Spółdzielczy

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°16°
14 maja 2018

Prezydent ogłosiła żałobę w mieście

Prezydent ogłosiła żałobę w mieście
fot kb / jastrzebieonline

W związku z tragedią, jaka wydarzyła się w kopalni „Zofiówka”, łącząc się w bólu z poszkodowanymi i rodzinami ofiar, prezydent Anna Hetman ogłosiła żałobę na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój. Trwać będzie od 14 do 20 maja br. Żałobę ogłosiła także JSW. 

Na znak żałoby na budynkach użyteczności publicznej zostaną wywieszone flagi z kirem a przed jastrzębskim magistratem opuszczone do połowy masztu.

W okresie trwania żałoby odwołane zostają wszelkie imprezy o charakterze rozrywkowym, których organizatorem jest miasto Jastrzębie-Zdrój.

- Apeluję do instytucji, stowarzyszeń i mieszkańców Jastrzębia-Zdroju o zaniechanie organizowania lub ograniczenia w dniach żałoby imprez publicznych o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, rekreacyjnym i sportowym - mówi prezydent Anna Hetman.

Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej ogłosił 7-dniową żałobę w zakładach i spółkach Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Żałoba została ogłoszona w związku z tragicznym wypadkiem, do którego doszło 5. maja w kopalni Zofiówka, w którym zginęło czterech górników, a jeden wciąż jest poszukiwany.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zofiówka: Czy będzie wydobycie w chodniku H2? Zofiówka: Czy będzie wydobycie w chodniku H2?

Prezydent Andrzej Duda pisze list do prezesa JSW Prezydent Andrzej Duda pisze list do prezesa JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Gość14.05.2018 17:17

To nie UM wychodzi przed szereg. JSW pierwsza ogłosiła żałobę a dopiero potem w ślad poszedl UM. Widocznie w JSW już coś widzą ale jeszcze nie ogłaszają

Radio Teheran14.05.2018 16:55

@Do zołza radio i inni

Nic nie rozuzumiesz. Nie ma instytucji miejskiej zaloby. Ogloszenie Pani Prezydent jest bezprzedmiotowe.
Co do odwolania imprez miejskich - odwolano je kilka dni wczesniej.

KAZ14.05.2018 16:25

Będzie zbiórka w kościołach dla rodzin ofiar. Proboszcz ma stare dwuletnie BMW.

Hajer14.05.2018 15:36

Na cechowni obok kaplicy powinno by miejsce upamiętniające wszystkich zmarłych tragicznie w naszej kopalni.

Gość14.05.2018 15:19

Kondolencje dla rodzin. Miejska żałoba bzdura . Powinni czekac do końca akcji. Nadal poszukiwania gornika a um wychodzi przef szereg . Takie rzeczy robi sie albo zaraz po wypadku albo po zakończeniu.

Songo14.05.2018 15:14

Będzie cisza w patol - barze Fox

Władysław14.05.2018 14:52

Czy ta żałoba jest, tym czymś, co ułatwi życie rodzinom, które utraciły mężów, ojców - nie ! Jest takim publicznym ubolewaniem nad tragedią, jaka się wydarzyła, a której prawdopodobnie mogło nie być... Dochodzenie OUG i WUG to oceni, oby właściwie... Rejon, w jakim pracowali, ci nieszczęśni górnicy, był bardzo niebezpieczny... Należy zadać pytania - czy spełniono wszystkie wymagane, tymi okolicznościami tam panującymi warunki bezpieczeństwa...? Czy nie zaniechano czegoś, chociażby przedwiertów wyprzedzających, pozwalających rozeznać górotwór i znajdujące się w nim czyhające niebezpieczeństwa ? Te i inne wynikłe z tej tragedii wątpliwości, trzeba będzie dokładnie wyjaśnić. Jest również ważną sprawą, żeby rodziny - żony, dzieci i inne osoby, tych poległych na stanowiskach pracy górników, zostały w należyty sposób zabezpieczone, by nie musiały się zmagać z różnymi przeciwnościami.... Na drogach ginie kilkadziesiąt osób miesięcznie, czasami bogu ducha winnych, z powodu, że ktoś nie przestrzega przepisów ruchu drogowego, poruszania się na drogach i żałoby nikt nie ogłasza... Czasami jest żałoba, gdy z jednej miejscowości ginie w katastrofie drogowej , większa ilość osób. Ja rozumiem jeden, dwa dni, ale siedmiodniową ogłaszać żałobę, to raczej za długo, gdyż nikogo nie można zmuszać do długotrwałego ubolewania, nad czyjąś tragedią - jaka by ona nie była...!

Pokaż wszystkie opinie (24)