Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-2°
21 listopada 2018

W Sejmie o przywróceniu linii kolejowej w Jastrzębiu

W Sejmie o przywróceniu linii kolejowej w Jastrzębiu
fot. PKP

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel wypowiedział się w Sejmie na temat odtworzenia linii kolejowej w Jastrzębiu. Uznał, że jest to jak najbardziej możliwe.

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel ocenił w Sejmie, że odtworzenie pasażerskiej linii kolejowej do Jastrzębia-Zdroju, o co zabiega miejscowy samorząd,  będzie realne po opracowaniu studium wykonalności, w ramach kolejnego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Sprawę odtworzenia linii kolejowej w Jastrzębiu poruszył podczas swojej interpelacji poseł Krzysztof Gadowski (Platformowa Obywatelska). Odpowiadając na jego pytanie wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel powiedział, że jest to jak najbardziej możliwe.

- Jeżeli będzie studium wykonalności i będzie wiadomo jaka kwota jest potrzebna na tę inwestycję, to zadanie to jest szykowane pod kolejną perspektywę unijną. Niemniej jednak w stosunku do tej linii kolejowej, którą z całą pewnością trzeba odtworzyć, jest ponadstandardowe zainteresowanie spółki PKP PLK. Są prowadzone rozmowy z samorządami i z urzędem marszałkowskim w dwóch sprawach: by zmontować finansowanie do wykonania studium wykonalności (...) oraz by urząd marszałkowski zapewnił, że puści tam pociągi. I to się toczy" - powiedział wiceminister.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JKH uległ góralom z Podhala Nowy Targ JKH uległ góralom z Podhala Nowy Targ

Nowy film promujący miasto. Jest się czym chwalić Nowy film promujący miasto. Jest się czym chwalić

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
szczepionkowy faszyzm23.11.2018 0:15

teheran, radyjowcu, wielokrotnie potwierdziłeś, że nie wszystko u ciebie jest na miejscu pod kopułą...
Nie dosięgasz do pięt panu Grzegorzowi Braunowi, który ma przeogromną wiedzę o tym co się działo i dzieje w Polsce i na świecie.
Skoro taki lewak, jak ty, stwierdza, że ktoś jest "idiotą", to tylko najlepsza laurka dla pana Brauna.
Podobnie można interpretować gadzinówkę wybiórczą: jeśli z kogoś robią bohatera, to prawie na pewno jest to kanalia do kwadratu. I odwrotnie: jak kogoś gnoją po swojemu (ksenofob, mowa nienawiści, pełno jadu, zacofanie, kontrowersja itd.itp.), to przeważnie człowiek godny zaufania.
"Jest to gazeta (...) w specyficznym i pełnym tego słowa znaczeniu, żydowska" - ks. prof. Waldemar Chrostowski (G: O dialogu z żydami).

dodo22.11.2018 14:47

Często jeżdżę pociągiem po Rep. Czeskiej, nie macie pojęcia jakie to jest przyjemne, można się nawet położyć jak jest miejsce, poczytać, wysłać SMSa, a jak byłem młody to w pociągach do Katowic czytałem lektury, także czas nie był zmarnowany. W busach jest udręka, często nie ma klimy albo nie jest włączona, trzęsie, gorąco latem, nie wiadomo czy kierowca nie przywali w coś po drodze, raz miałem takie zdarzenie, nikomu nic się nie stało, ale było groźnie, wysiada się wykończonym, a z pociągu czy z szynobusa - wypoczętym.

do "Do Gość Dziś o 22:46"22.11.2018 14:25

płacisz podatki i z twoich podatków utrzymywane są inne linie kolejowe, Tychy sobie jeżdżą, Rybnik jeździ, Wodzisław jeździ, a ty bulisz za paliwo i narażasz swoje życie, bo pełno wariatów na drogach.

Radio Teheran22.11.2018 8:57

@szczepionkowy faszyzm
"za G.Braunem"

Przeciez to idiota.

Głos rozsądku22.11.2018 8:25

No i zobaczcie teraz - o tym studium wykonalności Prezydent Hetman gada od roku, że da kasę... wola rządu jest, czemu samorząd czeka? Panie Krzysiu, POpędz tam Pan Panią Ankę!

szczepionkowy faszyzm22.11.2018 2:28

Szynobusy to dobry pomysł. Problemem są wysokie opłaty (i podatki) za wszystko w naszej umęczonej ojczyźnie. A socjaliści z pis (za G.Braunem: żoliborska grupa rekonstrukcyjna sanacji) ich nie zmniejszą...
Teren mamy pod takie połączenia wyrównany (może poza zburzonymi mostami...).
To wszystko będzie miało sens, jak bilety będą w cenie symbolicznej (np. 2zł dorośli; 1zł dzieci itd.) - aby nie opłacało się jeździć samochodem. Ale to marzenia ściętej głowy...

Ja22.11.2018 0:39

Ja pojadę! Jeżdżę do Katowic codziennie i męcząca jest podróż 2 godziny dziennie w samochodzie jako kierowca. O wiele bardziej komfortowe będzie usiąść, przeczytać książkę i przyjemnie spędzać czas w pociągu.

Pokaż wszystkie opinie (24)