Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
6 sierpnia 2018

Uważajcie na imprezach. Może być niebezpiecznie

Uważajcie na imprezach. Może być niebezpiecznie
fot. pixabay

Okres wakacyjne laby zachęca do beztroskiej zabawy i uczestnictwa w imprezach towarzyskich. Jednak nawet wtedy trzeba zachować ostrożność.

Zdarza się, że udział w imprezie w towarzystwie nieznanych osób kończy się tragicznie. Nie wszyscy uczestnicy zabawy mogą mieć dobre intencje.  Na co więc trzeba zwrócić uwagę, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo?

-  Po pierwsze należy unikać samotnych wyjść do klubów lub w towarzystwie osób nieznanych. Nikt nie jest w stanie stwierdzić, jakie intencje ma nowopoznana osoba. Należy również stosować się do hasła akcji policyjnej  "Pilnuj swojego drinka". Oznacza to, iż jeśli nie ma się kontroli nad tym, co się dzieje z drinkiem, nie należy go później pić. Zakup nowego jest rozważniejszym zachowaniem. Nie powinno się również przyjmować napojów, których przyrządzania się nie widziało. Warto również obserwować barmanów przygotowujących napoje - mówi mł. asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci podkreślają również, że nie należy korzystać z propozycji składanych przez nowo poznane osoby szczególnie takich jak podwiezienie czy przejażdżka samochodem. Przestępcy często także pod pretekstem  wskazania drogi dojazdu do jakiegoś miejsca proszą swoje przyszłe ofiary o to, by wsiadły do ich samochodu. Zarówno kobiety jak i mężczyźni powinni wystrzegać się imprez i zabaw w nowo poznanym towarzystwie. Nigdy do końca nie wiadomo, kto będzie uczestniczył w takim spotkaniu i jakie są prawdziwe intencje jego wszystkich uczestników. Jeśli jednak zdecydujemy się na zabawę z nowymi znajomymi warto na takie spotkanie wybrać się w większym gronie zaufanych osób, informując przy okazji swoich najbliższych o miejscu, do którego się udajemy oraz towarzystwie, z którym spędzimy czas. Przed takim spotkaniem warto też zaplanować takie rzeczy jak godzina powrotu czy środek transportu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Już nie długo..07.08.2018 7:33

Uważajcie w pracy, może być ciężko...
Uważajcie na poniedziałki, mogą być trudne...

Gość06.08.2018 7:36

Cała patologia bawi się przy wiejskiej muzyce w pubie koło Supersamu. Można sobie powrzeszczeć, wzmocnić się dopalaczem , a artyści mogą zabłysnąć przed wszystkimi w promieniu kilometra.