Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 października 2018

"Górnicy muszą być bardziej wszechstronni"

"Górnicy muszą być bardziej wszechstronni"
fot, pixabay

Praca górnika musi się zmienić. Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii przedstawił pogląd, że współcześni górnicy muszą być „bardziej wszechstronni”.

- Górnicy będą musieli być bardziej wszechstronni. Nie tyle będziemy poszukiwać górnika rozumianego tradycyjnie, o ile dopiero połączenie tego zawodu z umiejętnościami elektronika, elektryka czy geodety stworzą obraz pracownika, jakiego będziemy poszukiwali do pracy w kopalni - wyjaśnia w rozmowie z PulsHR.pl Tobiszowski.

Wskazuje również na inną kwestię - jasną i klarowną ścieżkę awansu zawodowego, jaka obowiązuje w kopalniach. Osoby decydujące się związać z tą branżą wiedzą już na starcie, że zdobycie kolejnych kwalifikacji umożliwia im awans oraz wyższe zarobki.

Grzegorz Tobiszowski był gościem Nowego Przemysłu Expo, uczestnicząc w sesjach poświęconych górnictwu.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
do Ruptawiok który się broni12.10.2018 20:14

Widzieliśmy się w tym tygodniu. Niezadowolony człowieczku.

Byk04.10.2018 10:50

Ryl myśli,.ze jak zawsze fedruje to juz do końca tak bedzie. Tu tez trzeb się rozwijać. Płaca też powinna być inna dla tych co siedzą na dupie i nic nie robia od tych co zapierniczaja.

Górnik04.10.2018 9:51

Panie tobiszowski jak wy chcecie wszechstronnego pracownika jak na kursy nie wysyłacie . Ile lat były wstrzymane ? Pie...olisz chłopie Drony rzeście se pokupowali po co żeby wadze puste łby z góry pooglądać?biura poremontowali z klimatyzacjami. Nie ma narzędzi w komorach, w prlu było więcej narzędzi . Z kąd to mamy pobierać z castoramy? A teaz owielkipanieministrze proszę powiedzieć wszystkim wszemiobec dlaczego załoga zjeżdżająca pod ziemię musi materiał nosić na plecach z powierzchni do ścian przodków itd itd. Ato zgrzebła a to drabinki oleje w 25 l. Bańkach przecierz mamy 21 wiek drony lataja a my na plecach............... Chciałbym cie zakłamany chamie na jedną dniówke ...do transportu tego gówna i żeby sie sharf spierdolił

do Ruptawiok03.10.2018 21:33

Pogadam jak się spotkamy pod szybem zle decyzje to i wyzwac trzeba

do Ruptawiok03.10.2018 16:16

Chyba wiem z kim pisze i gdzie robisz - pamiętasz jakiś czas temu niosłeś osprzęt elektryczny w rejon C niepotrzebnie ale to nie była moja decyzja tylko dozoru. Strasznie wyzywałeś na nie i na dozór że cię ruszyli.
Dodam że nie jestem na urlopie mam jeszcze sporo przed sobą do zrobienia na dole. A co do związkowca. To ściśli a raczej sam się wcisnął i nie jest taki gruby. Robi jucz jakiś czas na tym oddziele. Przynajmniej udaje - w tym tygodniu też chyba go widziałem na 14.

do Ruptawiok03.10.2018 14:20

Cwaniaczyc to potrafiłes na ładowni buraku prawdopodobnie na urlop spierdzieliłes ciach co umiał to zrobił a na tej ładowni to i tak sme tepaki przodowy za cicha to synek starego zwiazkowca ktory mu robote załatwił na lea co za ludzie zawistni pracują na tym elektrycznym jeszcze wam grubego zwiazkowca tam wcisną bo sie związek wykrusza albo dyskietka pojedzie bo pasa na lampę niema dla niego na kopalni

do Ruptawiok który się broni03.10.2018 11:04

Zastanawialiśmy się na zm "C" z ludźmi ze zmiany poprzedniej i następnej. Na jakiej komorze ty siedzisz. Jest tam kilku cwaniaczków co ich do roboty pognać nie idzie bo immunitetem warsztatowym się zasłaniają.
Na jednej z komór na 900. Zawsze tyle roboty a co wejdziesz to siedzą albo udają że chodzą.

Pokaż wszystkie opinie (31)