Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°11°
11 sierpnia 2018

Tłumy jastrzębian na otwarciu OWN-u

Tłumy jastrzębian na otwarciu OWN-uZobacz więcej zdjęć
fot. Andrzej Klocek

W piątek 10 sierpnia o godzinie 17:00 wielu mieszkańców Jastrzębia-Zdroju zebrało się na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego by świętować jego oficjalne otwarcie. Obiekt doczekał się kompleksowego remontu po blisko 20 latach.

Jastrzębianie, którzy przybyli na OWN wspólnie dokonali otwarcia obiektu wypuszczając 550 balonów w powietrze. Atrakcje jakie na nich czekały to m.in. występy artystyczne czy pokaz filmu z budowy nowego Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego.

- Bardzo się cieszę, że udało się oddać w ręce mieszkańców nowy OWN. To miejsce będzie cieszyło i dzieci, i dorosłych. Wierze, że OWN zawsze będzie tętnił życiem - mówi prezydent miasta, Anna Hetman.

Do dyspozycji mieszkańców był amfieteatr, taras widokowy, plaża, tężnia solankowa a dzieci najchętniej korzystały z wodnego placu zabaw. Zainteresowaniem również cieszyła się strefa gastronomiczna, w której pojawiły się m.in. piwa wyprodukowane przez jastrzębskich browarników. Najbardziej wytrwałych nie przestraszył nawet deszcz. Pozostali do końca by oglądać to miejsce nocą, przy klimatycznym oświetleniu.

OWN koszował 8,3 mln złotych i został wybudowany w niespełna 10 miesięcy przez jastrzębskie firmy. Był to pierwszy etap modernizacji. Projekt drugiego etapu jest już przygotowany i zakłada on oczyszczenie stawu, budowę promenady, plaży, przystanku kajakowego oraz sensorycznego placu zabaw dla dzieci. Drugi etap miasto planuje rozpocząć w 2019 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Browar opanuje Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego Browar opanuje Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego

Poszukiwani chętni na korty OWN Poszukiwani chętni na korty OWN

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
Do cit17.08.2018 5:39

Jasne że rozczarowanie lepszy był zamknięty obiekt i niszczejaca Buda. Ogarnij się.

Cit16.08.2018 17:13

Dla mnie -wielkie rozczarowanie. Za tyle pieniędzy!

Elvis16.08.2018 9:10

Z przykrością muszę stwierdzić, że giną leżaki na OWNie, ludzie ogarnijcie się!!!

misiek 13.08.2018 22:19

Nie każdy musi mieć działkę

Gość13.08.2018 19:10

Ja byłam i widziałam miejsca do grillowania. Jest tam fajnie.

do miśka grilującego13.08.2018 13:12

chcesz grilować to griluj na działce

misiek13.08.2018 10:09

Super, że w końcu OWN wrócił do życia po przemianie. Nie byłem jeszcze co prawda i mam pytanie. Czy w tej inwestycji ktoś przewidział specjalnie przygotowane miejsca do grillowania, jak to jest np. w Wodzisławiu? Powiem szczerze, że do miejsce idealnie nadawałoby się pod taką realizacje, ale pewnie projekt tego nie obejmował.

Pokaż wszystkie opinie (36)