Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
18 kwietnia 2018

Czołowe zderzenie rowerzystów. Jechali za szybko

Czołowe zderzenie rowerzystów. Jechali za szybko
fot. KMP Jastrzębie

Na alei Piłsudskiego czołowo zderzyli się dwaj rowerzyści. Obaj byli trzeźwi. Przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. Polcija prowadzi postępowanie w tej sprawie. 

Jastrzębscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek, w godzinach popołudniowych na al. Piłsudskiego.

- Jak ustalili stróże prawa, 41-letni jastrzębianin, jadąc od ulicy Pszczyńskiej w kierunku centrum miasta, zderzył się czołowo z 31-letnim mieszkańcem Żor. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Jak ustalili stróże prawa, przyczyną tego zdarzenia była... nadmierna prędkość. Obecnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że rowerzysta jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. W przypadku braku takich miejsc, rowerzysta porusza się po jezdni. Oczywiście obowiązuje go ruch prawostronny i konieczność jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Kierujący jednośladem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

- Apelujemy, aby również na ścieżkach rowerowych zachować szczególną ostrożność. Należy dostosować prędkość oraz wyraźnie sygnalizować zamiar wykonania manewrów. Im więcej elementów odblaskowych na rowerze, tym bardziej widoczny, a co za tym idzie kierujący jest bardziej bezpieczny - podkreśla mł. asp. Bogusława Dudek.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Emeryt19.04.2018 14:40

Kudłaty nadsztygar z szybowego na Zofiówce - Naucz się człowieku jeździć na rowerze! Jadąc ulicą Warszawską od Północnej i skręcając w Sybiraków. Wyciągamy lewą rękę w lewo a nie przed siebie jak nazistowskie pozdrowienie. Na dodatek tam jest pas do skrętu w lewo i z niego skręcamy a nie z pasa na wprost.
A łacinę to możesz sobie wylądować na rodzinie a nie na innych uczestnikach ruchu. Zresztą w robocie też byłeś chamski i do inteligentnych nie należałeś. A łasiłeś się tylko do tych co ci % przynosili resztę poniewierałeś i wyzywałeś.

Uczen Lo19.04.2018 9:03

Cóż sie dziwić skoro takie drogi rowerowe mamy..

Gość18.04.2018 18:59

Teheran - po prostu jesteś idiot..ą Wiem co to jest bo leży to w gestii mojego przełożonego i zarazem pracodawcy. Po co 2 razy w roku robimy przegląd tego czy to nie ulega jakimś odkształceniom czy zniszczeniom. Fachowych terminów językowych ci tu nie podaję bo tego nie zrozumiesz. Za tępy jesteś i tyle w temacie.,

Jesteś specem nad specami a w sumie to mało co wiesz i tylko internautów wkurzasz.

Radio Teheran18.04.2018 15:17

@do Radio Teheran Dziś o 7:55

To pozostalosc po magistrali cieplowniczej 2x Dn 500. Kiedys z cieplowni wiodly dwie magistrale: 600 i 500. 600 pod ziemia, 500 nad ziemia. Teraz jest tylko 600.

do Radio Teheran Dziś o 7:5518.04.2018 11:48

No niestety ale te rury to nie pozostałość a rury awaryjne w razie "W" Przerzucone nad jarem.

Makaroniorz18.04.2018 10:59

Radio Teheran ma rację lewaczki

CzUWaJ !18.04.2018 10:24

inzynier BOLEK - podarować sobie te pseudo-komentarze - To Płatny Pisiacki TRoLL !!

Pokaż wszystkie opinie (15)