Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
3 października 2018

Na co JSW przekazuje 300 mln zł?

Na co JSW przekazuje 300 mln zł?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa wielokrotnie podkreślała, że konieczne jest zapewnienie środków na czas dekoniunktury, kryzysu. Pierwsza transza 300 mln zł, ma zasilić fundusz stabilizacyjny.

W celu przygotowania spółki do okresu dekoniunktury JSW stworzyła fundusz stabilizacyjny i zasiliła go kwotą 1,5 mld zł. Aktualnie przekazywana jest do specjalnego subfunduszu transza w wysokości 300 mln zł. Chodzi o to, aby długoterminowo zapewnić środki na inwestycje, które są konieczne do dalszego funkcjonowania spółki.

JSW planuje zwiększenie wydobycia węgla do poziomu 18,2 mln ton (z 15,4 mln ton prognozowanych w 2018), poprzez zwiększenie udziału węgla koksowego do poziomu powyżej 85 proc. ma zwiększyć się rentowność Grupy. 

- Jesteśmy producentem węgla koksującego i koksu. To są produkty skorelowane bezpośrednio z rynkiem stali. Uruchomiliśmy przetargi na budowę nowych zdolności koksowni - chodzi tu o baterię nr 4 w Koksowni Przyjaźń. Następnie planujemy uruchomienie baterii nr 3. W długim terminie planujemy zostać dostawcą wysokiej jakości koksu na poziomie ok. 3,5 mln ton - mówił Daniel Ozon. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
AveZagórowski05.10.2018 15:27

Ta kasa posłuży do zabezpieczenia kiedy wszystko trafi do Srk. I koniec górniku trza bedzie na truskawki jechac do Holandii na urlopie zdrowotnym

Figa03.10.2018 22:26

Wasabi dobrze prawi!

Gość03.10.2018 22:23

Kasa pójdzie do pisiorow i zniknie jak z pck

bek03.10.2018 17:59

niech odadzą emerytom 10 tys.złodzieje.

Gość03.10.2018 8:22

Będzie dekoniunktura na węgiel, to przecież ogromne zyski przyniosą drony. Przyjdą też efekty wycieczek do Australii i Afryki.

bolo03.10.2018 8:20

Wasabi...aleś ty głupiutki !!! no ale czego można się spodziewać po POpaprańcu!!!

Emil z przodka03.10.2018 7:02

W jednym już mieli fundusze , ale niestety zbankrutował. Spółka przekazuje pieniądze funduszowi ten obraca kapitałem i generuje zyski dla siebie , a oni się cieszą że mają pieniądze schowane w skarpecie.

Pokaż wszystkie opinie (8)