Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
16 maja 2018

Rodziny zmarłych górników otrzymają rentę specjalną

Rodziny zmarłych górników otrzymają rentę specjalną

Premier Mateusz Morawiecki dziękuje ratownikom za zaangażowanie w akcję ratunkową w kopalni Zofiówka. Rodziny zmarłych górników otrzymają rentę specjalną.

- W wyniku tąpnięcia w Zofiówce na wieczną szychtę odeszło 5. górników. Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i ich bliskimi. Nic nie zastąpi im straty najbliższych. Podjąłem dziś decyzję o przyznaniu rent specjalnych dla rodzin zmarłych górników. Niech spoczywają w pokoju - napisał na twitterze premier Mateusz Morawiecki 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Msmuska19.05.2018 19:23

Tak tak wszystko pod publikę a górnicy po wypadkach którzy przeżyli traktowania są jak zło konieczne pomoc od kopalni proszę was ściema o wszystko trzeba prosić z tupanuem noga ludzi mają za nic

Gość17.05.2018 17:17

Do Gość. Mam 980 zł renty rodzinnej po mężu. Na zimę potrzebuję 3,5 tony wegla a płaciłam 1000 zł za tonę. Jak myslisz z czego zaplacili tyle podatku ?

Hamisz17.05.2018 14:29

do Maga. Tylko że w ciągu roku jak sa wypadki to często z winy górników. Nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Wiem co piszę bo w tym siedziałem. I to,że nie wszyscy cieżko pracuja na dole. Poza ścianą to reszta ma spoko.

Hamisz17.05.2018 14:27

do Maria. Jest wiele innych niebezpieczynych zawodów. A górnicy nie są w na pierwszym miejscu. I generalnie w budownictwie więcej ginie ludzi w ciągu roku niz na kopalni. Poczytaj trochę a nie tylko gazetki z Tesco.

Hamisz17.05.2018 14:24

do Gość. Poczytaj ile państwo dopłaca do waszych emerytur i tony węgla(my podatnicy)Wtedy sie wypowiadaj i nie pisz mi tych kwot, bo najpierw trzeba się znać na ekonomii,aby coś wiedzieć A ty widać,ze nie wiesz. Pracujcie tak jak inni górnicy w UE dłużej a nie 25 lat i na emeryture.

Gość17.05.2018 3:22

Tak wszyscy o zmarłych górnikach,a co z tymi co przeżyli im nic się nie należy?

zołza z zofiówki16.05.2018 23:44

Do Jastrzębianki i Marii: Dziewczyny tak trzymać !
Mam dzieci pracujące na kopalni. Tu nikt nikogo nie zostawia w potrzebie ,tak trzeba-to tradycja wyssana z mlekiem matki.
Jeśli ktoś ma opory to niech lepiej wyjedzie !!!

Pokaż wszystkie opinie (24)