Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
31 sierpnia 2018

Rycerze opanują Park Zdrojowy

Rycerze opanują Park Zdrojowy
fot. pixabay

W piątek po południu w Parku Zdrojowym odbędzie się wielki piknik rycerski. Dla dużych i małych mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Warto wybrać się w krainę historii. 

O rycerzach i dawnych czasach a konkretnie średniowieczu dzieci dowiedziały się dużo w Miejskiej Bibliotece Publicznej, która realizowała specjalny projekt. Jego podsumowaniem jest właśnie piątkowy piknik rycerski w Parku Zdrojowym, początek o godz. 16:00. Zainstaluje się tam wioska rycerska, będą również rzemieślnicy prezentujący swoje rękodzieło. Na pewno dużą atrakcją okaże się przedstawienie teatralne z muzyką na żywo.

Warto wspomnieć, że w środę w bibliotece przy ulicy Wielkopolskiej odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z pisarzem książek historycznych. Kazimierz Szymeczko zabrał młodych jastrzębian na wyprawę w krainę historii. Najmłodsi czytelnicy z zapartym tchem słuchali, gdzie ludzie w dawnych czasach chowali swoje skarby, jak wyglądało życie w średniowiecznym grodzie lub jak giermek służący u boku rycerza poznawał świat i dowiadywał się o przybyszach z piekła zwanych Tatarami.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Dzisiaj koncert kapeli góralskiej Dzisiaj koncert kapeli góralskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Olek 31.08.2018 16:17

Super pora.

KAZ31.08.2018 13:44

Ja przecież będę ławnikiem i jak czegoś nie wiem to doczytam

Gość31.08.2018 12:58

Historia do KAZ

Zamiast pisać brednie poczytaj troszkę bo w szkole albo nie uważałeś albo nie chodziłeś na te konkretne zajęcia.
Rycerzy nie zabijano w bitwach tylko brano do niewoli - byli zbyt cenni żeby ich tak od po prostu zabijać. No chyba że dostało mu się przypadkowo. Zabijali się między sobą zwykli wojowie albo chłopi najemni z mieczem. To były dzikie czasy ale HONOR mieli.

A2D231.08.2018 12:51

KAZ idż do domu napij się VIpa z biedronki nie wychodż nigdzie bo gwałcą i rabują

Staszek31.08.2018 12:14

Młodzież lubi takie przykłady tak że po imprezie uważać na ulicach bo nie jeden będzie miał nóż w plecach .

KAZ31.08.2018 10:45

@A2D2
"dzieciak będzie szczęśliwy"

Wytłumacz mu jeszcze że podczas takich bitew rycerze odcinali sobie ręce, nogi, podżynali sobie gardła i zabijali się nawzajem.

A2D231.08.2018 7:48

Bardzo fajnie biorę wnuka i idę dzieciak będzie szczęśliwy

Pokaż wszystkie opinie (8)