Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°17°
18 kwietnia 2018

Nocny chuligan wpadł w ręce mundurowych

Nocny chuligan wpadł w ręce mundurowych
fot. Michał Drabikowski / KGP

W nocy z wtorku na środę mężczyzna złośliwie niszczył kosze na parkingu przed sklepem. Mieszkaniec Jastrzębia, który był tego świadkiem powiadomił Policję. Wandal odpowie za swoje zachowanie.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy na parkingu przy alei Piłsudskiego. Policjanci zostali wezwani na interwencję publiczną przez zaniepokojonego obywatela, który widział, jak młody mężczyzna bez wyraźnego powodu idzie i niszczy mienie, które napotyka po drodze.

- To właśnie dzięki informacji mieszkańca Jastrzębia, policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego wpadli na trop 32-latka, który złośliwie niszczył kosze na parkingu sklepowym. Zaniepokojony obywatel obawiał się również o nieopodal zaparkowane samochody, ponieważ wandal kierował się w ich kierunku. W efekcie już po chwili jastrzębianin wpadł w ręce mundurowych. Zgłaszający widząc szybką reakcję policji ponownie zadzwonił na numer alarmowy, ponieważ chciał przekazać służbom, że zatrzymali właściwą osobę - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja dziękuje zgłaszającemu za czujność i szybką reakcję. Pamiętajmy, że nie reagując na przestępstwa, dajemy przyzwolenie na ich popełnianie. To już kolejny efekt kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Dzięki informacji mieszkańca o tym zdarzeniu policjanci mogli szybko zareagować i nie doszło do kolejnych zniszczeń.

-  Szanse na zatrzymanie potencjalnych przestępców są dużo większe przy współpracy mieszkańców z policją. Zwłaszcza przestępstwa dotyczące zniszczeń mienia są dla właścicieli bardzo uciążliwe i niejednokrotnie sprawca zostaje nieuchwytny. W tym wypadku szybka reakcja zgłaszającego, a także trafny opis chuligana, który został przekazany mundurowym, zaowocował. Dlatego apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw, by nie pozostawali obojętni i w myśl kampanii „Nie reagujesz - akceptujesz”, informowali o nich policjantów - podkreśla mł.asp. Bogusława Dudek.

 

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Policjanci uczyli się jak ratować życie Policjanci uczyli się jak ratować życie

78-letnia kobieta zgubiła się o świcie 78-letnia kobieta zgubiła się o świcie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Joker19.04.2018 5:32

Powinien dostać dobry wpierdol na komedzie

Muody19.04.2018 4:29

Te miasto się pogrąża.. Coraz więcej młodych nie robow co nie pojda robić za podstawowa place.. To potem narkotyki i inne..

Jas18.04.2018 18:05

Powinien byc obciazony kosztami, a koszta wyliczone dokladnie ( sprzatanie, specjalny przyjazd ekipy, naprawa wszystkich kosztow uszkodzen, ) ekipa sprzatajaca powinna byc wezwana zaraz noca- wiekszy koszt.
W innym przypadku wandalizm bedzie sie panoszyl, no girnika stac na wyrzucenie 100 zl.

bez strachu18.04.2018 18:00

Nie ma obaw, gwarantuję, że gość mocno odczuje finansowo swoje nocne zachowanie.

Świadek18.04.2018 16:53

Mało tego na koniec chciał otworzyć butem drzwi do Spółdzielni ale tam się zakończyła jego przygoda :)

......18.04.2018 13:32

20 zł mandatu i słowne upomnienie

Oko proroka18.04.2018 11:20

Kara dla wandala powinna być odczuwalna finansowo

Pokaż wszystkie opinie (10)