Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°18°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
13 grudnia 2018

Czy izba przyjęć WSS 2 zostanie przebudowana?

Czy izba przyjęć WSS 2 zostanie przebudowana?
fot. WSS 2

Izba przyjęć Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego wymaga modernizacji. Pojawiła się propozycja, aby budżet państwa przeznaczył 11 mln zł na ten cel.

Poprawkę do budżetu państwa przewidującą przekazanie dotacji na przebudowę izby przyjęć jastrzębskiego szpitala, przedłożył poseł Krzysztof Gadowski.

- Celem przebudowy izby przyjęć Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 jest stworzenie w jednym miejscu możliwie najlepszych warunków do ratowania pacjentów w stanach zagrożenia życia i zdrowia, na co pozwala również istniejące zaplecze jednostki w postaci szerokiego zakresu realizowanych usług medycznych w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również doświadczenie i kwalifikacje kadry medycznej - wyjaśnia poseł Krzysztof Gadowski.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju jest placówką o szczególnym znaczeniu w systemie ochrony zdrowia w regionie. Szpital od zawsze funkcjonował i funkcjonuje, jako podmiot przygotowany do przyjmowania najcięższych wypadków, w tym masowych (np. w górnictwie). Z uwagi na położenie szpitala w pobliżu kopalń w okręgu jastrzębskim i rybnickim oraz tras szybkiego ruchu (autostrada A1), granicy z Republiką Czeską, szpital jest zawsze przygotowany na zabezpieczenie medyczne poszkodowanych w katastrofach i wypadkach. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 jest publicznym zakładem opieki zdrowotnej, w którym leczeni są pacjenci z miasta Jastrzębie-Zdrój, ale również spoza niego. Pacjenci spoza Jastrzębia stanowią ok. 50% leczonych w szpitalu. Szpital zabezpiecza świadczenia medyczne dla ok. 200 000 ludności. Rocznie w szpitalu leczonych jest ok. 28 tys. pacjentów zarówno z terenu Śląska, innych województw jak i z zagranicy. W istniejącej izbie przyjęć udziela się rocznie ok. 38 tys. świadczeń ambulatoryjnych oraz przyjmuje się w trybie ostrym ok. 12 100 pacjentów.

 

 

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Piłkarze GieKSy w szpitalu Piłkarze GieKSy w szpitalu

Jak trafić na pogotowie? Uwaga! Zmiany Jak trafić na pogotowie? Uwaga! Zmiany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Była pacjentka14.12.2018 22:30

Byłam dwukrotnie, miło wspominam, zostałam szybko przyjęta na oddział, może dlatego że byłam ciężarną (ale nie rodzącą). A personel bardzo miły i kompetenty.

Pacjentka14.12.2018 14:25

Zastanawiam się kto tutaj pisze. Prawdziwi pacjenci czy ktos kto "slyszal" jak jest.Byłam na izbie przyjęć miesiac temu,czekalam chwile,wszyscy przepraszali ze zaraz ktos mnie zbada, lekarz przyszedł w miare szybko,solidnie zbadal,byl grzeczny,wszystko wytłumaczył. Po 3h z badaniami szlam juz do domu a wcale nie mialam sytuacji zagrożenia życia. Może to ze ja tez bylam kulturalna bylo istotne? Ale izba byla pelna ludzi,wszyscy byli zaopiekowani-nawet pijak przywieziony karetka. A ciezarna jak zobaczyli od razu zabrali. Nie bede narzekac.bylam zadowolona. A zly dzień moze mieć kazdy...

Obserwator : do nieznajoma ; Ja 14.12.2018 11:35

Nieznajoma i podobni narzekacze. I tak nie przeczytacie, a jak przeczytacie to "swoje wiecie", ale spróbujmy. Jest różnica między SOR-em a izbą przyjęć. SOR to Szpitalny Oddział Ratunkowy sama nazwa mówi wszystko, w Jastrzębiu jest izba przyjęć. Na izbę przyjeżdżają karetki, ludzie w stanie zagrożenia życia itp. przecież oni muszą być w pierwszej kolejności przyjęci i opatrzeni. Jeżeli ktoś tam oczekuje 5 godzin ze złamaną ręka (przykładowo), to wiadomo, że to trudne do zniesienie bo BARDZO boli, ale wciąż- może czekać bo to nie jest zagrożenie życia. A potem ludzie wypisują takie rzeczy jak Wy bo nie widzą dalej niż własny nos. Skoro czekaliście to ratownik (pielęgniarka), który Was badał miał pewność, że możecie czekać. Personel za was odpowiada i nawet jeżeli ma Was w poważaniu (to siebie nie ma )to leży w ich interesie aby udzielić pomocy na czas, rzetelnie bo za to odpowiadają (nawet przed sądem). Trzeba pomyśleć zanim się będzie pisało takie "mądrości".

Seboc13.12.2018 23:30

Panie Matusiak czekamy na bilbord z Pana wizerunkiem. Dziękujemy za oddział dziecięcy dziękujemy buhahaahajajjajaja. Ale urwał leśny dzban.

Smolka do emigrant13.12.2018 21:43

Tak kolego posiadamy kilka Sal operacyjnych z bardzo dobrym sprzętem. Ale co z tego? Sprzęt sam nie uratuje życia, potrzebni są ludzie pełni życzliwości i serca oraz zrozumienia.

gość13.12.2018 21:38

Znoowu poseł wraca ja bumeenrang. Wiadomo, że nic nie załatwi ale wybory się zbliżają! Gdzie był gdy rządziło PO-PSL? Izba przyjęć jest OK i szkoda na ten cel aż 11 mln zł. Odeszli już prawie wszyscy dobrzsy lekarze. Czy nie powinni zmienić teraz dyrektora???

Do Max13.12.2018 21:20

Chłopie bredzisz ze przyjmują jak trzeba , pewnie masz znajomosci tam ze Cię przyjeli jak należy

Pokaż wszystkie opinie (18)