Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
12 czerwca 2018

Anna Hetman wyróżniona za wspieranie biznesu

Anna Hetman wyróżniona za wspieranie biznesu
fot. UM Jastrzębie

Anna Hetman dołączyła do grona Honorowych Członków Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Wczoraj (11 czerwca), podczas Walnego Zgromadzenia członków Izby, prezydent Jastrzębia-Zdroju odebrała tytuł w uznaniu za współpracę, wsparcie rozwoju izby oraz promocje idei samorządu gospodarczego.

Do inwestowania w naszym mieście prezydent Anna Hetman zachęca od początku swojej kadencji. Dwa lata temu do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej włączyła 23-hektary terenów inwestycyjnych. Kolejne są systematycznie uzbrajane. W ostatnich miesiącach w Jastrzębiu zdecydowały się zainwestować trzy firmy. Powołała też Radę Biznesu przy prezydencie miasta i wprowadziła optymalne zwolnienia podatkowe.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie, ale też duże zobowiązanie. To, co zrobiliśmy to dopiero początek drogi do tego, by Jastrzębie stało się gospodarczą marką na mapie całego regionu. Zrobię wszystko, by razem z jastrzębskim biznesem, doprowadzić do rozwoju miasta, poprzez stwarzanie optymalnych warunków wspierających przedsiębiorczość w naszym mieście - zapewnia Anna Hetman.

Przypomnijmy, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach została powołana w 1990 roku. Jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Jest kontynuatorem tradycji Izby Handlowej powstałej w 1922 roku, a od 1927 roku Śląskiej Izby Przemysłowo-Handlowej - działającej do 1950 roku. Jej głównym założeniem jest wzmacnianie pozycji polskiej przedsiębiorczości, rozwój gospodarki opartej na wiedzy i współpraca z samorządami wszystkich szczebli.

Osobie posiadającej tytuł Honorowego Członka Izby przysługuje prawo czynnego udziału w pracach Rady Izby, Komisji Rewizyjnej i Sądzie Koleżeńskim oraz we wszystkich uroczystościach i spotkaniach RIG.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

20 tys. złotych do wzięcia na swój biznes 20 tys. złotych do wzięcia na swój biznes

Hotel "Omega" - Centrum Nauki, Innowacji i Biznesu? Hotel "Omega" - Centrum Nauki, Innowacji i Biznesu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
miłek13.06.2018 11:08

aaaa czego jakiego biznesu:D gdzie ten biznes PO sobie znów sama nadaje tytuły tak jak zagórowskiemu menadzera roku haha

Szwagier13.06.2018 8:06

Prezydent Żor nie dostal nagrody. Widac Żory sie zwijaja, co innego Jastrzebie, firma na firmie. Inwestorzy z Korei, polskie firmy, miasto rozwija infrastrukture.
Poco nam taka prezydentka? Co miasto ma z tego ze ja widac na ulicy? Wole zeby siedziala w gabinecie, niech pracuje, chodzi na spotkania z inwestorami itp. ?Tyle sie dzieje?, gdzie? Ano w Żorach, Rybniku nawet w Wodzislawiu ale nie u nas. W Jbiu mamy jeden pas na wiadukcie a Mazowiecka to symbol inwestycje a?la Hetman.

A2D213.06.2018 7:19

Fakt faktem jak piszę kotek do Żor dzieli nas niestety przepaść jeśli chodzi o miejsca pracą

mieszkanin do godz. 20:30 12.06.2018 23:05

Lpeiej miec młokosa co ma mleko pod nosem i jest fagasem blizniaków. Co z tego, że ma wykształcenie, skoro nie umie z niego zrobić pożytku. I jest na usługach partii która niszczy nas kraj... prawnik z bożej łaski.

do godz. 16.1312.06.2018 20:30

Proszę wypowiadać się w imieniu własnym, a nie Mieszkańów. Nikt logicznie myślący nigdy w życiu nie poprze jej w wyborach!!! NIgdy w życiu żaden nauczyciel ani nawet dyrektoreczka z podrzędnej szkółki - nie mogą być prezydentem miasta!!!! Ona jest tylko administratorem miasta a my potrzebujemy prawdziwego i kumatego prezydenta a nie jakiejś starsiawszej lalunii!!!

A2D212.06.2018 18:36

Gratulacje dla Pani Prezydent i do przodu życzę wygranej w wyborach choć to chyba tylko postawienie kropki nad I

Gość12.06.2018 18:14

Dyrektor WSS2 jak dostała nagrodę to za 2 miesiące mieli szpital zamykać - może to ten sam kierunek?

Pokaż wszystkie opinie (34)