Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°17°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
15 października 2018

Jastrzębska Spółka Węglowa wydobędzie mniej węgla

Jastrzębska Spółka Węglowa wydobędzie mniej węgla
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała, że w związku z tragicznym wypadkiem w kopalni „Zofiówka” wydobędzie mniej węgla.

Komisja Wyższego Urzędu Górniczego oceniająca okoliczności wypadku zbiorowego w kopalni „Zofiówka”,  w maju 2018 r., zakończyła pracę. Oceniono, że tego zdarzenia nie dało się przewidzieć i nikt nie ponosi winy za jego skutki.

 Jastrzębska Spółka Węglowa dokonała analizy skutków tąpnięcia pod względem wpływu na wydobycie węgla.

- W wyniku przeprowadzonej analizy wniosków i oceny Komisji oraz ich wpływu na osiągane wyniki operacyjne Spółka informuje, że do końca 2018 nastąpi obniżenie poziomu produkcji węgla typu 35 w wysokości około 500 tys. ton w stosunku do założeń przyjętych w Strategii JSW z uwzględnieniem Spółek Zależnych GK JSW na lata 2018-2030 („Strategia”). Jednocześnie Spółka informuje że zostały podjęte działania w celu oszacowania skutków zdarzenia w ruchu Zofiówka z dnia 5 maja br. na osiągane wyniki operacyjne w kolejnych latach realizowanej Strategii - poinformowała Jastrzębska Spółka Węglowa.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Co z węglem dla emerytów górniczych? Dyskusja w Sejmie Co z węglem dla emerytów górniczych? Dyskusja w Sejmie

Nadchodzi spadek cen węgla koksującego? Nadchodzi spadek cen węgla koksującego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Do górnik 15.10.2018 18:21

Chłopie na wszystkich postach piszesz to samo komputer ci się zawiesił

Górnik 15.10.2018 17:48

Jest kasa brać nie narzekać i nie żałować nikomu życz a będzie ci życzone.

Gość15.10.2018 16:47

Muszą wam zabrać żeby gorolowi i matusiakowi dać. Kasza też czeka na obiecane za darmo nie robi z siebie durnia.

foto15.10.2018 16:18

To jest najlepszy dowód, że dopłacamy do nich z naszych podatków. Jeszcze w piątek ogłosili że wypłacą w październiku 3874 zł., a dziś oznajmili , że 500 tys. ton mniej wydobędą.

Piotra15.10.2018 16:07

Zamknąć kopalnię

Uwaga15.10.2018 14:24

Kopalnie musiały iść do SRK bo prawo unijne zabrania pomocy publicznej a PO przez 8 lat swoich rządów doprowadziło górnictwo do zapaści.

Do gościa15.10.2018 13:26

SRK to potężna kasa, zgadza się. Unia łaskawie zgadza się na wydawanie pieniędzy polskiego podatnika na likwidację polskich kopalń, polskiego węgla i polskich miejsc pracy. Genialne - Polacy sami płacą za podrzynanie swojego gardła, za likwidację swojej niezależności energetycznej, Hitler i Stalin lepiej by tego nie wymyślili. No ale jak Unia (czytaj Niemcy) siedzi w kieszeni u Gazpromu to niema się czemu dziwić tym bardziej że po cichu wszyscy wracają do węgla. Same Niemcy importują go coraz więcej. W Polsce też rok będzie rekordowy pod względem importu węgla. To tak jakby Arabowie kupowali piasek żeby powiększyć pustynię albo przestali wydobywać ropę. Przyznasz Gościu, że kompletny absurd zresztą tak jak likwidacja Krupińskiego

Pokaż wszystkie opinie (21)