Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°17°
Eko Okna
14 maja 2018

Prezydent ogłosiła żałobę w mieście

Prezydent ogłosiła żałobę w mieście
fot kb / jastrzebieonline

W związku z tragedią, jaka wydarzyła się w kopalni „Zofiówka”, łącząc się w bólu z poszkodowanymi i rodzinami ofiar, prezydent Anna Hetman ogłosiła żałobę na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój. Trwać będzie od 14 do 20 maja br. Żałobę ogłosiła także JSW. 

Na znak żałoby na budynkach użyteczności publicznej zostaną wywieszone flagi z kirem a przed jastrzębskim magistratem opuszczone do połowy masztu.

W okresie trwania żałoby odwołane zostają wszelkie imprezy o charakterze rozrywkowym, których organizatorem jest miasto Jastrzębie-Zdrój.

- Apeluję do instytucji, stowarzyszeń i mieszkańców Jastrzębia-Zdroju o zaniechanie organizowania lub ograniczenia w dniach żałoby imprez publicznych o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, rekreacyjnym i sportowym - mówi prezydent Anna Hetman.

Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej ogłosił 7-dniową żałobę w zakładach i spółkach Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Żałoba została ogłoszona w związku z tragicznym wypadkiem, do którego doszło 5. maja w kopalni Zofiówka, w którym zginęło czterech górników, a jeden wciąż jest poszukiwany.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tąpnięcie w kopalni JSW Tąpnięcie w kopalni JSW

Jastrzębski plac do street workoutu otwarty Jastrzębski plac do street workoutu otwarty

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Gość14.05.2018 17:17

To nie UM wychodzi przed szereg. JSW pierwsza ogłosiła żałobę a dopiero potem w ślad poszedl UM. Widocznie w JSW już coś widzą ale jeszcze nie ogłaszają

Radio Teheran14.05.2018 16:55

@Do zołza radio i inni

Nic nie rozuzumiesz. Nie ma instytucji miejskiej zaloby. Ogloszenie Pani Prezydent jest bezprzedmiotowe.
Co do odwolania imprez miejskich - odwolano je kilka dni wczesniej.

KAZ14.05.2018 16:25

Będzie zbiórka w kościołach dla rodzin ofiar. Proboszcz ma stare dwuletnie BMW.

Hajer14.05.2018 15:36

Na cechowni obok kaplicy powinno by miejsce upamiętniające wszystkich zmarłych tragicznie w naszej kopalni.

Gość14.05.2018 15:19

Kondolencje dla rodzin. Miejska żałoba bzdura . Powinni czekac do końca akcji. Nadal poszukiwania gornika a um wychodzi przef szereg . Takie rzeczy robi sie albo zaraz po wypadku albo po zakończeniu.

Songo14.05.2018 15:14

Będzie cisza w patol - barze Fox

Władysław14.05.2018 14:52

Czy ta żałoba jest, tym czymś, co ułatwi życie rodzinom, które utraciły mężów, ojców - nie ! Jest takim publicznym ubolewaniem nad tragedią, jaka się wydarzyła, a której prawdopodobnie mogło nie być... Dochodzenie OUG i WUG to oceni, oby właściwie... Rejon, w jakim pracowali, ci nieszczęśni górnicy, był bardzo niebezpieczny... Należy zadać pytania - czy spełniono wszystkie wymagane, tymi okolicznościami tam panującymi warunki bezpieczeństwa...? Czy nie zaniechano czegoś, chociażby przedwiertów wyprzedzających, pozwalających rozeznać górotwór i znajdujące się w nim czyhające niebezpieczeństwa ? Te i inne wynikłe z tej tragedii wątpliwości, trzeba będzie dokładnie wyjaśnić. Jest również ważną sprawą, żeby rodziny - żony, dzieci i inne osoby, tych poległych na stanowiskach pracy górników, zostały w należyty sposób zabezpieczone, by nie musiały się zmagać z różnymi przeciwnościami.... Na drogach ginie kilkadziesiąt osób miesięcznie, czasami bogu ducha winnych, z powodu, że ktoś nie przestrzega przepisów ruchu drogowego, poruszania się na drogach i żałoby nikt nie ogłasza... Czasami jest żałoba, gdy z jednej miejscowości ginie w katastrofie drogowej , większa ilość osób. Ja rozumiem jeden, dwa dni, ale siedmiodniową ogłaszać żałobę, to raczej za długo, gdyż nikogo nie można zmuszać do długotrwałego ubolewania, nad czyjąś tragedią - jaka by ona nie była...!

Pokaż wszystkie opinie (24)