Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
1 września 2018

Janina Szymańska kandydatką na prezydenta

  • Janina Szymańska  kandydatką na prezydenta
  • Janina Szymańska  kandydatką na prezydenta
  • Janina Szymańska  kandydatką na prezydenta
  • Janina Szymańska  kandydatką na prezydenta
Więcej zdjęć:
fot. kb / jastrzebieonline.pl

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje, że jeszcze jedna kobieta będzie ubiegać się o fotel prezydenta miasta. Stowarzyszenie Samorządne Jastrzębie oficjalnie desygnowało na tą funkcję Janinę Szymańską. Kandydatka oraz komitet wyborczy został zaprezentowany podczas piątkowej konferencji prasowej.

Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Samorządne Jastrzębie, zaprezentował się jako grupa apolityczna, ponad wszelkimi partyjnymi podziałami. Członkowie Stowarzyszenia deklarują kontynuowanie prac dla dobra mieszkańców, niezależnie od wyniku wyborczego.

Ewelina Auguścik, rzecznik prasowy komitetu wyborczego, zaprezentowała dotychczasowe akcje prospołeczne przeprowadzone przez SJ, są to m.in.: przewijaki dla najmłodszych dzieci, bezpłatna nauka angielskiego i kursy informatyczne dla mieszkańców, uwolnij jastrzębskie przedszkola od smogu, profilaktyka antynowotworowa, samoobrona kobiet.

- Podstawą dla tego miasta jest Jastrzębska Spółka Węglowa. Współpraca z tą największą spółką węglową w Europie powinna być priorytetem. Miejsce, w którym się znajdujemy (rondo Chlebika nazywane rondo „donikąd”- przypis red.) pokazuje, że ta współpraca obecnie nie za bardzo dobrze wygląda. Gwarantem naszego programu, którego szczegóły wkrótce przedstawimy jest kandydatka na prezydenta Janina Szymańska - mówił pełnomocnik komitetu wyborczego Marcin Gołębiowski.

Janina Szymańska ma 47 lat, ukończyła studia ekonomiczne, pracuje jako wiceprezes do spraw ekonomicznych Spółdzielni Mieszkaniowej JAS-MOS, wcześniej pracowała w sektorze bankowości prowadząc własną firmę.

- Jastrzębianie zasługują na to, aby miastem zarządzała osoba przedsiębiorcza, która zna podstawy ekonomii - przede wszystkim zarządzanie finansami. Zależy mi na tym, aby miasto Jastrzębie-Zdrój przestało być nazywane jako sypialnia. Tutaj mieszkamy, tutaj chcemy pracować, leczyć się, kształcić, wypoczywać, realizować swoje pasje. Ważne punkty naszego programu - które wkrótce rozwiniemy to - współpraca z JSW, edukacja, środowisko, kultura - mówiła kandydatka na prezydenta Janina Szymańska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie ma kandydata w Eurowyborach - to Jakub Gruszka! Jastrzębie ma kandydata w Eurowyborach - to Jakub Gruszka!

W komisji wyborczej można zarobić. Dieta od 350 zł W komisji wyborczej można zarobić. Dieta od 350 zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
oooo15.02.2019 12:49

to ta Pani odwołana ze spółdzielni

gość19.10.2018 14:50

Pani Sz.jest z ŻOR -A KANDYDUJE W Jastrzębiu -dobre

Kinga i Adam17.10.2018 17:47

Temu miastu naprawde potrzebny jest ktos energiczny i skuteczny.
Janka trzymamy kciuki!!!

Gość24.09.2018 14:17

Marian , a Ty gdzie ?

pionek11.09.2018 19:17

czy w tych wyborach jest jakaś rozsądna propozycja na prezydenta miasta ? Wojtku lepiej zagłosować na słabą nawet figurkę którą ma odwagę niż na marionetki na sznureczkach braci jak manna i podstawa ekonomii

Wojtek10.09.2018 0:45

Nie wygląda bardzo obiecująco Ale mam nadzieję że odbierze głosy Hetmanowej. Każdy byłby bardziej kompetentny niż Słaba Figurka...

soma09.09.2018 20:05

"ha ha ha podstawy ekonomii przedsiębiorczość i dlatego w jasmosie musieli zatrudnić główną księgową" Czemu tu się dziwić? Prezes stary związkowiec (kiedyś PSL obecnie PiS) to dba o swoich przcowników, żeby p. v-ce prezes się nie męczyła to zatrudnił gl. księgową, (nie podejrzewam, że o księgowości to nie ma zielonego pojęcia ale bilansu za 2017 niepotrafiła zrobić) przecież on ze swoich za to nie płaci. Dziwne jest też to, prezes z PiS a jego prawa ręka startuje z "Samorządnego Jastrzębia" . Czy to "Samorządne to nie jest czasem takim PiS bis.

Pokaż wszystkie opinie (33)