Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
21 listopada 2018

W Sejmie o przywróceniu linii kolejowej w Jastrzębiu

W Sejmie o przywróceniu linii kolejowej w Jastrzębiu
fot. PKP

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel wypowiedział się w Sejmie na temat odtworzenia linii kolejowej w Jastrzębiu. Uznał, że jest to jak najbardziej możliwe.

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel ocenił w Sejmie, że odtworzenie pasażerskiej linii kolejowej do Jastrzębia-Zdroju, o co zabiega miejscowy samorząd,  będzie realne po opracowaniu studium wykonalności, w ramach kolejnego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Sprawę odtworzenia linii kolejowej w Jastrzębiu poruszył podczas swojej interpelacji poseł Krzysztof Gadowski (Platformowa Obywatelska). Odpowiadając na jego pytanie wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel powiedział, że jest to jak najbardziej możliwe.

- Jeżeli będzie studium wykonalności i będzie wiadomo jaka kwota jest potrzebna na tę inwestycję, to zadanie to jest szykowane pod kolejną perspektywę unijną. Niemniej jednak w stosunku do tej linii kolejowej, którą z całą pewnością trzeba odtworzyć, jest ponadstandardowe zainteresowanie spółki PKP PLK. Są prowadzone rozmowy z samorządami i z urzędem marszałkowskim w dwóch sprawach: by zmontować finansowanie do wykonania studium wykonalności (...) oraz by urząd marszałkowski zapewnił, że puści tam pociągi. I to się toczy" - powiedział wiceminister.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Koleją z Jastrzębia do Centralnego Portu Komunikacyjnego i Ostrawy Koleją z Jastrzębia do Centralnego Portu Komunikacyjnego i Ostrawy

Nowe gadżety w Galerii Historii Miasta Nowe gadżety w Galerii Historii Miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
szczepionkowy faszyzm23.11.2018 0:15

teheran, radyjowcu, wielokrotnie potwierdziłeś, że nie wszystko u ciebie jest na miejscu pod kopułą...
Nie dosięgasz do pięt panu Grzegorzowi Braunowi, który ma przeogromną wiedzę o tym co się działo i dzieje w Polsce i na świecie.
Skoro taki lewak, jak ty, stwierdza, że ktoś jest "idiotą", to tylko najlepsza laurka dla pana Brauna.
Podobnie można interpretować gadzinówkę wybiórczą: jeśli z kogoś robią bohatera, to prawie na pewno jest to kanalia do kwadratu. I odwrotnie: jak kogoś gnoją po swojemu (ksenofob, mowa nienawiści, pełno jadu, zacofanie, kontrowersja itd.itp.), to przeważnie człowiek godny zaufania.
"Jest to gazeta (...) w specyficznym i pełnym tego słowa znaczeniu, żydowska" - ks. prof. Waldemar Chrostowski (G: O dialogu z żydami).

dodo22.11.2018 14:47

Często jeżdżę pociągiem po Rep. Czeskiej, nie macie pojęcia jakie to jest przyjemne, można się nawet położyć jak jest miejsce, poczytać, wysłać SMSa, a jak byłem młody to w pociągach do Katowic czytałem lektury, także czas nie był zmarnowany. W busach jest udręka, często nie ma klimy albo nie jest włączona, trzęsie, gorąco latem, nie wiadomo czy kierowca nie przywali w coś po drodze, raz miałem takie zdarzenie, nikomu nic się nie stało, ale było groźnie, wysiada się wykończonym, a z pociągu czy z szynobusa - wypoczętym.

do "Do Gość Dziś o 22:46"22.11.2018 14:25

płacisz podatki i z twoich podatków utrzymywane są inne linie kolejowe, Tychy sobie jeżdżą, Rybnik jeździ, Wodzisław jeździ, a ty bulisz za paliwo i narażasz swoje życie, bo pełno wariatów na drogach.

Radio Teheran22.11.2018 8:57

@szczepionkowy faszyzm
"za G.Braunem"

Przeciez to idiota.

Głos rozsądku22.11.2018 8:25

No i zobaczcie teraz - o tym studium wykonalności Prezydent Hetman gada od roku, że da kasę... wola rządu jest, czemu samorząd czeka? Panie Krzysiu, POpędz tam Pan Panią Ankę!

szczepionkowy faszyzm22.11.2018 2:28

Szynobusy to dobry pomysł. Problemem są wysokie opłaty (i podatki) za wszystko w naszej umęczonej ojczyźnie. A socjaliści z pis (za G.Braunem: żoliborska grupa rekonstrukcyjna sanacji) ich nie zmniejszą...
Teren mamy pod takie połączenia wyrównany (może poza zburzonymi mostami...).
To wszystko będzie miało sens, jak bilety będą w cenie symbolicznej (np. 2zł dorośli; 1zł dzieci itd.) - aby nie opłacało się jeździć samochodem. Ale to marzenia ściętej głowy...

Ja22.11.2018 0:39

Ja pojadę! Jeżdżę do Katowic codziennie i męcząca jest podróż 2 godziny dziennie w samochodzie jako kierowca. O wiele bardziej komfortowe będzie usiąść, przeczytać książkę i przyjemnie spędzać czas w pociągu.

Pokaż wszystkie opinie (24)