Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
14 stycznia 2019

Finał WOŚP w Jastrzębiu. Jest rekord!

Finał WOŚP w Jastrzębiu. Jest rekord!
fot. UM / Łukasz Parylak

W Jastrzębiu odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zwykle nie zabrakło wielu ciekawych przedsięwzięć. Jastrzębianie okazali się hojni - zebrano więcej, niż w 2018 roku. 

Zaczęło się już w sobotę. Zorganizowano dwie imprezy: Legendarny Kosmiczny Mecz w hali widowiskowo-sportowej oraz aquaaerobik na basenie „Laguna”.  Mecz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo wystąpiły na nim prawdziwe gwiazdy. W siatkarsko-koszykarskim pojedynku zmierzyli się między innymi Tomasz Zimoch, Zygmunt Chajzer, Sławek Uniatowski, Irkek Bieleninik, a także członkowie kabaretu Paranienormalni i Czesuaf. Także ćwiczenia w wodzie, na basenie, mają swoich zwolenników.

Jednak finał to niedziela. Hitem okazało się być wspólne zatańczenie poloneza, do którego stanęli mieszkańcy w różnym wieku.  A później to już koncerty na scenie.  Mimo niesprzyjającej pogody jastrzębianie świetnie bawili się na koncertach, a tłum gęstniał aż do tradycyjnego światełka do nieba.

Podczas tegorocznego finału WOŚP w Jastrzębiu zebrano do puszek  145 564,51 zł. Szacujemy też, że uzbierało się ponad 9700 zł z licytacji w trakcie Kosmicznego Meczu ale ta kwota będzie znana dopiero po rozliczeniu tej imprezy przez Fundacje Piątka no i oczywiście licytacja na jastrzebieonline to 17 800, co daje w sumie ponad 170 tys. zł. W ubiegłym, 2018 roku było to 132 819,12 zł, a więc padł kolejny rekord. 

Warto odnotować, że także aukcja na naszym poertalu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udało się uzyskać kwotę 17 800 zł , w porównaniu do zeszłorocznej 10 965 zł. 

Zapraszamy na nasz profil FB, gdzie znajdą Państwo relacje video oraz galerię zdjęć. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi

Jastrzębianie podziękują Jurkowi Owsiakowi Jastrzębianie podziękują Jurkowi Owsiakowi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
do mieszkaniec16.01.2019 19:50

Jeśli komentarze byle jełopa na byle portalu mają wpływ na Twoje samodzielne myślenie do gratuluję siły woli i charakteru :)
Mnie też obrażają wpisy kiepów o treści np "ludzie to świnie" i co ? Mam się zastanawiać czy być człowiekiem ? Szacun wielki dla Ciebie że angażowałeś się w projekty prospołeczne, tym bardziej w WOŚP, której nie ukrywam, jestem wieeelkim fanem, ale nie dajmy się zwariować niedojdom internetowym. Róbmy swoje w taki sposób, aby rano patrząc w lustro, lub popołudniu w oczy naszych dzieci, szepnąć sobie w duchu... " jestem gość" .
Miłość, przyjaźń i muzyka !!!

mieszkaniec16.01.2019 12:43

do Gościa - kto kazał stać dzieciom pod kościołem, ksiądz czy członkowie sztabu WOŚP? a dlaczego bo właśnie tam zbiera się najwięcej pieniędzy. Wiem, bo przez wiele lat zawodowo byłem przy liczeniu pieniędzy z puszek i zawsze prawie wszystkie pieniądze (nie licząc licytacji) pochodziły z dopołudniowych zbiórek, na organizowanych w późniejszych godzinach imprezach zbierano niewiele. Obecnie też wrzucam do puszki wychodząc z kościoła chociaż po takich komentarzach zastanawiam się czy dalej to robić. Pisałem, że nie jestem przeciwnikiem WOŚP, nie zamieszczam wulgarnych nasączonych jadem opinii, ale jestem katolikiem, którego takie wpisy obrażają.

realnie myślący16.01.2019 6:51

Brawo dla jastrzębian! Uczmy nasze dzieci życzliwości, empatii i dzielenia się z innymi a nie nienawiści!!!

Prokurator15.01.2019 18:12

Adam do Olek. Proszę podzielić się tymi rewelacjami z prokuraturą. W innym przypadku może być Pan pociągnięty do odpowiedzialności za swoje słowa na rzecz Caritas Polska.

Gość15.01.2019 13:56

Dzieci stoją pod kościołem bo im kazano ale tam nie wiele było w puszkach bo katolik się wstydził rzucać. Miał na tace dla klechy

mieszkaniec15.01.2019 13:09

Jeżeli katolicy są tacy źli, jak niektórzy piszą na forum, to dlaczego wolontariusze WOŚP z puszkami stoją pod każdym kościołem? przecież ten zły katolik daje tylko na Caritas, Rydzyka itp.
a nie na WOŚP. Może zrobić tak, że pieniądze zbiera się tylko na imprezach organizowanych przez Orkiestrę, zobaczymy ile będzie w puszkach? I proszę nie odbierać to jako krytyki WOŚP ale ludzi piszących te wszystkie złośliwe wręcz chamskie komentarze.

Ja14.01.2019 23:21

Mam pytanie , dałem na orkiestre bo zawszae pomagam i nie biorę za to kasy a teraz pytanie idę do lekarza na badania specjalistyczne ,kolejka lekarz przyjmie za rok,ale prywatnie w ren sam dzień albo do tygodnia prywatnie a na sprzęcie naklejka WOŚP . Dałem ,pomogłem ale mnie mają gdzieś i gdzie tu sens.

Pokaż wszystkie opinie (31)