Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
31 sierpnia 2018

Rycerze opanują Park Zdrojowy

Rycerze opanują Park Zdrojowy
fot. pixabay

W piątek po południu w Parku Zdrojowym odbędzie się wielki piknik rycerski. Dla dużych i małych mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Warto wybrać się w krainę historii. 

O rycerzach i dawnych czasach a konkretnie średniowieczu dzieci dowiedziały się dużo w Miejskiej Bibliotece Publicznej, która realizowała specjalny projekt. Jego podsumowaniem jest właśnie piątkowy piknik rycerski w Parku Zdrojowym, początek o godz. 16:00. Zainstaluje się tam wioska rycerska, będą również rzemieślnicy prezentujący swoje rękodzieło. Na pewno dużą atrakcją okaże się przedstawienie teatralne z muzyką na żywo.

Warto wspomnieć, że w środę w bibliotece przy ulicy Wielkopolskiej odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z pisarzem książek historycznych. Kazimierz Szymeczko zabrał młodych jastrzębian na wyprawę w krainę historii. Najmłodsi czytelnicy z zapartym tchem słuchali, gdzie ludzie w dawnych czasach chowali swoje skarby, jak wyglądało życie w średniowiecznym grodzie lub jak giermek służący u boku rycerza poznawał świat i dowiadywał się o przybyszach z piekła zwanych Tatarami.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Park Zdrojowy zmienia swoje oblicze (film) Park Zdrojowy zmienia swoje oblicze (film)

Uwaga! Inhalatorium będzie nieczynne Uwaga! Inhalatorium będzie nieczynne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Olek 31.08.2018 16:17

Super pora.

KAZ31.08.2018 13:44

Ja przecież będę ławnikiem i jak czegoś nie wiem to doczytam

Gość31.08.2018 12:58

Historia do KAZ

Zamiast pisać brednie poczytaj troszkę bo w szkole albo nie uważałeś albo nie chodziłeś na te konkretne zajęcia.
Rycerzy nie zabijano w bitwach tylko brano do niewoli - byli zbyt cenni żeby ich tak od po prostu zabijać. No chyba że dostało mu się przypadkowo. Zabijali się między sobą zwykli wojowie albo chłopi najemni z mieczem. To były dzikie czasy ale HONOR mieli.

A2D231.08.2018 12:51

KAZ idż do domu napij się VIpa z biedronki nie wychodż nigdzie bo gwałcą i rabują

Staszek31.08.2018 12:14

Młodzież lubi takie przykłady tak że po imprezie uważać na ulicach bo nie jeden będzie miał nóż w plecach .

KAZ31.08.2018 10:45

@A2D2
"dzieciak będzie szczęśliwy"

Wytłumacz mu jeszcze że podczas takich bitew rycerze odcinali sobie ręce, nogi, podżynali sobie gardła i zabijali się nawzajem.

A2D231.08.2018 7:48

Bardzo fajnie biorę wnuka i idę dzieciak będzie szczęśliwy

Pokaż wszystkie opinie (8)