Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°13°
19 listopada 2018

Dojdzie do strajku w Ośrodku Pomocy Społecznej?

Dojdzie do strajku w Ośrodku Pomocy Społecznej?
fot. kb /jastrzebieonline

W dniach 19-23 listopada odbywa się w protest pracowników pomocy społecznej. Także pracownicy jastrzębskiego OPS wezmę w nim udział.

- Pierwszy protest pracowników opieki społecznej odbył się 12 października w Warszawie przed siedzibą ministerstwa.  W dniach 19-23 listopada federacja pracowników pomocy społecznej ogłosiła „Czarny Tydzień” w pomocy społecznej, z szczególnym uwzględnieniem dnia 21 listopada, który jest naszym świętem. OPS w Jastrzębiu-Zdroju także będzie brał udział w tym proteście - mówi anonimowo jeden z pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Czy dojdzie do strajku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju? Na chwilę obecną pracownicy nie decydują się na tak drastyczny krok. W naszym mieście, podobnie jak w całym kraju, dojdzie - na razie – do demonstrowanie swojego niezadowolenia poprzez noszenie emblematów z napisem „Protest pracowników pomocy społecznej” oraz ubrania się na czarno.

- Jesteśmy zdeterminowani i będziemy kontynuować do skutku działania na rzecz poprawy naszych warunków płacy oraz pracy - deklaruje inny pracownik.

Jak wynika z ogólnopolskich danych Ministerstwa Rodziny Pracy Polityki Socjalnej – w 5,6 proc. ośrodków pomocy społecznej wynagrodzenie pracowników socjalnych nie przekroczyło kwoty 2500 zł brutto (1808 zł netto), a w prawie 1/3 (28,93 proc.) pracownicy socjalni zarabiali mniej niż 3000 zł brutto (2156 zł netto). W ponad 2/3 ww. jednostek pracownicy socjalni nie mogą liczyć na wynagrodzenie wyższe niż do 3500 zł brutto (2505 zł netto).

Kulminacja protestu ma przypaść na dzień 21 listopada, kiedy obchodzony jest Dzień Pracownika Pomocy Społecznej.  Pracownicy mają odmówić udziału w uroczystościach organizowanych z tej okazji na szczeblu rządowym i wojewódzkim.  Ich organizacje związkowe uważają, że są ignorowani przez władze rządowe.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści udają pracowników OPS Uwaga! Oszuści udają pracowników OPS

Uwaga! Potrzebna pomoc dla rodzin Uwaga! Potrzebna pomoc dla rodzin

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
Wdzieczna21.11.2018 6:36

W Dniu waszego święta -Dnia Pracownika Socjalnego życzę wiele radości, spokoju i satysfakcji z pracy ????

Socjalna 21.11.2018 6:25

Do Grzesiek. I ciekawa jestem co ta jedna osoba z OPS miała by zrobić z całą tą gromada ludZi mniej lub bardziej przechodzących po pomoc. Widać że Noe masz pojęcia o zadaniach OPS i pracowników. Proponuję do poduszki ustawę o pomocy społecznej.

Gość20.11.2018 21:04

Do Grzesiek
Nie masz pojęcia co należy do obowiązków pracowników MOPS, niestety jest wiele osób z którymi nikt nie chce obcować,a oni to robią i robić będą, chyba że ty ich zastąpisz za te marne wynagrodzenie. Widziałeś panów siedzących na ławce, od których zalatywał zapach powodujący wymioty, to są też osoby przychodzące po pomoc.

Grzesiek20.11.2018 18:29

Mops zlikwidować budynek rozebrać posadzić drzewa a zaoszczedzone pieniądze przeznaczyć na jedno stanowisko w urzędzie miasta do spraw socjalnych to samo urząd pracy zlikwidować i to natychmiast.

Gość20.11.2018 16:18

W OPS nadal są wolnem etaty lecz niestety nie ma chętnych do pracy , do takiej pracy .
Należy pomyśleć dlaczego

Socjalna 20.11.2018 16:08

Fajnie że jest tyle przychylnych komentarzy. Jest jeszcze grupa ludzi którzy zawsze będą wylewać wiadro pomyj czy to na urzędników, górników, policjantów, pielęgniarki, nauczycieli i każdą inną grupę walcząca o swojej lepsze jutro ale jak się uczciwie nie przepracowalo jednego dnia i jest się na utrzymaniu 500+ czy ma się dostać emeryturę za 4 dzieci to o czym i z kim tu rozmawiać.

Gość20.11.2018 15:00

Popieram!

. Dołożyć jeszcze19.11.2018 22:06

Znacznie wyższe są kwoty na listach wypłat klientów Ops. To jest chory system pomocy społecznej jak może godnie żyć ten co nie pracuje, korzysta z wielu form pomocy, a często ledwie wiąże koniec z końcem ten co ma dbać o tych "już nie najuboższych". Dołożyć jeszcze emerytury dla kobiet z 4 dzieci i emerytury pracowników pomocy społecznej które będą niewiele większe po 35-40latach stresu, obciążenia psychicznego, ciągłego kształcenia się i gonitwy od rana do wieczora. Brawo dla rządu dobrej zmiany priorytetowy luz i leżenie do góry d...pa.

Gość19.11.2018 19:47

Pracuję w innym MOPSIE jponad 28 lat i wiem jaka to ciężka i wyczerpująca psychicznie praca a najgorsze jest to że nikt nas nie docenia potrafią jedynie karać i obwiniać za nic. To przerażające pracując a stresie długo nie wytrzymamy a ponadto marnie płacą i mają pracowników socjalnych za nic. To prawda że podopieczni dostają za siedzenie w domu więcej niż my zarabiamy a co najgorsze śmieją się z nas i kpią mówiąc że lepiej eodzić dzieci i siedzieć w domu i brać za darmo niż pracować ale jak jesteś głupi to pracyj. My również popieramy protest i walczymy iesteśmy z Wami nie dajmy się.

Gość19.11.2018 19:24

Nie przejmujcie się tym hejtem, walczcie o swoje.

Pokaż wszystkie opinie (36)