Jorgos Dalaras, Ofra Haza, Scott Walker. W Polsce nagrywał płyty z Kayah i Krzysztofem Krawczykiem. Był też autorem muzyki do polskiego filmu „Operacja Samum” oraz kilkudziesięciu innych filmów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do wylosowania rejs pod żaglami Do wylosowania rejs pod żaglami

Przez miasto przejdzie korowód. Będą nagrody Przez miasto przejdzie korowód. Będą nagrody

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Teodor14.06.2018 9:18

Byłem, widziałem, słyszałem, bardzo dziękuję.

Gornik14.06.2018 8:21

Plugawe radio,jesteś naprawdę z pis.

mieszkanka08.06.2018 20:05

Czytając opinie stwierdzam że naszym mieszkańcom pasowałoby krowy wygonić na pastwisko niż uczestniczyć w imprezach urządzanych przez miasto

szczepionkowy faszyzm18.04.2018 23:17

Wiem, że mnie tam nie będzie, ale mam nadzieję, że ta "gwiazdeczka dawidowa" nie będzie lokalnej "tłuszczy" katować piosenkami po hebrajsku...

do Gość15.04.2018 22:04

Może Ty zaśpiewasz jak tak Tobie nic nigdzie nie pasuje .

Samanta z Borynio15.04.2018 22:02

A jo by chciała co by zaśpiewoł Elwis

plugawe Radio15.04.2018 14:37

Czy Kayah będzie się angażowała w działania POlityczne na rzecz Schetyno-kopaczów POdczas Dni Jastrzębia? Bo ostatnio ,bardziej woli bawić się w POlityka platfusów niż w śpiewanie.

Pokaż wszystkie opinie (24)