Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
3 października 2018

Na co JSW przekazuje 300 mln zł?

Na co JSW przekazuje 300 mln zł?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa wielokrotnie podkreślała, że konieczne jest zapewnienie środków na czas dekoniunktury, kryzysu. Pierwsza transza 300 mln zł, ma zasilić fundusz stabilizacyjny.

W celu przygotowania spółki do okresu dekoniunktury JSW stworzyła fundusz stabilizacyjny i zasiliła go kwotą 1,5 mld zł. Aktualnie przekazywana jest do specjalnego subfunduszu transza w wysokości 300 mln zł. Chodzi o to, aby długoterminowo zapewnić środki na inwestycje, które są konieczne do dalszego funkcjonowania spółki.

JSW planuje zwiększenie wydobycia węgla do poziomu 18,2 mln ton (z 15,4 mln ton prognozowanych w 2018), poprzez zwiększenie udziału węgla koksowego do poziomu powyżej 85 proc. ma zwiększyć się rentowność Grupy. 

- Jesteśmy producentem węgla koksującego i koksu. To są produkty skorelowane bezpośrednio z rynkiem stali. Uruchomiliśmy przetargi na budowę nowych zdolności koksowni - chodzi tu o baterię nr 4 w Koksowni Przyjaźń. Następnie planujemy uruchomienie baterii nr 3. W długim terminie planujemy zostać dostawcą wysokiej jakości koksu na poziomie ok. 3,5 mln ton - mówił Daniel Ozon. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto rządzi w JSW?  Niezaksięgowany węgiel? Kto rządzi w JSW? Niezaksięgowany węgiel?

Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących  Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
AveZagórowski05.10.2018 15:27

Ta kasa posłuży do zabezpieczenia kiedy wszystko trafi do Srk. I koniec górniku trza bedzie na truskawki jechac do Holandii na urlopie zdrowotnym

Figa03.10.2018 22:26

Wasabi dobrze prawi!

Gość03.10.2018 22:23

Kasa pójdzie do pisiorow i zniknie jak z pck

bek03.10.2018 17:59

niech odadzą emerytom 10 tys.złodzieje.

Gość03.10.2018 8:22

Będzie dekoniunktura na węgiel, to przecież ogromne zyski przyniosą drony. Przyjdą też efekty wycieczek do Australii i Afryki.

bolo03.10.2018 8:20

Wasabi...aleś ty głupiutki !!! no ale czego można się spodziewać po POpaprańcu!!!

Emil z przodka03.10.2018 7:02

W jednym już mieli fundusze , ale niestety zbankrutował. Spółka przekazuje pieniądze funduszowi ten obraca kapitałem i generuje zyski dla siebie , a oni się cieszą że mają pieniądze schowane w skarpecie.

Pokaż wszystkie opinie (8)