Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
26 listopada 2018

Po drugiej stronie monitora może być pedofil

Po drugiej stronie monitora może być pedofil
fot. pixabay

Internet mimo swoich niewątpliwych zalet niesie ze sobą również zagrożenia. Są na nie narażone szczególnie dzieci i młodzież. Policja przekonuje, że nie można bagatelizować tego typu zagrożeń - są bardzo realne.

W sali obrad Urzędu Miasta w Jastrzębiu - Zdroju odbyła się w czwartek debata społeczna z cyklu "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ". Organizatorem spotkania był Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju oraz kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, a uczestnikami były dyrekcje i grono pedagogiczne placówek oświatowych z terenu naszego miasta, dzielnicowi oraz profilaktyk społeczny tutejszej jednostki Policji.

- Najczęściej spotykane zagrożenia w świecie wirtualnym to nawiązywanie kontaktu przez dzieci i młodzież z nieznanymi osobami. Dorośli umiejętnie wykorzystują naiwność dzieci i zdarza się, że doprowadzają do spotkań w rzeczywistości. Nierzadko okazują się pedofilami. Policja przestrzega również najmłodszych użytkowników Internetu przed udostępnianiem swoich zdjęć w sytuacjach prywatnych. Mogą być one wykorzystane przez inne osoby, nie zawsze w dobrym celu. Innym zagrożeniem jest kupowanie przedmiotów na różnego rodzaju aukcjach internetowych. Powoduje to, że dzieci padają łupem oszustów - mówi mł. asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Najważniejsze jest, aby młody człowiek nie zamieniał życia realnego na to wirtualne, które wypacza jego spojrzenie na życie oraz negatywnie rzutuje na dobre kontakty w rodzinie czy z rówieśnikami.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto odcina kotom łapki? Kto odcina kotom łapki?

Kiedy policjant może użyć kajdanek i pałki? Kiedy policjant może użyć kajdanek i pałki?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
TPW 26.11.2018 20:24

Kilka lat temu wszedłem na jeden pokój dla dzieciaków z podstawówki. Udając 12 letnia dziewczynkę, po parunastu minutach odezwał się do mnie ?rówieśnik? pokazując swoj sprzęt. Wykonałem zrzuty ekranu, zapisałem rozmowę, po wykonaniu telefonu na policja usłyszałem, że jestem dorosły wiec nie ma znamion przestępstwa. Za gram suszu roślinnego z chęcią zniszczą człowiekowi życie!

Gość26.11.2018 17:01

Po drugiej stronie monitoru może być ateista pedofil

Gość26.11.2018 13:07

Po drugiej stronie monitora może być ksiądz-pedofil.